Prinášame vám pravidelný výsledkový sumár z futbalových nižších súťaží. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu V. ligy skupiny C ŠK Sásová – TJ Lovča.

Fortuna liga – 27. kolo

Podbrezová v piatok uhrala s tabuľkovým susedom v Zlatých Moravciach bezgólovú remízu. Železiarov delí od momentálne zostupujúcej Skalice šesť bodov. Na opačnom konci tabuľky kraľuje Trenčín, aj keď nečakane zakopol v Dunajskej Strede a pripísal si ešte len tretiu prehru v priebehu sezóny. DAC spasil presne po hodine hry Erik Pačinda.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 3. kolo

Boje o postup do najvyššej súťaže pokračovali tretím kolom. Pohronie chcelo na tretí pokus bodovať naplno, avšak do cesty sa mu postavil Liptovský Mikuláš. Ten mu nedal šancu, v prvom polčase sa presadil Gerec a Jasenovský, v druhom Kucharčík a opäť Gerec. Tatran teda zdolal Pohronie rozdielom triedy. Zvolenčanom sa podarilo to, čo nezvládol pohronský celok, prvýkrát naplno zabodovať v skupine o postup. Jediný gól zaznamenal pred uplynutím polhodiny hry Vladimír Fuják, Lokomotíva sa navyše môže pýšiť po troch zápasoch čistým kontom.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 3. kolo

Bystričania cestovali v nedeľu do Dunajskej Lužnej, kde chceli zaknihovať tretie víťazstvo v skupine o zotrvanie v druhej najvyššej súťaži a navýšiť náskok na čele tabuľky. Do stretnutia ale lepšie vstúpili domáci, keď skóre otvoril v šestnástej minúte Lukáš Luhový a v 27. minúte sa k nemu pridal Ján Kadera. Na začiatku druhého polčasu sa podarilo rýchlo znížiť Tihomirovi Kostadinovovi. Dukla tak mala dostatok času na prípadné vyrovnanie, ale na gól sa už nezmohla a pripísala si prvú porážku v nadstavbovej časti. Naopak pre Dunajskú Lužnú to bol prvý trojbodový zisk. Bystričanov napriek tomu delí od zostupovej piatej priečky, na ktorej sa nachádza Šaľa až trinásť bodov, takže to majú dobre rozohrané.

TIPOS III. liga – Stred – 19. kolo

Rezerva Podbrezovej podľahla najtesnejším rozdielom Liptovskému Hrádku gólom z pokutového kopu, ktorý premenil v 37. minúte Matúš Otruba. Podobne dopadol aj B-tím Pohronia, ten prehral takisto v domácom prostredí s Bytčou gólom Petra Kendyho z 36-tej minúty. Kremnička sa azda opäť naladila po prehre v Čadci na víťaznú vlnu. V nedeľu doobeda privítala Novú Baňu. Od 40-tej minúty prehrávala po góle Líšku. Dve stovky prítomných divákov čakalo na vyrovnanie do 65. minúty, o to sa postaral Miroslav Sokol. Ten istý hráč pokračoval v kanonáde a v 69. a 70. minúte zrazu Kremnička viedla po jeho hetriku 3:1. Zdramatizovať vývoj stretnutia sa podarilo Ferejemu v 84. minúte, ale posledné slovo mal domáci Jakub Herich o dve minúty neskôr.

IV. liga – juh – 17. kolo

Zvolenčania si pripísali v nedeľu nečakane tretiu prehru v aktuálnom ročníku, no už druhú v rade. Nestačili v domácom prostredí na Vinicu a stratili tak veľmi cenné body čo sa týka boja o prvenstvo. Za Vinicu sa presadil Ronald Ivan a to hneď dvakrát v prvom polčase (22. a 24. minúta) a v 86. minúte prekvapenie spečatil gólom na 0:3 Jozef Antal. Jupie chcelo nadviazať na dve predošlé výhry, ale v dvadsiatej minúte nešťastne prekonal vlastného brankára Ľuboš Ďuriš a to bol kuriózne víťazný gól Revúcej.

