Po pondelkovej tragickej nehode kamióna a linkového autobusu na rýchlostnej ceste R1 pri Badíne, stále nie sú známe presné príčiny, prečo autobus narazil do nákladného vozidla. Rýchlostná cesta bola sprejazdnená až po polnoci.

„Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok (23.4.) krátko po 15.00 hodine na ceste R1 v katastri obce Badín, v smere od Banskej Bystrice na Zvolen. Pri dopravnej nehode došlo k zrážke diaľkového autobusu Mercedes Benz, ktorý viedol 52-ročný vodič z Topoľčian a jazdnej súpravy zloženej z ťahača Scania a návesu, ktorú viedol 66-ročný vodič z Poľska. K nehode došlo tak, že vodič autobusu jazdiaci v smere na Zvolen z doposiaľ nezistených príčin, svojou prednou pravou časťou narazil do zadnej ľavej časti jazdnej súpravy, ktorá z dôvodu krátkodobej poruchy stála na pravej krajnici a v momente, keď sa táto po odstránení poruchy rozbiehala pravou krajnicou, došlo k zrážke,“ približuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Pri nehode vyhasli životy dvoch osôb sediacich v prednej pravej časti autobusu, a to 29-ročnej ženy z Rakytoviec a 44-ročného muža z Bratislavy, ktorým bol známy režisér a spisovateľ Peter Krištúfek.

Štyri ženy vo veku 36 rokov (Trnava), 40 rokov (Žiar nad Hronom), 67 rokov (Šaľa) a 67 rokov (Hliník nad Hronom) utrpeli ťažké zranenia. Pri nehode sa 7 osôb zranilo ľahko, z toho 5 žien a 2 muži, vrátane vodiča autobusu.

„Požitie alkoholu u vodičov bolo vylúčené vykonaním dychovej skúšky. Škoda na autobuse a na jazdnej súprave je odhadnutá na 40-tisíc eur. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie pre prečin všeobecné ohrozenie a do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru súdneho lekárstva a cestnej dopravy,“ dopĺňa Faltániová.

Rýchlostná cesta R1 bola v smere od Banskej Bystrice do Zvolena uzatvorená až do 0.30 h. K uvoľneniu dopravy na Zvolenskej ceste došlo ešte podvečer pred piatou hodinou, pričom doprava bola presmerovaná na starú cestu.