Banskobystrická kapela Rock Reunion, podľa ankety Slávik 2011 už 22. najobľúbenejšia slovenská skupina, zavŕšila svoje mesačné turné po dvanástke slovenských miest v rodnej Banskej Bystrici. Na domácom pódiu Klubu 77 zároveň pokrstili svoj album Pozerám dopredu.

Mladícky nápad dvojice Milan Kováč a Radovan Oravkin prerástol do kapely s množstvom fanúšikov po celom Slovensku. Pop-rock s prvkami punku i iných žánrov dokáže totiž osloviť viaceré vekové kategórie.

Prípravy na debutový album začala táto formácia zhruba rok a pol dozadu: “Peťo Dobrík nám pôvodne chodil do skúšobne a riešili sme aké pesničky na album budú zaradené a ako budú vyzerať. V apríli začalo nahrávanie a trvalo približne do októbra,” hovorí spevák kapely Miňo Kováč, ktorému sa na debutovej “doske” páčia všetky skladby. To gitarista Rado Oravkin si už momentálne najobľúbenejšie skladby z nového albumu vybrať vie: “Určite Spoveď a Malá mína, sú totiž najnovšie a nemám nimi ešte tak vytrápené uši,” hovorí s úsmevom.

Bubeníkov a basgitaristov už kapela od svojho začiatku vystriedala, len krátko pred začatím prác na albume sa k tejto formácii pridal Dodo Sabov: “Zo začiatku to bolo kadejaké, ale po troch mesiacoch sme hrali už prvý koncert a išlo to v pohode,” približuje mladý gitarista svoje začiatky v kapele. Na margo albumu vyzdvihuje najmä prácu štúdia PJ Sound: “Sme radi, že nám Peťo Dobrík pomohol s albumom čo sa týka produkcie pesničiek. Celkove je to multižánrový album a každý si tam môže nájsť niečo svoje.” Bubeník Andy Debnár prišiel do kapely v približne rovnakom čase: “Keď som prišiel do kapely, tak prvé čo na mňa vybalili bolo, že ideme nahrávať album. Začali sme cvičiť, zavreli sme sa do skúšobne a už to šlo. Zahrať si v tejto kapele bol taký môj životný cieľ, lebo som vždy chodil na ich koncerty,” zhrnul mladý hráč za bicími nástrojmi.

Krstným otcom debutového albumu Rock Reunion – Pozerám dopredu, sa stal ďalší bubeník, tentokrát ale inej kapely a okrem iného aj banskobystrickej samosprávy. Primátor Peter Gogola ponuku krstiť album tejto mladej kapely dlho nezvažoval: “Rock Reunion je moja srdcová záležitosť, pretože basgitarista Dodo Sabov je syn Martina Sabova, s ktorým 25 rokov hrávam v kapele VZNCH a je to veľmi cieľavedomý a talentovaný chalan. Mali sme ponuky na hrania, kde sme ako VZNCH neboli schopný ísť a on bol ochotný nacvičiť pár skladieb a zaskočiť. Dlhodobo som ho vnímal, potom sa dostal do kapely Rock Reunion, ktorú som už aj predtým sledoval.” Podľa Gogolu je Rock Reunion príkladom kapely, ktorá si ide za svojím: “Je to jedna z kapiel, ktorá má veľkú šancu získať si priazeň poslucháčov nielen v Banskej Bystrici. Preto, keď ma poprosili, aby som im prišiel pokrstiť CD, tak som si povedal, že komu, ak nie im. Páči sa mi, že sú zdravo drzí, sebavedomí. Keby boli utiahnutí, tak sa nikdy nepresadia. Teší ma, že hudobná scéna v Banskej Bystrici je pestrá a je tu veľa zaujímavých kapiel, ktoré tvoria vlastnú hudbu.”