V centre Banskej Bystrice vo štvrtok vrcholili prípravy na 363. Radvanský jarmok. Ten sa uskutoční až po dvoch rokoch od 362. jarmoku, keď vlani jeho organizáciu zrušili pre zlú epidemickú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19.

Už vo štvrtok boli v centre mesta pripravené stánky, ktoré od štvrtka zaplnia remeselníci a predajcovia. Bude ich len obmedzený počet a to na Dolnej ulici, Námestí SNP a Námestí Štefana Moyzesa. Stánky budú verejnosti k dispozícii od piatkovej desiatej hodiny dopoludnia.

Prvé jarmočné stánky mesto pripravilo už vo štvrtok.

Kvôli protiepidemickým opatreniam sa neuskutoční kultúrny program na Námestí SNP. Jeho hlavná časť bude od piatka prebiehať na pódiu pri Pamätníku SNP v uzatvorenom areáli, kde bude limitovaný počet návštevníkov. Menšie kultúrne programy sa však uskutočnia aj na nádvorí Radnice a pri Barbakane. Celý kultúrny program jarmoku nájdete v našom staršom článku…

Súčasťou jarmoku tento rok nebudú stánky s občerstvením. Gastro stránky zastúpia terasy a prevádzky reštaurácií a kaviarní v centre mesta.

Zábavných atrakcií je kvôli obmedzeniam menej.

Mesto neumožnilo na svojich pozemkoch ani umiestnenie zábavných atrakcií. Tie sú však už od štvrtka v prevádzke na súkromnom parkovisku na Hronskom predmestí pri malej železničnej stanici.

Nielen s tým súvisia dopravné obmedzenia, ktoré už v meste platia a potrvajú až do úvodu budúceho týždňa.