V. liga – skupina C – 17. kolo

Futbal - V. liga skupina C - SK Sasova vs. TJ Lovca - 17.04.2016 - Banska Bystrica

V 17. kole sa nedarilo hosťujúcim tímom, ani jeden nedokázal zvíťaziť. Doma hrajúce Rakytovce v sobotu natiahli sériu neporaziteľnosti na deväť zápasov. S Hontianskymi Nemcami sa rozišli zmierlivo, pretože gól nepadol, aj keď od 70-tej minúty hrali Raky v početnej výhode po druhej žltej karte Rericha. Prekvapením bola celkom jednoznačná prehra vedúcej Šalkovej v Čiernom Balogu. Jej strojcami boli v prvom polčase Peťko a v úplnom závere skórujúci Mózer a Giertl. Šalková nevyhrala už v treťom zápase po sebe, na chrbát jej dýcha, a to poriadne najmä Hrochoť a Rakytovčania. Selce zdolali tabuľkového suseda Brusno-Ondrej taktiež rozdielom triedy. Strelecký účet otváral Jozef Strečok, dvomi presnými zásahmi v 37. a 57. minúte sa prezentoval Filip Koctúr. Úspešná bola opäť aj Sásová, ktorá hostila Lovču. V prvej 45-minútovke sa presadil Šimon Bútora, v druhej upravil na konečných 2:0 Tomáš Fábry. Prekvapením bol triumf posledného Braväcova nad štvrtými Štiavnickými Baňami.

I. trieda – 17. kolo

Na Osrblí zakopol vedúci Jakub, aspoň bod sa mu podarilo získať vďaka Milošovi Mišánymu, ktorý vyrovnával v 71. minúte na konečných 1:1. To využil Bacúch, ktorý sa bodovo dotiahol na Jakub. B-tím Šalkovej splnil úlohu favorita v súboji so Strelníkmi, aj keď dvakrát prehrával a to dokonca ešte v 80. minúte. Najviac pomohol k obratu v závere zápasu hetrikom Ján Šimčík, v 90. minúte sa presadil z pokutového kopu Tomáš Tuček a upravil na 4:2.

II. trieda skupina A – 17. kolo

Selčania neboli v nedeľu doobeda veľmi dobrými hostiteľmi voči Horným Pršanom. Nasúkali im sedem gólov. Po dvakrát sa presadil Milan Styk aj Richard Kopic, po jednej trefe pridali Adam Hlinka, Michal Čunderlík a Marián Mesík. Za hostí zaznamenal čestný úspech v 76. minúte Pavel Fraňo znižujúc na 1:5. Nezakopli vedúce Podkonice, ani druhý Hiadeľ. Tajov sa otriasol z debaklu 3:6, ktorý utrpel v Malachove a s prehľadom dvomi zásahmi Greška a jedným Mažguta zdolali Dúbravicu. Nič sa nemení ani na štvrtom mieste v tabuľke, ktoré okupuje Králická Tiesňava. Tá sa potrápila so Starými Horami, autorom víťazného zásahu bol v 65. minúte Marek Holmík.

II. trieda skupina B – 11. kolo

V B-skupine druhej triedy majú na prvých troch miestach tímy rovnako bodov. Heľpa pauzovala, no Dolná Lehota a Beňuš splnili úlohu favorita. Tatran Čierny Balog B sa vybúril na poslednom tíme tabuľky Pohronskej Polhore, zaujal najmä hetrik Michala Luptáka.

Dolná Lehota – Polomka 4:1
Pohorelá – Beňuš 1:3
Pohronská Polhora – Tatran Čierny Balog B 1:8

1. TJ Partizán Dolná Lehota 8 6 1 1 25:6 19
2. TJ Slovan Beňuš 9 6 1 2 28:14 19
3. ŠK Heľpa 9 6 1 2 23:14 19
4. TJ Tatran Čierny Balog B 8 5 0 3 34:12 15
5. TJ Tatran Polomka 9 4 1 4 18:19 13