Tristo rokov uplynulo od smrti slávneho zbojníka a Radošinské naivné  divadlo a Stanislav Štepka si túto udalosť pripomínajú oživením, ale zároveň aj vynovením svojej slávnej hry. Prvé z dvoch banskobystrických predstavení Jááánošíííka po tristo rokoch však bolo ohrozené kvôli nepriaznivému počasiu.

Radošinské naivné divadlo, Banská Bystrica, 26.8.2013Banskobystrické PKO však nenechalo pri vrchole svojho Kultúrneho leta nič na náhodu a mimoriadne zabezpečilo prestrešenie hľadiska, čo divákom, aspoň v rámci možností, doprialo potrebný komfort. Aj keď je zvykom, že v daždivých podmienkach sa podobné podujatia pod holým nebom rušia, Radošinské naivné divadlo tak vďaka organizátorom mohlo svoje predstavenie odohrať a návštevníci netradičného divadelného priestoru ľutovať určite nemuseli.

Ak ste v pondelok predstavenie nestihli, v utorňajší večer je pripravená jeho ďalšia repríza. Pršať v tento večer nemá, aj keď na chladnejšie večerné počasie sa radšej vyzbrojte dekou. Predstavenie aj v utorok začína o 20.00 h a lístky sú v predaji ešte aj dnes pred začiatkom podujatia na pokladniach pri vstupe do areálu.