Futbalisti Rakytoviec budú od budúcej sezóny pôsobiť v tretej najvyššej futbalovej súťaži, na ktorej novú sezónu sa práve pripravujú. Prvé prípravné stretnutie malo nádych derby, keďže hostiteľom bol neďaleký Badín. Z výsledku sa nakoniec viac radovali práve domáci hráči.

Keďže pred touto sezónou došlo k dohode o striedavých štartoch hráčov medzi klubmi FK Rakytovce a MFK Dukla Banská Bystrica, v drese Rakytoviec sa predstavili aj hráči Dukly, ako napríklad Viktor Tóth, Radovan Mócik, či Peter Kolláti. V zápase sa hral medzišestnástkový futbal, v ktorom mali hostia viac loptu na kopačkách, ale nebezpečnejšie príležitosti mali hlavne po brejkových situáciách. Domáci ani jednu zo svojich troch vypracovaných šancí v prvom polčase nevyužili. Rakytovce pohrozili hlavne strelami Kohúta, či šancou Viktora Tótha. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a Badínčania stále hrozili z rýchlych brejkov. Hostia z Rakytoviec si dokázali vypracovať dve šance zásluhou Telúcha, ale ani jedna neskončila gólom. O výsledku zápasu rozhodla 83. minúta, v ktorej Malík premenil nariadený pokutový kop. Derby tak výsledkovo zvládli lepšie domáci Badínčania, ktorí môžu byť spokojní aj s čistým kontom.

ŠK Badín – FK Rakytovce 1:0 (0:0)

Gól: 83. Malík (11m)

Zostava FK Rakytovce: Vaník – Solivajs (46. Styk), Gaško, Riška, Podkonický (45. Vozár/55. Podkonický) – Konder (75. V. Tóth) – Kolláti (65. Ivanič), V. Tóth (46. Môcik), Kohút (46. Marković), Ďurta (46. Banáš) – Hudek (46. Telúch)