V druhý augustový týždeň hostili Selce a ich široké okolie ďalší ročník podujatia Merida Zelená stopa. Na 17. ročníku sa už od štvrtka v rámci etapových pretekov kategórie S2 UCI predstavili profesionálni a poloprofesionálni pretekári z viacerých krajín Európy a  v nedeľu dostala priestor široká verejnosť  vrámci tradičného cyklomaratónu.

V rámci profesionálnej časti pretekov sa predstavili pretekári z Ukrajiny, Českej republiky, Francúzska, Nemecka a samozrejme Slovenska. V prvý deň si zmerali sily v časovke, v piatok odštartovala etapa cross-country, v sobotu nasledoval štvor-trek, kde sa jazdilo 40 minút na dvojkilometrovom okruhu, a posledný deň bol v rámci etapy maratón. Na podujatí si v etapovom preteku najlepšie viedol Martin Haring z CK Dukla Banská Bystrica. Za ním sa umiestnil Vladimír Kozlovský z Ukrajiny a tretie miesto obsadil za Českú republiku Matej Ulík. V ženskej kategórii sa už slovenskému výberu veľmi nedarilo, pretože prvé tri pozície obsadili pretekárky z Českej republiky a Ukrajiny.

Posledný deň podujatia bol určený aj pre širokú verejnosť, kde mohli prísť ľudia z okolia a zmerať si tak svoje sily. Tento pretek odštartoval po tom, čo štartovaciu čiaru opustili účastníci profesionálneho preteku UCI. Tradičného amatérskeho cyklomaratónu sa zúčastnilo približne 150 cyklistov.

Počasie vyšlo organizátorom na výbornú, pretože sa 4-dňové podujatie sa obišlo bez väčších zrážok. Vyššie teploty sprevádzali aj posledný deň. V náročnejšom teréne bolo možné očakávať ťažšie podmienky pre pretekárov. Podujatie sa však aj v kopcoch pod Panským dielom obišlo, až na jedno zranenie, bez významnejších problémov.

Tento ročník sa konal netradične už uprostred augusta. Termín Zelenej stopy, ako naznačil organizátor Róbert Glajza, by chcel organizačný tím vrátiť na pôvodný termín, a to 1. septembra.

Podľa Róberta Glajzu podujatie splnilo očakávania organizačného tímu: “Moje osobné pocity sú veľmi dobré. Počasie nám prialo. Spätná väzba bola od účastníkov pozitívna, čo ma teší najviac. Akcia na štyri dni je z pohľadu organizovania veľmi náročná. Chcem sa poďakovať celému organizačnému tímu že sme mohli v poradí 17. ročník dobre zvládnuť.”