Pred pár mesiacmi ohlásili rozchod. Fanúšikom však dopriali aspoň rozlúčkový koncert v Banskej Bystrici v Klube 77. Aké to bolo? Rozlúčili sa ukážkovo.

Koncert kapely Christmas, Banská Bystrica, 1.1.2013V decembri roku 2012 vydali svoj debutový album Ceremony, ktorý im krstil Maťo Ďurinda z Tublatanky. Mali za sebou úspešné turné, natočili videoklip, no aj tak po troch rokoch ohlásili koniec. V symbolický dátum 1.11.2013, na sviatok všetkých svätých, sa uskutočnil posledný koncert kapely Christmas. Chalani odohrali presne dva posledné koncerty, z toho jeden v Bratislave. S fanúšikmi sa lúčili v Banskej Bystrici v Klube 77, kde všetko odštartovalo okolo deviatej hodiny.

Ako sa cítili chlapci pred koncertom? „Berieme to úplne normálne. Prišli sme si zahrať, sme radi, že sme doma v Banskej Bystrici, ale nerobíme z toho nejakú veľkú vec,“ povedali nám.

Posledné zbohom prišli dať kapele samozrejme skalní fanúšikovia, ale aj ostatní, ktorí poznali hudobníkov osobne. Všetci boli prekvapení keď na pódiu stáli len traja pôvodní členovia kapely. Neprišiel Randy, a tak chlapci museli hrať s náhradníkom. Publikum sa dočkalo hitov z debutového albumu Ceremony akými sú: Roll it, Born to suicide, Unreal to me alebo Moja posledná. Okrem klasických glamrockových skladieb, však skĺzli aj do pomalšej hudby,  kde vyzvali publikum aby tancovalo v pároch.  Po koncerte sa členovia stratili v dave a užívali si spoločnosť známych a rodiny. Na otázku, ako vidia svoju blízku hudobnú budúcnosť, odpovedal Rikki: „S hudbou určite nekončíme. Spolu s Jackym sa stretávame s pár ľuďmi, píšeme, hráme, skúšame, len to ešte zatiaľ nie je nič konkrétne.“

Chlapci na hudbu určite nezanevreli. Je možné, že už čoskoro na pódiu spoznáme práve známe tváre z kapely Christmas.