Aj tento víkend priniesol dostatok pútavých zápasov, či už o najvyššie priečky, alebo v bojoch o záchranu. Prvým prípadom bola Dukla, ktorej sa do cesty postavilo len dvakrát porazené Námestovo. Šalková si doma zmerala sily v boji o druhú priečku s Tisovcom. Derby bolo na programe v Sásovej, ktorá hostila Hrochoť. Prehľad spomínaných aj ďalších zápasov nájdete v pravidelnom sumári aj s fotogalériou.

Fortuna liga – 12. kolo

V sobotu chceli železiari nadviazať na dôležité domáce víťazstvo 1:0 nad Senicou, ktoré zaznamenali ešte pred reprezentačnou prestávkou. Domáce prostredie malo byť pre zachraňujúcich sa zverencov trénera Fabuľu výhodou v súboji so sebavedomou Dunajskou Stredou, ale tí inkasovali ako prví. A to pomerne neskoro v 65. minúte z kopačky Tomáša Huka. Na vyrovnanie mala Podbrezová necelú polhodinu. Sieť sa rozvlnila v 88. minúte ale opäť na strane domáceho tímu, keď sa presadil Marin Ljubičić a spečatil tri body pre DAC. Podbrezovčania po dvanástom kole zotrvávajú na desiatej priečke.

II. liga – 12. kolo

V druhej lige si B-čko Podbrezovej pripísalo bod za remízu 1:1 s Trebišovom. Skóre otvoril klasickým gólom do šatne Martin Válovčan, o deľbe bodov rozhodol v 69. minúte vyrovnaním Lopez da Silva Junior. Poslední železiari bodovali štvrtýkrát v priebehu tohto ročníka. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Žiline, kde sa miestny B-tím rozišiel zmierlivo s Pohroním. Pohronie uchmatlo bod ašpirantovi na najvyššie priečky vďaka vyrovnávajúcemu zásahu Samira Nurkovića z úvodu druhého polčasu. Žilina a Trebišov boli jedinými mužstvami, ktoré ešte nezaznamenali nerozhodný výsledok, čo sa po 12. kole zmenilo. Zvolen odišiel zo Skalice nielen bodovo, ale aj gólovo naprázdno. Tretí tím tabuľky zaznamenal dva z troch gólov zo značky bieleho bodu, pričom navyše jednu penaltu v úvode nepremenili.

III. liga SsFZ – 11. kolo

Po vedúcej Dukle a jej rivalovi v boji o titul Liptovskom Hrádku čakal na trápiacu sa Detvu ďalší tvrdý oriešok – druhý Lučenec. Ani dvojnásobné prekonanie lučeneckého gólmana nestačilo Detve na zisk prvého bodu. Autormi zásahov boli Suslov a Pejčić. Štyri z piatich gólov favorizovaných domácich strelil Gergö Kelemen. Dukla mala pred spomínaným Lučencom trojbodový náskok na čele tabuľky. Klasicky v nedeľu dopoludnia si zmerala v Kremničke sily s Námestovom. To síce pláva v pokojných vodách stredu tabuľky, avšak pocit prehry okúsilo dovedna iba dvakrát. A od osemnástej minúty Námestovo prekonalo obranu lídra ligy strelou Mareka Žákoviča. Vyrovnať sa podarilo Bystričanom na začiatku druhej 45-minútovky zásluhou Lukáša Laksika, ktorý sa presadil aj v minulom kole. Dukle sa napokon podarilo otočiť nepriaznivý stav tak, ako tomu bolo v poslednom domácom súboji s Detvou. O tom rozhodol v 73. minúte Gabriel Snitka, keď na seba zobral zodpovednosť a premenil nariadený pokutový kop.

