Uplynulý víkend nám opäť priniesol množstvo pútavých súbojov. Okrem iných to bol šláger Medzibrod – Šalková, Jakub – Selce, či Tajov – Riečka. Banskobystrická Dukla chcela pokračovať v spanilej jazde v Novej Bani. Detva motivovaná dobrým výkonom práve na pôde Dukly, chcela získať prvé body v domácom súboji so silným Liptovským Hrádkom. Takisto ako Detva sa topí na dne tabuľky bez bodu Priechod, ktorý chcel v domácom prostredí prekvapiť vedúcu Kováčovú. Kompletný sumár futbalových stretnutí nájdete v nasledujúcom článku.

II. liga – 11. kolo

B-čko Podbrezovej zavítalo na pôdu vedúcej košickej Lokomotívy, kde po 41 -minútach prehrávalo 0:2. V 86. minúte sa podarilo vykresať železiarom iskričku nádeje, keď znížil Rastislav Fischer. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo a aj preto ostávajú na samotnom dne tabuľky. Zvolenská Lokomotíva sa pohybuje v strede súťaže a sily si zmerala s tímom zo spodku tabuľky, s Novým Mestom nad Váhom. Góly padli v druhom polčase prakticky v závere zápasu. V 79. minúte mohol ešte poslať domácich Zvolenčanov do vedenia Martin Jackuliak, ktorý sa pomýlil z bieleho bodu. Na druhej strane ale pokutový kop premenil Rajmund Mikuš a hostia mali tri body na dosah. Vladislav Slovák bol ale proti a ešte v tej istej minúte stihol vyrovnať na konečných 1:1. Pre Nové Mesto nad Váhom to bola prvá remíza v tejto sezóne. Rovnako 1:1 remizovalo aj Pohronie so Šamorínom. Aj v tomto súboji padol gól z penalty, jeho autorom bol Marek Frimmel v 34. minúte. Vyrovnať sa podarilo na začiatku druhého polčasu Horváthovi a nasledujúcich 40-tich minútach sa už sieť ani jednej z brán nerozvlnila.

III. liga SsFZ – 10. kolo

Dukla naposledy otočila vďaka dvom zásahom Savića súboj s poslednou Detvou. V nedeľu cestovala na pôdu súpera zo slabšieho súdka a to do Novej Bane. Tam nečakane prehrávala klasickým gólom do šatne z kopačky Tomáša Tužinského a opäť bola v roli, keď musela otáčať nepriaznivý stav. Už v 53. minúte ju k tomu nakoplo vyrovnanie Lukáša Laksika. Zrealizovať obrat sa napokon Banskej Bystrici nepodarilo a ešte len tretíkrát stratila body. Detvu mohol nakopnúť dobrý výkon proti červeno-bielym z minulého kola. Tá hostila ašpiranta na najvyššie priečky – Liptovský Hrádok. Ten poslal do vedenia pred uplynutím polhodiny hry Stanislav. Na začiatku druhého dejstva na konečných 0:2 upravil kapitán Orolín a aj on zariadil to, že posledná Detva opäť nedokázala bodovať. Lučenec v derby kola zdolal tesne Rimavskú Sobotu, pričinil sa o jej druhú prehru v aktuálnom ročníku a náskok Dukly stiahol na tri body.

IV. liga JUH – 10. kolo

V desiatom kole pútalo pozornosť derby Medzibrodu so Šalkovou. Navyše išlo o súboj tretieho so štvrtým, ktoré dopadlo jednoznačným výsledkom. Výhru Šalkovčanov 0:3 v druhej polovici zápasu zariadili Michal Kamenský a Zoran Vučković – ten sa presadil dvakrát. Šalková sa dostala na úkor Medzibrodu na tretie miesto, zatiaľ čo ten padol na piate miesto, pretože Tornaľa má lepšie skóre. Ešte väčším rozdielom si Rakytovce poradili s tabuľkovým susedom Revúcou. Strojcami víťazstva Rakov boli dvojgólový Adam Kapusta, s jedným gólom Michal Pavlík a Daniel Kohút uzatvárajúci skóre zásahom z priameho kopu. Tvrdý oriešok čakal na futbalistov Jupie, ktorý putovali na ihrisko druhého Poltára. Ten poslal na konci prvej 45-minútovky do vedenia Kulich. Po hodine hry mohol zvýšiť na 2:0 pre Poltár Hrnčiar, ale nepremenil nariadenú 11-ku a dal tak Jupie šancu na bodový zisk. Hostia sa ale tejto príležitosti nechytili, v 80-tej minúte bol vylúčený Giertl, čo potrestal o šesť minút neskôr definitívou na 2:0 Kamas. Po remíze Tisovca s Pliešovcami sa Poltár stal novým lídrom IV. ligy JUH.

