Cez víkend pokračovala hokejová Tipsport extraliga. V 43. kole sa Banská Bystrica stretla pod Tatrami so svojim tabuľkovým prenasledovateľom z Popradu.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 6:5 pp (1:2, 2:1, 2:2 – 1:0)

Góly: 20. Klouda (Ľ. Vaic, D. Buc), 26. Buc (Vaic, Klouda), 28. Vandas, 44. Hvila (Vandas, Balán), 60.  Balán (Hvila, Vandas), 62. Buc (Vaic, Šterbák) – 18. Ján Sýkora (Danton, Heizer), 19. M. Hudec (Lunter, Lamper), 39. Heizer (Bambúch), 42. Danton (Ján Sýkora), 58. Lunter (Kubka, Lamper)

Úvodné zostavy tímov:

HK Poprad: Slipčenko – M. Šterbák, Špelda, Kovačevič, M. Kurali, Fabian, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Jabrocký, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila – Matúš Paločko, S. Takáč, R. Sabolič

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Biro, Kubka, Bambúch, Ketner, Predajniansky, Styk, Gachulinec – Lunter, Hudec, Lamper – Ján Sýkora, Heizer, Danton – Jankovič, Češík, Marcinek – M. Trochta, Zigo

Úvod stretnutia patril domácim, keď Banskú Bystricu ohrozili akciou Smotrilu i Vaica. Slipčenko na druhej strane ukázal bývalému zamestnávateľovi svoje kvality pri šanci Češíka s Marcinekom. V ďalšom priebehu sa dvakrát ocitol v dobrej pozícii Kovačevič, no v obidvoch prípadoch vynikol Chorošun. Tomu následne pomohlo aj šťastie, keď v presilovke Vandas nastrelil žrď. Prvý gólový zápis stretnutia patril Banskobystričanom. Ján Sýkora v 18. minúte dezorientoval Slipčenka a spoza brány mu puk v protipohybe zasunul za chrbát. Po 34 sekundách sa „barani“ tešili už z dvojgólového vedenia, Tí sa po chybe obrany zmocnili puku a Hudec tvrdou strelou zvýšil. Poprad do prvej sirény ešte stihol znížiť, počas vylúčenia Bambúcha sa presadil strelou švihom Klouda.

Hneď v úvode druhej tretiny otestoval Slipčenkovu pozornosť Hudec, ktorý však bol vo veľmi zlom uhle. Podtatranci následne zavelili do útoku a „barani“ sa v priebehu minúty nechali trikrát vylúčiť. To bola príležitosť, ktorá sa neodmieta a priniesla vyrovnanie. Na konci kombinácie pred bránou dobre postavený Buc a následne Poprad prebral vedenie, keď už v plnom počte, obral Bambúcha Vandas a z ostrého uhla prekvapil Chorošuna. Po druhej časti hry bolo predsa len vyrovnané. Jeden a pol minúty pred koncom Bambúch nahral Heizerovi a tomu rozhodcovia po telefonáte gól odobrili.

Telefonát videorozhodcovi už nebol potrebný v úvode tretej tretiny, kedy Ján Sýkora našiel Dantona a ten presným švihom poslal svoj tím opäť do vedenia. To im však dlho nevydržalo, keď sa o dve minúty zatrepotal puk aj za Chorošunom, tentokrát po Hvilovej strele, ktorý využil nahrávku Vandasa spoza brány. Poprad prebral iniciatívu a svojho súpera zatlačili. To mu však nepomohlo. V 58. minúte totiž ukázal svoju rýchlosť Lunter a zvýšil na 5:4 z pohľadu hostí. V poslednej minúte sa však ešte presadil z dorážky Balán a zápas tak pokračoval v predĺžení. To netrvalo ani dve minúty, keď sa po chybe banskobystrickej obrany dostal do úniku Buc a strelou pomedzi výstroj Chorošuna rozhodol.