Aj keď počasie športu neprialo, futbalové súťaže v našom regióne neoddychovali. Prinášame vám kompletný sumár víkendových stretnutí. Na konci článku nájdete aj fotogalériu z vybraného zápasu.

Fortuna liga – 6. kolo

Cez víkend sa v najvyššej súťaži zrodil zo šiestich duelov až štyrikrát výsledok 1:0. Prvú výhru si pripísal prešovský Tatran, pretože práve týmto pomerom zdolal Zlaté Moravce – Vráble. Takisto 0:1 zvíťazili železiari na pôde Senice rýchlym zásahom Michala Breznanika (dal 3 zo 6-tich gólov Podbrezovej, pričom odohral len 149 minút) z druhej minúty. Po dvoch remízach z úvodných dvoch kôl ťahá Podbrezová šnúru piatich zápasov bez inkasovaného gólu, dovedna inkasovala len jediný gól. Na jej obranu nenašla recept ani ofenzívy Michaloviec, Trenčína či bratislavského Slovana. Ešte lepšou vizitkou stredoslovenského tímu sú štyri výhry v rade, ktoré ho dostali na čelo tabuľky.

II. liga skupina západ – 4. kolo

Futbal - II. liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. SK Slovan Bratislava B - 21.08.2016 - Banska Bystrica
Banskobystrická Dukla sa s rezervou Slovana rozišla zmierlivo

Dukla hostila vo viere, že vyhrá svoj prvý súboj v sezóne, B-čko bratislavského Slovana. Na prvý gól sa v nedeľu čakalo až do 67. minúty, no presadil sa hosťujúci Filip Ďuriš a tak zarmútil vyše dve stovky divákov, ktorí si našli cestu na Štiavničky. Už o deväť minút nato ale dokázal vyrovnať Ivan Jakov Džoni a keďže sa skóre už nezmenilo, body si Bystričania s Bratislavčanmi podelili. V Žiari nad Hronom Pohronie privítalo Nitru, ktorá s ním spravila krátky proces. Za 23 minút (piata až 28. minúta) stihli nastrieľať brankárovi Lešňovskému štyri góly. Presne po uplynutí polhodiny hry odpovedal znížením na 1:4 Samir Nurkovič, ale ďalší gól už jeho tím nestrelil. Akurát vlastného gólmana prekonal nechtiac Jozef Sekereš, čím upravil na konečných 1:6. To znamenalo debakel kola.

II. liga skupina východ – 3. kolo

Vo východnej skupine druhej ligy Zvolenčania hostili v sobotu podvečer predposlednú Spišskú Novú Ves. Po dvoch zápasoch mala práve ona najpriechodnejšiu defenzívu, čo využila a demonštrovala aj zvolenská Lokomotíva. V priebehu 17-tej až 24-tej minúty sa presadili jej hráči až trikrát, konkrétne to bol Safianyk, Sukisa a Čery. V polovici prvého polčasu tak bolo prakticky rozhodnuté. Aj keď zamiešať karty chcel a skóroval v 54. minúte hosťujúci Richard Boroš, v 70. minúte Sudimak navrátil Zvolenu trojgólový náskok a zároveň spečatil prvú výhru Zvolenčanov v novej sezóne.

TIPOS III. liga skupina STRED – 3. kolo

Kremnička privítala v nedeľu doobeda tabuľkového suseda Novú Baňu. V prvom polčase stovka prítomných divákov gól nevidela, ten padol na začiatku druhej polovice zápasu. Miroslav Sokol nasmeroval otváracím zásahom Kremničku k druhej výhre, avšak v 76. minúte rozhodol vyrovnaním na 1:1 o deľbe bodov bývalý hráč Rakytoviec Matej Starší. Konštatujeme, že zverenci trénera Norberta Juračku ešte neprehrali. Odlišne je na tom rezerva Podbrezovej, ktorá si pripísala po dvoch výhrach celkovo druhú prehru. Železiari narazili na jeden z troch neporazených tímov Strážu, ktorej tesný polčasový náskok 0:1 zariadil Stanovský. V 56. minúte zvýšil na 0:2 Jakubec, no v 72. minúte sa Juraj Pančík postaral o to, aby to nebola pre Strážu prechádzka ružovým sadom. Napokon to ale hostia zvládli a definitívu výhry spečatil z nariadenej penalty po faule a vylúčení gólmana Lukáča v úplnom závere Horecký.