V. liga skupina C – 10. kolo

Novým lídrom po uplynulom kole je Kováčová. Úplne naopak je na tom Priechod, ktorý stále čaká na prvý bod a práve on doma narazil na azda najťažšieho možného súpera. Už v šiestej minúte naznačil gólom na 0:1 Bordun, že Kováčová nepodcenila posledný tím tabuľky. O minútu sa navyše nechal vylúčiť Patrik Ivanič a aby toho nebolo málo, tretí úder prišiel z kopačky Shupera na 0:2 o pár sekúnd po spomínanom vylúčení. Zázrak sa nekonal, do čierneho sa triafali len futbalisti lídra súťaže. Andriy Bordun sa napokon dokopal k hetriku, skóroval ešte Kudlík a kapitán Volko a debakel kola bol na svete. Sásovčania sú zapojení do bojov o prvenstvo, avšak tento raz stratili cenné body v Krupine. Jej hrdinom sa stal v 89. minúte Strhársky, ktorý jediným gólom v zápase zariadil, že Krupina sa stala druhým premožiteľom Sásovej v tejto sezóne. Tradičné susedské derby Jakub – Selce sa konalo v nedeľu poobede. Selce sa v prípade výhry mohli ešte viac priblížiť k popredným tímom. Jakub bol ale proti, čo demonštroval otváracím gólom v 36-tej minúte Chrenovský, ku ktorému sa čoskoro pridal Pánik. Matej Pánik svojou druhou presnou strelou zvýšil na začiatku druhého polčasu na rozdiel triedy 3:0 a presne po uplynutí hodiny hry to bolo už 4:0 po zásahu z kopačky Mišányho. Autorom jediného a čestného gólu Seliec bol v závere Filip Koctúr.

I. Trieda – 10. kolo

Osrblie chcelo využiť slabšiu formu rezervy Šalkovej, ktorá sa nachádzala na predposlednom mieste. Osrblie napokon prekonalo gólmana Ursínyho štyrikrát, napriek tomu však ťahalo za kratší koniec. V tejto prestrelke uspela Šalková, ktorá počas celého priebehu zápasu nedovolila súperovi dotiahnuť sa, držala si vždy aspoň tesný náskok. Najviac sa o mimoriadne cenné víťazstvo pričinil hetrikom Miroslav Debnár. Šalková B zaznamenala druhú výhru v sezóne, čo ju odpútalo z predposlednej priečky. Ešte viac gólov, a to desať, padlo v Strelníkoch, ktoré privítali Podkoničanov. A veru boli dobrým hostiteľom. Súperovi dovolili aby zatrepal sieťou v ich bráne sedemkrát. Strelníky vyhrávali v bláznivom zápase v siedmej minúte už 2:0 a v 33. minúte 3:2, ale napokon vyšli bodovo naprázdno a navyše s debaklom. Domácich našliapol vlastným gólom Uhliarik a do spomínanej 33-tej minúty ešte skóroval Kováč a Majer. Následne už ale brankár Podkoníc Ihradský zatiahol záves pred svojou bránou a góly dávali len jeho spoluhráči. Najviac to sypalo Tomášovi Klincovi, ktorého päť gólov by bohato stačilo na tri body. Braväcovo nezaváhalo doma s Ponikami, pred Podkonicami má na ligovom tróne dvojbodový náskok, tie však majú zápas k dobru. Slovenská Ľupča mysliaca na najvyššie pozície sa potrápila vo Valaskej, kde napokon zvíťazila tesne 1:2. Ľupču v 78. minúte spasil Samuel Ternuščák. Brusno odišlo s dlhým nosom z Čierneho Balogu, ktorý mu nasúkal pol tucta gólov. Z toho polovicu zaznamenal hráč s príznačným priezviskom Peter Strelec.

