Futbalové trávniky v našom regióne neoddychovali ani cez veľkonočný víkend. Prinášame Vám sumár z uplynulého víkendu aj s fotogalériami zo zápasov Brezno – Bacúch a Sport Ladies CLub – Myjava.

Fortuna liga – 27. kolo

Podbrezová chcela konečne pretrhnúť sériu ôsmych zápasov bez výhry a do cesty sa im postavil celkom prijateľný súper – ôsme Michalovce. Skóre sa menilo až v závere prvého polčasu, keď vlastného brankára nechtiac prekonal Viazanko a Michalovce tak mali psychickú výhodu pred druhou 45-minútovkou. Na jej začiatku však ako správny kapitán vyrovnal Ľuboš Kupčík, ale o nešťastných trinásť minút opäť vyhrávali hostia zásluhou premeneného pokutového kopu Žofčáka. Ten istý hráč pridal o päť minút poistku na 3:1 a aby toho nebolo málo o ďalšie štyri minúty, čiže v 76. minúte prakticky rozhodol zápas Danko. Podbrezovčania mali ešte niekoľko vyložených príležitostí, ale napokon vyšli bodovo naprázdno a prehrali jednoznačným výsledkom.

II. liga skupina západ o zotrvanie v súťaži – 3. kolo

Dukla po výhrach so Slovanom a Svätým Jurom narazila na súpera z ťažšieho súdka a tomu nasvedčoval aj konečný výsledok 0:4. Hra ale tomu až tak nenasvedčovala, Trnavčania boli efektívny v koncovke, čo sa o snaživých Bystričanoch povedať nedá. Po 32 minútach bolo rozhodnuté, keď sa postupne presadili hosťujúci Košťál, Yilmaz a Cherednychenko a bolo to 0:3, do konca prvého polčasu ešte stihol na 0:4 zvýšiť Bangai. V druhom polčase sa už skóre nemenilo, skôr zaujala divákov pyrotechnika, ktorou sa prezentoval domáci fanklub. Len tak tak nebol zápas ukončený ,,iba” prerušený. Vedúci Spartak tak potvrdil úlohu favorita, aj keď treba povedať, že mu vyšlo všetko na čo siahol, červeno-bieli boli na tom presne naopak.

II. liga skupina o postup – 3. kolo

Poslední Zvolenčania sa mohli odtrhnúť z dna tabuľky o postup v prípade toho, že by bodovali s Nitrou. Od deviatej minúty už ale museli doťahovať manko, keď skóre otvoril Charizopulos. Reakcia Lokomotívy na seba nenechala dlho čakať a už o dve minúty ju poslal späť do hry vyrovnávajúcim zásahom Mikael Ludovic Ngango Dikobo, prvý strelec Zvolena v skupine o postup. Lepšiu východiskovú situáciu pred druhým dejstvom zariadil domácej Nitre premenenou 11-kou Šimončič. Definitívu toho, že hostia prehrajú spečatil v 86. minúte Filip Balaj, ktorý stanovil konečný výsledok 3:1. Zvolen si teda na prvú výhru v nadstavbovej časti ešte musí počkať. Pohronie bojovalo v Spišskej Novej Vsi. Na východe sa na gól čakalo až do 69. minúty, do siete Spišiakov ho nasmeroval Marek Frimmel, pridal sa k nemu v 87. minúte Peter Ďungel a konštatujeme, že gólman Lukáš Urminský si drží v nadstavbe čisté konto. Líder tabuľky, košické VSS, má síce na čele tabuľky pomerne veľký náskok, ale v troch doterajších kolách získal len jediný bod, tentokrát si slušnú nádielku odniesol zo Žiliny.

