Prvý májový deň bol dejiskom v poradí 6. ročníka Nemčianskeho behu. Svoju výdrž a zdravie si tak prišli otestovať malí aj veľkí bežci.

Sviatok práce využilo približne 700 účastníkov, aby si prišli zmerať svoje sily. Približne ďalšia tisícka divákov sledovala a povzbudzovala svojich favoritov k dobrým výsledkom. Síce tento rok rekord nepadol, ale aj za teplejšieho počasia podali bežci kvalitné výkony.

Trať viedla hlavne po poľnej ceste a spevnených turistických chodníkoch. Na tratiach 9700 metrov a 3500 metrov bol dokonca naplnený maximálny limit zúčastnených.

V behu na 9700 metrov sa najlepšie umiestnil z mužov Dušan Krajčovič, ktorý sa s časom 36:36 sekúnd pokúšal zaútočiť na rekord. Reprezentoval Svietielko nádeje. Druhý dobehol do cieľa Roman Vajs ktorý zaostal o 37 sekúnd. Na tretej priečke sa umiestnil s časom 38:14 Peter Kačáni z klubu ŠK Atléti BS. V ženskej kategórii získala premiérové víťazstvo Iveta Furáková s časom 47:05 z klubu Svetielko nádeje. Iba o štrnásť sekúnd neskôr skončila Jana Dlhopolcová z Športklubu Dobrá Niva. Tretie miesto obsadila Lucia Kamenská s časom 48:32.

Na kratšej 3500 metrovej trati obsadil prvú priečku s časom 13:11 Oliver Ringer z tímu Maras. Ženskú kategóriu suverénne vyhrala Betka Garguláková s časom 15:06. V špeciálnej kategórii, ktorá bola určená len pre Nemčanov, zvíťazil Samuel Ježík a Zuzana Ivanovičová.

Podujatie tiež spríjemnil prelet očovskej letky, guláš, langoše či sprievodný kultúrny program.

‚Z organizačného hľadiska to bolo jedno z našich najlepších podujatí. Vyšlo nám krásne počasie,nikomu sa nič vážne nestalo a tiež prišlo veľmi veľa účastníkov. Bol to náš prvý beh v prírode, na čo sme sa poctivo pripravili. Do budúceho roka by sme chceli zlepšiť organizačné veci, hlavne aby bežci dlho nečakali na výsledky,“ povedal po pretekoch organizátor Miroslav Štrba z Marathon BB teamu.

Samotný Banskobystrický maratón je na programe v zmenenom termíne už 9. júna, a to v novom podvečernom formáte.