Počas posledného májového víkendu sa odohralo 23. kolo nižších futbalových súťaží. Zaujala prvá jarná prehra Medzibrodu, ďalšia výhra Slovenskej Ľupče či vysoké víťazstvá Sásovej a Seliec.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín vyhral vonku, Šalková doma nebodovala

Štvrtoligový Badín nadviazal na domáce víťazné derby s Kováčovou, keď na pôde Stráňav zvíťazil v sobotu 27. mája najtesnejším rozdielom. V 55. minúte sa o to postaral Branislav Žilinec, ktorý sa presadil zblízka hlavou po centri z ľavej strany šestnástky. Badínčania tak natiahli šnúru bez prehry na štyri zápasy.

Šalková v rámci 23. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy v sobotu doma hostila tabuľkovo vyššie postavenú Bešeňovú, s ktorou po polčase prehrávala 0:2. Domáci po hodine hry znížili na 1:2 po vlastnom góle hostí, ale Bešeňová si už v 63. minúte prinavrátila dvojgólové vedenie. Neplatilo však dlho, keďže v 68. minúte znížil na 2:3 z bieleho bodu Lukáš Palovič. Hráči Šalkovej však už tretí gól nepridali, a ťahajú tak 4-zápasovú sériu bez víťazstva.

Zvolen zaznamenal jedenástu výhru v rade, keď doma zdolal najtesnejším rozdielom Čadcu. Rovnakým výsledkom ukončila Kováčová proti Staškovu svoju 4-zápasovú šnúru prehier. Viac o zápasoch Zvolena a Kováčovej sa dozviete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 23. kolo

OŠK Baník Stráňavy – ŠK Badín 0:1

Gól: 55. Žilinec. ŽK: 80. Janči – 3. Rafanides, 63. Bíreš, 90. Pavlík. Rozhodovali: Kuteľ – Burger, Kosturský. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Kučera – R. Studený (81. Mesiarik), Caban, H. Kollár, A. Urgela (76. Pavlík), Bíreš (C), Žilinec, Rafanides, Výlupok, Vician (90. Kršák), R. Valent. Tréner: M. Hudec.

FK Šalková – OŠK Bešeňová 2:3

Góly: 60. Baďo (vla.), 68. Palovič (pen.) – 21. Hutník, 39. a 63. Almaský. ŽK: 69. Kapláň (Bešeňová). Rozhodovali: Krajči – Botka, Ukropová. Diváci: 150.

Zostava FK Šalková: Vaník – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík, Štubniak, Mikulec, Palovič, Matis (35. Demeter), Pánik, Šimčík, Alakša (68. Hlavatý), Lašút. Tréner: D. Vernarský.

Medzibrod s prvou jarnou prehrou, Ľupča potvrdila formu

Piatoligový Medzibrod nastúpil v sobotu na priamy súboj o priebežnú prvú priečku proti domácim Príbelciam. Domáci sa ujali vedenia v závere prvého polčasu, ale hostia napokon v 82. minúte dokázali vyrovnať zásluhou Ivana Pipicha. Sokol však svoju 12-zápasovú sériu bez prehry nenatiahol, keďže Príbelce v samom závere strhli víťazstvo na svoju stranu, vďaka čomu majú po novom na čele tabuľky pred Medzibrodom 3-bodový náskok.

Viac sa v 23. kole V. ligy skupiny JUH darilo Slovenskej Ľupči, ktorá v nedeľu 28. mája doma zdolala najtesnejším rozdielom Veľký Krtíš. Jediný gól stretnutia vsietil v 25. minúte Patrik Foltáni. Domáci dohrávali zápas v početnej prevahe po vylúčení hosťujúceho hráča zo 74. minúty. Ľupča tak pridala tretiu výhru v rade, pričom bodovala v posledných šiestich kolách.