II. trieda skupina A – 10. kolo

Duely Tajova s Riečkou pútajú oko diváka nech sú tieto mužstvá v akejkoľvek pozícii v tabuľke. Teraz sa navyše jednalo o súboj druhého so štvrtým. Mužom zápasu sa stal Branislav Halupka, keď v prestížnom súboji strelil všetky tri góly Riečky a sám sa prakticky postaral o tesnú výhru 2:3. Lučatín nepripustil druhú stratu bodov a postaral sa o debakel kola v Dúbravici, ktorej nastrieľal desať kúskov, pričom po polčase to bolo 1:2. Keď v závere prvého polčasu znižoval na 1:2 Poliak, ešte netušil, že jeho tím odíde s nakladačkou. Treba spomenúť, že Dúbravica sa nachádzala na treťom mieste a išlo tak o súboj tretieho s lídrom. Lučatín ale ide do každého zápasu naplno, čo potvrdil aj Dávid Selecký piatimi gólmi v sieti Dúbravice. Ľubietová nepripustila prekvapenie v súboji s posledným Hiadľom. Najviac sa darilo Matejovi Garajovi s dvomi zásahmi. Na druhej strane bol taktiež dvojgólový strelec Miroslav Brna, ale ten sa presadil až v posledných minútach zápasu. Selce naposledy zdolali Mičinú 7:2 a na Starých Horách, ktoré bodovali naplno len raz, mali byť favoritom. Ich rezerva ale napokon nedokázala prekonať brankára Kanku. Nešťastne naštartoval Staré Hory hráč Seliec Marián Mesík, ktorý strelil nie až tak klasický gól do šatne, pretože prekonal vlastného brankára. V druhej polovici hry potvrdili tri body domácich Kocka a Kostiviar.

II. trieda skupina B – 8. kolo

Kolo s poradovým číslom osem prinieslo predposledné zápasy jesene II. triedy skupiny B. Jediným stopercentným tímom bolo Jasenie, ktoré hostilo jedného z najväčších rivalov – Beňuš. Dráma sa opäť nekonala, čo sa stáva v zápasoch Jasenia zvykom. Aj keď v 33-tej minúte na 1:1 vyrovnával za Beňuš Ladislav Vlček, Jasenie reagovalo v 55-tej minúte zásahom na 2:1 z kopačky Tibora Petríka. Tento gól bol rozhodujúci, následne sa pridal ešte Jakub Havran a Erik Weisenbacher v 81. minúte, pričom napravil zaváhanie, keď šesť minút predtým nepremenil penaltu. Dolná Lehota mala rovnako ako Beňuš a Heľpa na konte dvanásť bodov. Nad jej sily bolo v nedeľu Braväcovo B, ktoré rozhodlo o plnom bodovom zisku až v druhom polčase. Rozdielový gól na 3:2 si pripísal presne po hodiny hry Filip Martinec a v úplnom závere spečatil tri body Ján Tešlár. Cenný bod do tabuľky si pripísala Polomka za remízu s Čiernym Balogom. Tatran vyhrával po štvrťhodine hry, keď sa presadil Patrik Pančík. V 83. minúte hosťujúci Borov zachránil svoj tím od vyrovnania, za cenu toho, že bude vylúčený, pretože zachytil rukami gólovú. V konečnom dôsledku to stálo za to, pretože domáci Dávid Ábel penaltu nepremenil. V 90-tej minúte ale dokázal vyrovnať Miroslav Berky a čiastočne tak priniesol zadosťučinenie pre Polomku.

I. liga Ženy – 4. kolo

Vo štvrtom kole najvyššej ženskej súťaže sa darilo najmä hosťujúcim tímom. Len v jedinom prípade nebolo tomu tak. Domáce Myjavčanky totiž boli nad sily banskobystrických futbalistiek. Spartak vstúpil výborne do zápasu, keď už po úvodnej minúte vyhrával vďaka zásahu Panákovej. V druhom polčase sa do čierneho ešte trafili dvakrát Bogorová a raz Skupinová. Čestný gól hráčok spod Urpína zaznamenala Kristína Tesáková v 89. minúte. Sport Ladies tak nedokázali nadviazať na minulé prvé víťazstvo 2:0, ktoré zaznamenali doma s Michalovcami. Najbližšie si zmerajú sily v Radvani s tímom zo stredu tabuľky – bratislavským NMŠK 1922 a to v sobotu o 13-tej hodine.

Spartak Myjava vs. Sport Ladies Club Banská Bystrica 4:1
Tatran Prešov – FC Nitra 1:4
Zemplín Michalovce – VIX Žilina 0:1
NMŠK 1922 Bratislava – Partizán Bardejov 1:3
MFK Ružomberok – ŠK Slovan BA 0:4

1. ŠK Slovan Bratislava futbal 5 5 0 0 17:1 15
2. Partizán Bardejov 4 4 0 0 16:4 12
3. Spartak Myjava 5 4 0 1 14:9 12