Banskobystrická Dukla v priamom súboji o udržanie tretej priečky v tabuľke Corgoň ligy neuspela. A to napriek faktu, že diváci v zápase videli všetko a najmä veľkú snahu domácich, ktorá väčšinou skončila zlým zakončením.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 1:2 (1:1)

Góly: 42. A. Hesek (z 11. m) – 9. Tomaček, 67. Coimbra (z 11 m.). Žlté karty: 12. Savič, 20. Jakubko, 66. Pleva, 82. Poljovka – 33. P. Čarnota, 37. Coimbra, 42. Banovič. Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 2860 divákov.

Zostavy tímov

FK Dukla: Boroš – Poljovka, Hlinka (67. Prekop), Vajda, Savič – M. Pančík (76. T. Hučko), Pečovský, Pleva (76. Uškovič), Brašeň – Hesek, Jakubko.

FC Spartak Trnava: Raška – P. Čarnota, Kaprálik, P. Gross, Coimbra – Banovič – Mikinič (81. Mikovič), Procházka, Sabo (46. L. Kováč), Bicák – Tomaček (90.+ Klenkovič).

Hneď v prvej minúte po Hesekovej akcii zakončoval Pančík, ktorý však už ďalej nevidel Jakubka a tak zakončil, avšak len do náručia hosťujúceho gólmana Rašku. Napriek tomu, že Dukla si vytvárala od úvod tlak, Boroša prekvapil v 9. minúte hráč s 9-tkou na drese Ladislav Tomaček. Ten do Trnavy prišiel z treťoligovej Serede a presadil sa už v druhom zápase po sebe. Zaujímavosťou pri tom je, že v minulosti obliekal aj dres Dukly. Späť však k hre. Tú v ďalšom priebehu výrazne ovplyvňoval hlavný rozhodca Richard Trutz z hlavného mesta, na ktorého už roky fanúšikovia Dukly nemajú dobrého slova. A nebudú ho mať ani po dnešku. V 14. minúte napríklad neodpískal jasný faul na Jakubka v šestnástke a netrestal ani početné fauly a filmovania zverencov Dušana Radolského. Napriek tomu Dukla tlačila ďalej, keď v 24. minúte poslal Jakubko dobrú strelu na Pančíka, ale jeho rázna strela skončila len v náručí brankára Trnavy. O desať minút na to zaujal center Martina Poljovku z polovice ihriska, za ktorým sa nečakane musel Raška poriadne naťahovať. Zaslúžené vyrovnanie prišlo až v 42. minúte, keď rozbehnutého Pečovského fauloval Banovič a Trutz už musel ukázať na biely bod. Z toho sa nemýlil Andrej Hesek, po Pichovom odchode najlepší strelec Dukly. Na svojom konte má v sezóne už pať strelených gólov.

Pokračovanie hernej prevahy Dukly, ale s tragickým zahadzovaním šancí, pokračovalo aj v druhom polčase. A tak prišiel trest, keď v 67. minúte Pleva v šestnástke fauloval autora prvého gólu zápasu Tomačeka a Higor De Sales Coimbra z pokutového kopu pridal Borošovi klinec do rakvy. Tú sa ešte snažili červeno-bieli z hrobu vykopať, ale keď hru prebrali od 75. minúty hostia a domácim nepomohli ani striedajúci Hučko s Uškovičom, Dukle sa rodil veľký problém. Ten mohol zažehnať dobre hrajúci, no v koncovke zatiaľ jalový Jakubko v 86. minúte. Situáciu si však v šestnástke zbytočne skomplikoval.

Zápas v dobrej atmosfére pred takmer troma tisíckami divákov priniesol bojovný a rýchly futbal, ale bez vytúženého a potrebného výsledku pre Duklu. Tá sa tak prepadla až piatu pozíciu. Dukla  prehrala a v tabuľke sa zosunula až na piatu pozíciu. Pred Sebou má po dnešku prvú Žilinu s 38 bodmi, len o bod zaostávajúcu Senicu, už tretiu Trnavu a pred červeno-bielych sa vďaka víťazstvu 4:0 nad Prešovom prebojoval aj Slovan.