IV. liga skupina JUH – 3. kolo

V štvrtej lige sa nedarilo tímom z nášho regiónu. Najlepšie dopadlo Jupie, aj to však ,,len“ remizovalo doma s Olovármi. O bod pre podlavicko-badínsky celok sa pričinil v 71. minúte z penalty brankár Dominik Škubák vyrovnávajúc na konečných 1:1. Šalková prekvapujúco nestačila na Tornaľu, ktorej najtesnejšiu výhru zariadil až v 88. minúte jej hrdina Miglavic. Pre Tornaľu prvé tri body, pre Šalkovú prvá porážka. Svoj deň nemali taktiež Rakytovce, aj keď sa o ich skvelý vstup do súboja s Vinicou postaral Malatinec v tretej minúte. Za štvrťhodinu totiž vyrovnal Klinec a symbolicky v 90-tej minúte po dlhom čakaní rozhodol Ondrik. Dôležité bolo vylúčenie strelca jediného gólu rakov Malatinca, ktoré sa uskutočnilo v 70-tej minúte stretnutia.

V. liga skupina C – 3. kolo

Nečakaná, respektíve nečakane vysoká, bola prehra Lovče doma s Krupinou. Už len štatisticky Lovča prvé dva súboje vyhrala a inkasovala len raz, pre Krupinu to bol prvý triumf a to rovno hokejovým spôsobom. Hokejovým výsledkom dopadlo aj nedeľňajšie meranie síl dvoch dovtedy neporazených tímov – Seliec a Hontianskych Nemiec. Správnou nohou vstúpili domáci Selčania do súboja, keď Mesík hneď v úvodnej minúte rozvlnil sieť. Od tej doby Hontianske Nemce len doťahovali náskok domácich, napríklad v 36. minúte vyrovnával Šnek na 2:2, pričom jeho tím prehrával o dva góly. V 71. minúte to bolo už 5:2, dvakrát sa presadil Rakyta a takisto aj Koctúr. Hostia ešte bleskovými gólmi v 84. a 85. minúte zdramatizovali priebeh stretnutia, ale Selčanov o prvé víťazstvo neobrali. Sásovčania chceli taktiež po prvýkrát ochutnať pocit výhry, do cesty sa im ale postavil líder Dobrá Niva. Krátkodobé štatistiky ale nezabránili Sásovčanov v tom, aby zdolali súpera rozdielom triedy 3:0. Po polčase to bolo 1:0 zásluhou Chomu, v druhej 45-minútovke priniesli ešte väčší kľud na kopačky domácich góly Turčana a opäť Chomu. Práve Choma bol prvým hráčom, ktorý prekonal obranu Dobrej Nivy v tejto sezóne a najviac sa pričinil o prvé dôležité body ŠK Sásová. Diametrálne odlišne v porovnaní so Sásovou dopadol Jakub. Po tom, čo naložil 7:1 Hrochoti, sám v nedeľu inkasoval debakel od Lieskovca.

Futbalisti Brezna zdolali aj Slovenskú Ľupču a sú na čele súťaže

Rezervný tím Šalkovej dvakrát vyrovnával skóre s Čiernym Balogom, gólmi kapitána Štulajtera a Zimnikovala, no napokon to nestačilo ani na zisk bodu proti Tatranu. Zároveň to bola druhá prehra v rade pre Šalkovú. Slovenská Ľupča nezopakovala deštrukciu Nemeckej 7:0 a podľahla jedinému tímu, ktorý nestratil zatiaľ ani bod – Breznu. Jediný gól Ľupče dával v závere prvého dejstva Dávid Selecký, keď korigoval na 1:2 do šatne, ale napokon to až taká psychická výhoda pre jeho tím zrejme nebola. Fotogalériu z tohto duelu nájdete na konci článku.

II. trieda skupina A – 3. kolo

Rezerva Seliec odohrala v nedeľu doobeda súboj s Riečkou. Zápas mal len dvoch strelcov, no padlo v ňom päť gólov. Za Riečku bol dvojgólový Branislav Halupka, ale ani jeho dve trefy nestačili hosťom na body. Prvé body si pripísali na tretí pokus Selce, ktorých hrdinom bol Milan Styk. Zaznamenať hetrik mu trvalo niečo nad hodinu času, skóre otváral v 11-tej minúte a sám musel otáčať neskôr z 1:2 na 3:2.

II. trieda skupina B – 1. kolo

Úvodné kolo druhej triedy skupiny B prinieslo tesné výhry B-tímu Braväcova a Tatranu Čierny Balog, ale aj debakel Pohronskej Polhory, ktorá ani zďaleka nestačila na Heľpu. Všetko paradoxne odštartoval vlastný gól hosťujúceho Meľa.

FK 1928 Jasenie – TJ Tatran Čierny Balog B 2:3
ŠK Heľpa – TJ Slovan Pohronská Polhora 7:0
TJ Tatran Polomka – FK Sokol Braväcovo B 1:2