V sobotu sa uskutočnil už 7. ročník banskobystrického Trojkráľového večerného behu. Prvá sobota v roku priniesla teplejšie počasie čo vytiahlo viacerých ľudí von. Zúčastnilo sa 1 016 bežcov, na ktorých čakala trať dlhá približne šesť kilometrov.

Víťazom sa stal Peter Kováč (BK Hraj Na Tie Nohy) s presným časom 17 minút. Týmto prekonal rekord Šimona Wahlandta z roku 2016 kde bol čas 17 minút a 20 sekúnd. So stratou jednej sekundy skončil na druhom mieste Michal Mojžiš a na treťom mieste sa umiestnil s 15 sekundovou stratou Peter Štilla.

V ženskej kategórii skončila prvá Lucia Kovalančíková (ŠK HADVEO) s časom 19 minút a 24 sekúnd. O jedenásť sekúnd neskôr dobehla do cieľa Silvia Valová na druhom mieste a tretie miesto obsadila Barbora Šimonová so stratou jednej minúty a 24 sekúnd. Na účastníkov čakalo v cieli občerstvenie spolu s pamätným číslom, medailou a taškou. Kompletné výsledky sú k dispozícii online.

“Za posledných pár rokov boli asi najlepšie podmienky na beh. Teplota vonku bola fajn, nešmýkalo sa. Povzbudzovalo aj veľa ľudí čo dávalo podujatiu dobrú atmosféru,“ popísal nám priebeh preteku jeden z účastníkov Filip Caban.

Spokojní neboli len účastníci podujatia, ale aj samotní organizátori z Marathon BB teamu. “Som rád že nám vyšlo počasie. Boli príjemné 4 stupne, čo sa s minulým rokom pri -17 stupňoch nedalo zrovnať. Som spokojný s celkovým priebehom behu. Padol aj traťový rekord a až šiestim bežcom sa podarilo umiestniť nad rekordom spred dvoch rokov. Zúčastnilo sa viac ako 1000 ľudí, za čo sme radi. Pokračujeme v máji ďalším bežeckým podujatím v Nemciach,“ zhodnotil Miroslav Štrba.