V. liga skupina JUH – 23. kolo

TJD Príbelce – TJ Sokol Medzibrod 2:1

Góly: 39. a 90. Kurák – 82. Pipich. ŽK: 84. Santoris, 87. Kurák – 83. Tréger. Rozhodovali: Halfar – Dubovec, Súhrada. Diváci: 250.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš (46. Škubák) – Majling (74. Haviar), Belko (C), Belluš, Tréger (90. Šalko), Pipich, Samuelčík, Zázrivec (74. I. Bartoš), Šimúth, Sojka, Rajčok. Tréner: T. Dzúrik.

OFK Slovenská Ľupča – MFK Baník Veľký Krtíš 1:0

Gól: 25. Foltáni. ŽK: 32. Čief – 38. Bolla. ČK: 74. Bolla (po druhej ŽK). Rozhodovali: Števček – Slovák, Hlaváčová. Diváci: 200.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Ľuptovčiak (87. Hamza), J. Medveď, Ternuščák, Mádel (69. Vaňo), Foltáni, M. Bartoš, Čief (87. Majer), P. Vajda (69. M. Studený), Chromek, Kostúrik (39. Lakomčík). Tréner: M. Oravec.

Sásová aj Selce vyprevadili súpera s debaklom

Šiestoligová Sásová v sobotu na domácom trávniku splnila úlohu favorita proti Bacúchu. Domácich poslal v 11. minúte do vedenia Jakub Kobzák, ktorý po prienikovej prihrávke Ivana Šaba ušiel obrane hostí a osamotený zakončil presne. Krátko na to, už v 16. minúte, zvýšil na 2:0 najlepší strelec súťaže Martin Sedliak, keď sa po prihrávke sprava zblízka nemýlil.

Hráči Sásovej si nechali ďalšie góly na druhý polčas. V jeho úvode najprv Sedliak využil zaváhanie stopéra hostí a samostatný nájazd rutinérsky zakončil. O pár minút neskôr po Máriovej Markovičovej prihrávke sprava zvyšoval z prvej na 4:0 hrajúci tréner domácich Andrej Dubovický.

V 66. minúte zakončil svoj únik po ľavom krídle presne Milan Gibala a o niekoľko desiatok sekúnd na to pridal šiesty gól Sásovej zblízka po centri z pravej strany Sedliak, ktorý tak skompletizoval hetrik. Siedmy gól si hráči Bacúcha dali sami a v samom závere dal svoj štvrtý presný zásah Sedliak, ktorý opäť preukázal inštinkt zabijaka v predbránkovom priestore. Zo stretnutia, v ktorom Sásová po výhre 8:0 zaknihovala štvrté víťazstvo v rade, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Schuti si zastrieľali aj hráči Seliec, ktorí v nedeľu doma uštedrili predposlednej Dobrej Nive kanára. Dvakrát skóroval kapitán domácich Filip Koctúr.

Hrochoť v 23. kole VI. ligy skupiny C nebodovala, keď v sobotu prehrala v Krupine 2:0 po góloch v rozmedzí troch minút.

Priechod skóroval v nedeľu v Hriňovej ako prvý, keď sa po vyše polhodine hry presadil Peter Zehnal. Domáci však otočili zápas dvomi gólmi v rozmedzí necelých dvoch minút a neskôr spečatili svoj triumf z penalty.

Mužstvo Jakuba do Osrblia kvôli maródke nevycestovalo.

VI. liga skupina C – 23. kolo

ŠK Sásová – FK 09 Bacúch 8:0

Góly: 11. Kobzák, 16., 46., 68. a 90. Sedliak, 48. Dubovický, 66. Gibala, 73. Lenďák (vla.). ŽK: 12. Vozár, 44. Tkáč. Rozhodovali: Fábry – Jodas, Kuchár. Diváci: 96.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Brašeň, Stacho (89. Vidiečan), Kobzák (28. Gibala), Markovič, Dubovický, Tkáč, Vozár, Savić (C), Sedliak, Šabo. Tréner: A. Dubovický.

