Výnimočné 17. kolo ženskej extraligy sa medzi bystrickými basketbalistkami a minuloročnými vicemajsterkami odohralo v Prievidzi. Organizátormi, a teda domácimi boli práve pumy a klub Banskej Bystrice, ktorý sa týmto počinom snažil po 23 rokoch prinavrátiť ženský basketbal do mesta Prievidza.

Bystrické basketbalistky v úvode zápasu držali so súperkami krok, keď v druhej minúte hry zaznamenali dve trojbodové strely a vyrovnali na 6:6. Potom však nastala strelecká smršť zo strany Piešťan, ktoré pumám nedovolili skórovať a samé si na konto pripísali 12 bodov v rade. Bystričanky sa presadili až v posledných troch minútach, keď stiahli ich manko na rozdiel deviatich bodov. Tie však sedem sekúnd pred koncom ešte zvýšila hosťujúca hráčka na 12 bodov. Druhú štvrtinu strelecky otvorila kapitánka púm Striešová, no ďalších päť minút na ňu nedokázala nadviazať žiadna zo spoluhráčok. To umožnilo Čajkám dlhú 14 bodovú šnúru a vytvorili si tak pohodlný 23 bodový náskok. Pred polčasovou prestávkou ho ešte dvomi trestnými hodmi piešťanské basketbalistky navýšili.

Po polčasovej prestávke sa pumám podarilo skórovať hneď v prvých dvoch útokoch a znížiť ich manko na 21 bodov. Piešťanské Čajky však opäť prepli na vyššie obrátky a v priebehu troch minút zaznamenali 11 bodov v rade. Bystričanky sa v tretej štvrtine presadili ďalšími štyrmi bodmi, no tými len znížili svoje manko na 36 bodov. Záverečná štvrtina bola bodovo najvyrovnanejšia, no silu favorita na perimetri a aj pod košom bolo zreteľne vidieť.  Skúsené družstvo Piešťan si dokázalo svoje vedenie udržať a nenechali sa ničím prekvapiť.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 38:81 (19:44)

Najviac bodov: Striešová 8, Van Dalen, Žilinská, Vargová 6 – Kuniecová 16, Páleníková 12, Hamilton – Carter 12

Lucia Žilinská (hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica): Vstup do zápasu s Piešťanmi bol z našej strany dobrý. Vedeli sme, že to nebude ľahké a nesmieme sa vzdať za akéhokoľvek stavu. Mali sme veľa hluchých miest a nevydarených pasáží, ktoré súper využil a dal ľahké koše či už z von alebo spod koša. V obrane nás trochu trápil obranný doskok protihráčok. V Prievidzi sa mi páčilo hrať, nakoľko to bola pre mňa nová skúsenosť. Som veľmi rada, že sme tu hrali a mohli podporiť myšlienku návratu dievčenského basketbalu do tohto mesta.