IV. liga JUH – 11. kolo

V 11. kole nebolo víťazom ani jedno hosťujúce mužstvo. Šalková potrebovala v sobotu zdolať Tisovec, aby sa dostala na jeho úkor na druhú pozíciu. Zároveň chcela nadviazať na dve uplynulé výhry. Skvelo mala k tomu našliapnuté ešte pred uplynutím polhodiny hry. Po 29-tich minútach vyhrávala už 3:0 zásluhou Libiča, Zimnikovala a Paloviča. V 38. minúte znížil na 3:1 Masár. V druhom polčase sa trafili do čierneho už len Tisovčania a zásahy Masára a Broža znamenali vyrovnanie z 3:0 na 3:3. Ak sa Rakytovce chceli zaradiť k popredným tímom tabuľky, nesmeli zaváhať na ihrisku predposledných Pliešoviec. Tie si ale napokon pripísali tretiu výhru, keď sa ako jediný presadil Dávid Beňo v 16-tej minúte. Rovnakým výsledkom 1:0 uspelo v Badíne Jupie proti Vinici. Jeho hrdinom sa stal v 36. minúte Oliver Ďurta. Medzibrod prehrával až do 85. minúty na štadióne v Slovenských Ďarmotách 2:0, no stihol vyrovnať. V spomínanej 85. minúte vykresal iskru nádeje pre Medzibrodčanov Ivan Varga, ktorý bol paradoxne o štyri minúty neskôr vylúčený za nešportové správanie. Na druhej strane prišlo taktiež vylúčenie a v týchto vypätých sekundách prišla chvíľa Petra Belka, ktorý z priameho kopu vyrovnal na konečných 2:2.

V. liga skupina C – 11. kolo

Sásovčania si v derby poradili s Hrochoťou. Dva góly si pripísal Peter Murín, po góle dali Maroš Choma (z 11m) a René Turčan. Za Hrochoť znižoval v 32. minúte Róbert Sláva, keď prekonal brankára Čavoja z priameho kopu. Sásová naďalej stráca na vedúcu Kováčovú štyri body. Do kariet jej zahrala prekvapujúca prehra druhej Lovče v Dobrej Nive. Selce po nevyrovnaných výkonoch dokázali získať plný počet bodov. O tom rozhodli už v prvom polčase strelci Filip Koctúr a kapitán Marián Dirbák. Na 3:0 mohol zvýšiť pár sekúnd po zásahu Dirbáka jeho spoluhráč Ján Smatana, ale z jedenástky neuspel. Priechod nezmazal svoju nulu v kolonke bodov, aj preto, že nedokázal v Lieskovci skórovať. Jakub povinne zdolal predposlednú Sásu, o to sa postarali Pánik, Čief a Chrenovský.

I. Trieda – 11. kolo

Po dohrávke ôsmeho kola z 13-teho októbra, v ktorom Podkonice uspeli v Šalkovej pomerom 4:1, sa stali novým lídrom. Štvrté Brezno číha spolu s inými tímami na vedúcu priečku. Jedným z takýchto tímov je aj nedávny líder tabuľky Braväcovo, ktoré zavítalo práve do Brezna. Po bezgólovej prvej polovici stretnutia sa sieť rozvlnila na začiatku druhej polovice. Marek Srnka poslal hostí v 53. minúte do vedenia. O štvrťhodinu neskôr prišlo vyrovnanie z kopačky Martina Boháčika, ktorý bol úspešný zo štandardky. Bolo jasné, že chlieb sa bude lámať v závere, čo potvrdil hrdina Braväcova Srnka. Ten ako správny kapitán si zobral na plecia penaltu, ktorú v 85. minúte premenil a rozhodol zápas svojim druhým gólom. S pol tucta inkasovaných gólov obišla rezerva Šalkovej na Ponikách. Ani góly Debnára a Štulajtera Šalkovej na body nestačili. Veď sám Ján Styk sa presadil za Poniky trikrát. Ešte horšie dopadla Pohorelá v Podkoniciach. Hetrikom sa blysol Matej Kubát. Povinná jazda Brusna proti predposlednej Valaskej dopadla úspešne. V 37. minúte otvoril skóre Tomáš Šagát. V 82. minúte prišlo vylúčenie hráča Brusna Parobeka, no to neovplyvnilo domácich. O tri minúty na to poistil výhru Vladimír Zeman. Brusno tak odčinilo debakel 6:0, ktorý pred týždňom inkasovalo na ihrisku Čierneho Balogu.