FK Selce – OŠK Dobrá Niva 6:0

Góly: 1. O. Poljovka, 12. M. Blaško, 15. a 83. Koctúr, 32. Klačan, 89. Lasheen. ŽK: 87. Maruniak – 75. Babiak, 85. Kyslý. Rozhodovali: Kúchen – Belán, Šlosiariková. Diváci: 150.

Zostava FK Selce: Jančiar – Straka (62. Švantner), Klačan (52. Maruniak), M. Blaško, Penov, Šimko, P. Poljovka, Hrudkay (70. Lasheen), Koctúr (C), O. Poljovka, Ondrejka. Tréner: R. Radoš.

MFK Strojár Krupina – ŠK Hrochoť 2:0

Góly: 73. Kindernaj, 76. Mokoš. ŽK: 63. Petrovský – 66. Hraško, 70. Baitar. Rozhodovali: M. Balga – R. Balga, Debnár. Diváci: 50.

Zostava ŠK Hrochoť: M. Greško – Dorotovič (83. Ľ. Blaško), Matušek (73. Bondarchuk), J. Uhliar, Baitar, Hraško, Škamla (C), Mazúch, Berky, T. Uhliar, Kliment. Tréner: J. Šimkovič.

MFK Spartak Hriňová – OFK 1950 Priechod 3:1

Góly: 53. Hanes, 54. Gombala, 68. Očovan (pen.) – 32. Zehnal. ŽK: 25. Očovan, 28. Lalík – 29. Sojak. Rozhodovali: Kaliňák – Markovič, Kováč. Diváci: 150.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – Rebek (68. Trnka), Šinkovkin, R. Reptiš, F. Vajda (C), Barta, Zehnal, Sojak (37. Slobodník), Nazhimiden, Sultangaliyev, Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

Ľubietová konečne vyhrala

V nedeľu sa v rámci 23. kola 7. ligy ObFZ BB odohral súboj medzi dvanástou Ľubietovou a jedenástymi Ponikami. Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte výstavnou strelou z voleja spoza šestnástky Frederik Sauka, ale hostia vzápätí vyrovnali zásluhou Andreja Piara. V 38. minúte prinavrátil Ľubietovej vedenie hlavičkou po rohovom kope z ľavej strany Matej Garaj. Poniky vyrovnali aj po druhýkrát, keď v úvode druhého dejstva skóroval Viktor Kolenička. Tri body však ostali v Ľubietovej, keďže v 79. minúte Michal Lakomčík dorazil do brány strieľanú prihrávku Frederika Sauku. Ľubietová tak po ôsmich zápasoch bez víťazstva konečne bodovala naplno.

Malachov hostil v nedeľu Heľpu, ktorej odpor zlomil v 69. minúte zásahom Petra Pikulu. V 74. minúte zvýšil na konečných 2:0 Miroslav Maslák.

Tajov deklasoval Baláže, Riečka v závere otočila

Tajov v nedeľu v rámci 23. kola 8. ligy ObFZ BB potvrdil rolu favorita v Balážoch proti B-tímu Seliec. Prvé dva góly hostí strelil Bohuš Balšianok a ešte pred prestávkou zvýšil na 0:3 Tomáš Handzuš. V samom závere pridal štvrtý gól Tajova z bieleho bodu Kristián Santa.

Riečka v nedeľu doma prehrávala s rezervou Šalkovej od 17. minúty 0:1, ale napokon zápas otočila. V 79. minúte vyrovnal Šimon Spišiak a v 84. minúte rozhodol o výhre domácich Branislav Halupka.

Staré Hory v nedeľu na domácej pôde zviedli s Pohronskou Polhorou 9-gólovú prestrelku, v ktorej boli napokon o gól lepšie, a to aj vďaka hetriku Petra Širáňa.

Harmanec uštedril domácej Mičinej debakel 2:8, na ktorom sa hetrikom podieľal Stefan Pepinović.