Selce majú osemsto rokov. Svoje významné okrúhle výročie oslávili v utorok 5. júla na sviatok Cyrila a Metoda. Atmosféru osláv v Selciach vám priblíži naša fotogaléria.

Oslavy otvorila slávnostná svätá omša v Kostole sv. Cyrila a sv. Metoda v Selciach. V úvode popoludňajšieho programu s názvom Osem storočí ako deň včerajší bola slávnostne  predstavená nová monografia o obci Selce.

V rámci kultúrneho programu si mohli návštevníci osláv pozrieť vystúpenie Detského folklórneho súboru Vánok. S modernými tancami sa predstavili Selčianske teeenegerke (K-Dance).

Na pódiu v areáli futbalového ihriska vystúpili aj žiaci miestnej základnej umeleckej školy, ako aj dievčenská, ženská a mužská spevácka skupina. Selčianski Svrčinovci zahrali na fujarách. Hlavnú časť programu ukončilo vystúpenie Folklórneho súboru Partizán.

Oslavy významného okrúhleho výročia pokračovali aj ďalej. Program osviežila bubnová show a nechýbal ani koncert, o ktorý sa postarala skupina BANDaSKA. Živo bolo aj na futbalovom ihrisku, kde domáci futbalisti odohrali priateľský zápas proti Priechodu.

Pre deti bol pripravený aj skákací hrad. Areálom sa niesla vôňa držiek, gulášu či grilovaných dobrôt.

Prvá písomná zmienka o Selciach  je doložená z roku 1332 s názvom Omnes Sancti de Zolio (Všetci svätí- patrocínium kostola). V tom čase tu už bola fara i kostol postavený zásluhou zvolenského župana Dônča. Ďalšia správa o názve obce sa nachádza v prílohe Výsadnej listiny, ktorú vydal kráľ Karol Róbert na Ľupčianskom hrade dňa 11. novembra 1340, a v ktorej má obec názov Scelce. V kráľovskej listine z roku 1406 mala obec názov Zelcze. V listine z roku 1786 sa obec volá Selecz a dnešný názov Selce pochádza z roku 1808. Viac o obci, jej histórii a súčasnosti sa dozviete na www.selce.sk.