TIPOS III. liga skupina STRED – 19. kolo

Kremnička inkasovala v jarnej fáze len jedinýkrát pri prehre 0:1 s Lučencom a túto štatistiku si udržala aj po nedeľňajšom dueli s kvalitným súperom – tretím Námestovom. Hladký triumf 3:0 zariadili v priebehu 21 minút dvomi zásahmi Kostúrik a skóre otvárajúci Urgela. Zverenci Norberta Juračku sa vyšvihli po 19. kole zo šiestej pozície na tretiu. Posun zaznamenala aj Podbrezová B a to zo štvrtého miesta na druhé, keď rozdielom triedy zdolala Čadcu. Fischer s Marchukom sa postarali o stav 2:0 už v 11-tej minúte stretnutia, v prvom polčase sa pridali do streleckej listiny ešte Kačerík a Hric a bolo rozhodnuté. V 65. minúte nasmeroval rezervu Podbrezovej k hokejovému výsledku Migaľa premieňajúc penaltu, ale čisté konto brankárovi Patrikovi Lukáčovi pokazil v samotnom závere Jarabica a následne ho prekonal aj Tlelka.

IV. liga skupina JUH – 17. kolo

Sedemnáste kolo štvrtej ligy skupiny juh bolo zaujímavé z toho dôvodu, že sa zrodilo až päť nerozhodných výsledkov z celkových siedmych súbojov. Aj to malo vplyv na to, že prvých desať tímov tabuľky nedokázalo zabodovať naplno. Šalková s Rakytovcami naďalej okupujú prvú, respektíve druhú priečku, aj keď oba tímy zhodne remizovali 1:1. Šalková vstúpila do zápasu s predposlednými Olovármi skvelým spôsobom, už v 6-tej minúte zaťažil konto outsidera Adam Hroš. V 21. minúte mohol ešte väčší kľud na kopačky lídra priniesť Palovič, avšak pokutový kop nepremenil. Na druhej strane ho ale premenil v 62. minúte Roman Golian a obral tak silného súpera o dva body. Rakytovce v nedeľu odohrali zápas v Hriňovej a na konci prvej 45-minútovky inkasovali nepríjemný gól do šatne od Jakuba Marcineka. Radosť aspoň z jedného získaného bodu zariadil v 89. minúte pre raky Tomáš Ondrejka. Okrem Poltáru, ktorý prekvapujúco pokoril Medzibrod, v aktuálnom kole bodovalo naplno už len Jupie. Súboj tabuľkových susedov rozhodol a hrdinom podlavicko-badínskeho tímu sa stal Andrej Dubovický, o to krajšie to bolo, že sa presadil až v záverečných minútach, konkrétne v 88-mej. Jupie aj vďaka nemu poskočilo z jedenásteho miesta na ôsme.

V. liga skupina C – 17. kolo

V nedeľňajšom derby tretia Sásová hostila momentálne piaty Jakub. Dobrý vstup pre Jakub zariadil gólom z osemnástej minúty Peter Vajda, lenže o desať minút sa presadil z penalty kanonier Sásovčanov Maroš Choma a bolo vyrovnané. Rozuzlenie prišlo v 83. minúte, keď dve stovky domácich divákov potešil a mužom zápasu sa stal Milan Gibala, keď rozhodol zápas. V derby prvého s druhým si Čierny Balog podelil body s Krupinou, čo dáva väčšie nádeje napríklad Sásovej či Selciam dostať sa na vrchol tabuľky, avšak nebolo by to nič ľahké. Selce si ale skomplikovali boj o najvyššie priečky, keď doma podľahli Dobrej Nive. Ani góly Trnku a Smatanu Selčanom na body nestačili, hosťom k výhre dopomohli aj dva nariadené pokutové kopy, ktoré premenil Slavomír Hrčka, ktorý zaznamenal hetrik.

