Keďže v stredu 15. septembra bol sviatok, v tretej lige a v druhej triede sa predohrávalo 15. kolo. Voľný deň sa v štvrtej a piatej lige zas využil na dohrávky niektorých stretnutí. Prinášame vám sumár stredajších zápasov nižších futbalových súťaží s fotogalériou z duelov Malachov – Harmanec a Horné Pršany – Riečka.

Rakytovce, Kováčová aj Podkonice vonku bez bodu

Vo vloženom 15. kole TIPOS III. ligy Stred sa mužstvám z okolia Banskej Bystrice nedarilo. Kováčová sa pritom ujala vedenia na pôde Žarnovice v 20. minúte po zásahu Erika Hrica, ktorý zakončoval presne na zadnej tyči po prihrávke Adriána Šantu z ľavého krídla. Domáci odpovedali po polhodine hry gólom Šmatláka. Žarnovica napokon dokonala obrat v 83. minúte, kedy rozhodol o výhre domáceho tímu Nguer.

Podkonice, ktoré v predchádzajúcich dvoch zápasoch neskórovali, inkasovali na ihrisku Liptovskej Štiavnice v 20. minúte, kedy sa presadil Ján Mihálik. Aj druhý gól zápasu strelil Mihálik, tentokrát Tomáš na strane Podkoníc, ktorý vyrovnal v 30. minúte. Liptovskej Štiavnici vyšiel záver zápasu. Po góloch Václavika z 80. a Voška z 85. minúty porazili domáci nováčika 3:1. Rakytovce prehrali najtesnejším rozdielom na pôde Fiľakova, o ktorého výhre rozhodol v 56. minúte Lavrík.

Sásová porazila Hrochoť, Selce podľahli Dudinciam

V stredu bola na programe aj dohrávka 6. kola IV. ligy skupiny JUH, v ktorej Málinec privítal Medzibrod. Domáci tím išiel do vedenia v 35. minúte po zásahu Beľu. Medzibrod odpovedal už o päť minút na to gólom Juraja Samuelčíka. Zo strany hostí to však bolo, čo sa týka gólov, všetko. V druhom dejstve ukoristil Málinec tri body po góloch Kubiša a Melicha.

Selce boli aj po nedeľnom šlágri preošlého kola stále neporazené a prípadná výhra v dohrávke proti Dudinciam ich mohla v tabuľke posunúť bodovo bližšie k prvej trojke. Duel Selce – Dudince sa v rámci 1. kola nedohral za stavu 1:1 kvôli nepriaznivému počasiu, a tak sa v stredu dohralo zvyšných 41 minút. O jediný gól dohrávanej časti zápasu sa postaral hráč Dudiniec Farion, a Selce tak po prvýkrát v aktuálnej piatoligovej sezóne prehrali.

Druhý polčas sa dohrával aj v Sásovej, ktorej zápas 1. kola proti Hrochoti prerušilo nepriaznivé počasie za bezgólového stavu. Ten sa menil už v 48. minúte, kedy poslal hostí do vedenia Ján Zátroch. Reakcia Sásovej prišla v 56. minúte po centri z pravej strany a presnej koncovke Dubovického. Domáci otočili stav stretnutia v 77. minúte po premenenej penalte v podaní Olivera Ďurtu. V závere zápasu ešte poistil výhru domácich svojím druhým gólom v zápase Andrej Dubovický, ktorý sa presadil hlavičkou po centri z ľavej strany.

IV. liga skupina JUH – dohrávka 6. kola

TJ Jednota Málinec – TJ Sokol Medzibrod 3:1

V. liga skupina C – dohrávky 1. kola

ŠK Sásová – ŠK Hrochoť 3:1

FK Selce – TJ Slovan Dudince 1:2

Riečka sa postarala o dvojciferný debakel, Malachov si poradil s Harmancom

V stredu sa predohralo aj kompletné 15. kolo II. triedy. Horné Pršany hostili Riečku, ktorá sa ujala vedenia po góle Radoslava Rána už v 5. minúte. Domáci v 22. minúte síce vyrovnali na 1:1 po zásahu Tomáša Tótha, no Riečke sa následne podarilo skórovať trikrát v rozmedzí piatich minút, keď sa presadili Igor Knopp, Stanislav Srnka a Adam Šimiak. Krátko pred prestávkou znížil na 2:4 Branislav Krajčír.

Horným Pršanom sa už ale nepodarilo zápas zdramatizovať. Hostia viedli po hodine hry už 2:7, keď sa po zmene strán po druhýkrát v zápase presadil Šimiak, medzi strelcov sa zapísal aj Ján Šimčík a penaltu premenil Knopp. V záverečnej 15-minútovke si pripísal tretí aj štvrtý gól v zápase Knopp, medzitým sa presadil aj Branislav Halupka. Horné Pršany v 90. minúte už len skorigovali stav na konečných 3:10 druhým gólom Tótha.

Malachov musel doma proti Harmancu otáčať nepriaznivý stav 0:1, ktorý platil od 16. minúty, kedy poslal hostí do vedenia Michal Kopic. Odpoveď domácich prišla v 23. minúte z kopačky Radovana Nehéza. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:1. Druhý polčas ovládol Malachov. Takmer po hodine hry domáce mužstvo po prvýkrát v zápase viedlo po gólovej koncovke Rastislava Daniša. Už o šesť minút na to zvýšil na 3:1 Michal Boško. V 80. minúte definitívne zlomil odpor hostí gólom na 4:1 Lukáš Dvorský.