II. trieda skupina A – 11. kolo

Hiadeľ si vo svojom jedenástom zápase sezóny pripísal prvé víťazstvo. A to nečakane vysoké, s Harmancom, ktorý okupoval piatu priečku. Svoj deň mal Michal Zvalo, ktorý zaznamenal hetrik. Staré Hory patria v tejto sezóne k tímom, ktoré sa dajú poraziť len ťažko. To potvrdili aj na trávniku v Hornej Mičinej. O všetkom rozhodla 26. minúta a Tomáš Kocka, ktorý nezaváhal z jedenástky. Mičiná tak už štyri zápasy nepozná chuť víťazstva. Tajov stratil body pred dvomi týždňami pri nečakanej remíze s Hiadľom a naposledy po domácej tesnej prehre 2:3 s Riečkou. Na tretí pokus už chcel zvíťaziť a to na pôde B-čka Seliec. Na Balážoch to bola pomerne slušná prestrelka, ktorú nakoniec vyhrali domáce Selce. V 88. minúte sa mužom zápasu stal Oleksii Shushpanov, keď svojim druhým presným zásahom rozhodol o tesnej výhre domácich 4:3. Treba spomenúť, že kapitán Tajova Mažgut bol vylúčený už v 13-tej minúte, čo ovplyvnilo vývoj stretnutia.

II. trieda skupina B – 9. kolo

Záverečné jesenné kolo čakalo na futbalistov druhej triedy skupiny B. Jasenie chcelo ostať bez straty bodu a s pocitom stopercentnosti zimovať na vedúcej priečke. To sa mu napokon aj podarilo, keď zdolalo jeden zo silnejších celkov – Dolnú Lehotu. Tri góly Erika Weisenbachera nemohli ostať bez povšimnutia. Najhoršie na tom bola bez bodu Pohronská Polhora, ktorá si zmerala sily s Braväcovom B. Pod Poľanou sa zrodil prekvapujúci výsledok 5:2, čo len pomáha neohrozenosti Jasenia na čele ligového pelotónu. Za Pohronskú Polhoru hetrikom zažiaril Ladislav Goceliak. Beňuš si poradil podľa predpokladov s Michalovou, aj keď v 36. minúte prehrával 1:2. Už v 36. minúte ale vyrovnal Lukáš Šperka, ktorý naštartoval Beňuš ku kanonáde a v záverečnej 90-tej minúte uzatváral na 6:2.

I. liga Ženy – 4. kolo

Vo štvrtom kole sa žiadne prekvapenie nekonalo. Myjava uspela na ihrisku Žiliny, Bardejovčanky zase v Nitre. Ako jediný domáci tím vyhrali Slovanistky a to jednoznačne 11:0. Po polčase to bolo ,,len” 2:0. Najviac o sebe dala vedieť štyrmi presnými zásahmi Martina Šurnovská. Sport Ladies chceli po druhýkrát v sezóne zabodovať. V sobotu v Radvani hostili bratislavský NMŠK. Ten sa ujal vedenia zásluhou Daniely Jendrušovej v 48. minúte. Ešte viac sa vzdialil cieľ bodovať Bystričankám po druhej presnej strele Jendrušovej zo 70-tej minúty. Sport Ladies dokázali skórovať v 88. minúty, konkrétne to bola Adriana Briššová. Už však veľa času nezostalo bystrickým futbalistkám a pripísali si tesnú prehru.

Sport Ladies Club Banská Bystrica vs. NMŠK 1922 Bratislava 1:2
Žilina – Spartak Myjava 0:2
Slovan BA – Michalovce 11:0
Nitra – Bardejov 1:3