I. Trieda – 19. kolo

Derby medzi Slovenskou Ľupčou a Šalkovou B malo zaujímavý vývoj. V 36. minúte to už vyzeralo zle-nedobre so Šalkovou, pretože po presných strelách Petra Luptáka a Michala Lakomčíka prehrávala 0:2. Typický gól do šatne sa ale podarilo dať Miroslavovi Debnárovi a to bola veľká psychická vzpruha pre hostí. To sa ukázalo, keď v 66. minúte vyrovnal na 2:2 Matúš Magura a dokonalý obrat z 0:2 na 3:2 spečatil dvojgólový hrdina rezervy Šalkovej Miroslav Debnár, keď sa nemýlil v 89. minúte z kopu z bieleho bodu. Brusno – Ondrej po zatiaľ stopercentnej jari, keď vyhralo všetky tri súboje siaha na čelo tabuľky. V nedeľu ako tretí tím tabuľky hostilo Tatran Čierny Balog, ktorý sa nachádzal na šiestom mieste. Domáci vstúpili do zápasu tou správnou nohou či kopačkou, keď ho v deviatej minúte poslal do vedenia Peter Šebeš. V ďalších chvíľach už však triafali do čierneho len futbalisti Čierneho Balogu a to Koštial a dvojgólový Kvietok, ktorí sa postarali o prvú jarnú prehru Brusna – Ondreju a jeho významnú stratu bodov v naháňačke za Braväcovom.

II. trieda skupina A – 19. kolo

Králiky splnili v sobotu podvečer úlohu favorita, keď jednoznačne zdolali posledný Hiadeľ, pričom mu nasúkali pol tucta gólov. V 7. minúte Hiadeľ vyrovnával na 1:1 zásluhou Mareka Balíka, ale potom to už bol koncert hosťujúcich hráčov. Kostúr dával úvodný gól a aj rozdielový na 2:1 pre Králiky už v 13-tej minúte a potom Marek Holmík v priebehu 47 minút strelil hneď štyri góly gólmanovi Patrášovi. Podobne hladko si Selce B poradili s Mičinou, kde úradoval Marián Mesík, ktorý stihol zaznamenať hetrik za 38 minút a v 80. tej minúte dával na 4:0 Kopic. Patrik Karkalík ešte dokázal pokaziť čisté konto brankárovi Voskárovi, tri body ale zostali na Balážoch. Lučatín mal voľno, ale okrem neho štyri prvé tímy kraľujúce tabuľke nezaváhali. Medzi ne patrí aj Tajov, o ktorého triumf 3:0 nad Ľubietovou sa postarali Ševčík, Zmajkovič a Greško a na začiatku druhého polčasu bolo vymaľované.

II. trieda skupina B – 11. kolo sobota

Výsledky 11. kola druhej triedy skupiny B sa podobali skôr na hokejové než futbalové. Sihla nebodovala ani na desiaty pokus a obišla s poriadnym debaklom od Jasenia. Najvýraznejšie dal o sebe vedieť s piatimi gólmi Jaroslav Veľký, hetrik sa ušiel Pavlovi Luptákovi. Tatran Čierny Balog B sa postaral o prekvapenie, keď jednoznačne bol nad sily druhého Braväcova B. Vedúca Pohorelá si zgustla na Pohronskej Polhore a navýšila tak svoj náskok na čele tabuľky.

I. liga Ženy – 12. kolo

Bystričanky po dvoch jarných výhrach s Michalovcami a Šaľou tento raz nestačili na myjavský Spartak. Už v tretej minúte priniesla pohodu na kopačky Myjavčaniek kapitánka Iveta Neveďalová, tri body potvrdila v závere stretnutia Andrea Bogorová, keď prekonala strážkyňu svätyne Banskej Bystrice Petru Tišliarovú a upravila na konečných 0:2. Sport Ladies sa nachádzajú po tejto prehre v stredných vodách tabuľky.

Sport Ladies Club Banská Bystrica  – Spartak Myjava 0:2
FC Nitra – Zemplín Michalovce 2:0
MŠK Slovan Trenčianske Teplice – Duslo Šaľa 0:0
FC UNION Nové Zámky – Partizán Bardejov 0:7
ŠKF VIX Žilina – Slovan Bratislava 2:1

1. Partizán Bardejov 12 11 0 1 42:11 33
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 12 10 0 2 51:5 30
3. ŠKF VIX Žilina 12 8 2 2 24:14 26