Futbalisti Šalkovej po výhre nad Ladomerskou Vieskou postúpili do 3. kola Slovnaft Cupu. V ňom ich čakal ťažký oriešok – druholigový FK Inter Bratislava.

Šalkovčania vstúpili do novej sezóny dvomi výhrami. Najprv v Slovnaft Cupe porazili Ladomerskú Viesku presvedčivo 3:0 a následne im vyšiel aj vstup do ligovej súťaže, keď zdolali Slovenské Ďarmoty na ich ihrisku. Prvý domáci duel v tomto ročníku prišiel v rámci 3. kola Slovnaft Cupu. Do Šalkovej zavítal účastník I. ligy Inter Bratislava. Favorit nenechal nič na náhodu a už v 12. minúte otvoril skóre stretnutia, keď brankára Smereka prekonal Vlček. Domáci hráči dokázali otupiť tlak Interu a do konca prvej štyridsaťpäťminútovky už neinkasovali.  V druhej časti sa však ukázala väčšia kvalita hostí, ktorí pridali ďalšie štyri presné zásahy. Gólmi Olatunjiho, Sečkářa, Fedora a Baldovského uzavreli skóre na konečných 5:0 a vystavili nášmu štvrtoligovému zástupcovi stopku.

3. kolo – Slovnaft Cup – Šalková

FK Šalková vs. FK Inter Bratislava 0:5 (0:1)

Góly: 12. Vlček, 49. Olatunji, 72. Sečkář, 75. Fedor, 89. Baldovský. ŽK: Sečkář (Inter). Zápas sledovalo 450 divákov.

Zostava FK Šalková: Smerek – Štubniak, M. Mesík, Dobrík, J. Mesík (66. Pe. Dobrík), Lašút, Zimnikoval (60. Šimčík), Libič, Bútora (81. Chovanec), Debnár, Vučković

Zostava FK Inter Bratislava: Morgos – Štrba, Šalata, Labuda, Vlček (73. Fedor), Šulc (76. Černák), Gilian, Sečkář, Baldovský, Olatunji, Issa (66. Jacko)

3. kolo – Slovnaft Cup – ostatné výsledky tímov z nášho regiónu:

TJ Tatran Pliešovce vs. ŠK Prameň Kováčová 2:5
TJ Sokol Medzibrod vs. ŠK Partizán Čierny Balog 2:0
FK Sitno Banská Štiavnica vs. MFK Zvolen 0:3
FK 09 Bacúch vs. „TJD Príbelce“ 2:0
FK Čaňa vs. FK Železiarne Podbrezová 0:5
ŠK Tvrdošín vs. FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:6
FTC Fiľakovo vs. MFK Dukla Banská Bystrica 3:0

Trojgólový výprask vo Fiľakove ukončil Dukle cestu v Slovnaft Cupe