V 30. kole SlovakSport.TV Basket extraligy mužov privítalo ŠKP hráčov Komárna. Domáci chceli v dueli zo štvrtým mužstvom tabuľky nadviazať na výborný výkon proti bratislavskému Interu. Hostia však nepoznali chuť prehry v posledných troch dueloch a preto sa očakávalo vyrovnané stretnutie.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Rieker Com Therm Komárno 100:96 po predĺžení (18:25, 23:16, 17:25, 28:20 – 14:10)

Najviac bodov: Lowe 29, Vasilič 17, Rendla 15 – Kovačevič 21, Joyner 19, Myles 17
TH: 31/17 – 36/26, fauly: 25-24 , trojky: 7 – 10. Rozhodovali: Brziak, Kurpaš a Fuska. Zápas sledovalo 600 divákov.

Basketbal - SKP - Komarno, 01.02.2014, Banska BystricaVstup do duelu lepšie vyšiel hosťujúcim hráčom, ktorí už po dvoch minútach hry viedli 8:0. Spackaný úvod naznačil, ako sa bude vyvíjať celá prvá štvrtina. Komárno malo lepší pohyb, streľbu a obranu. Po prvom klaksóne teda svietil zaslúžený stav 25:18 z pohľadu hostí. Policajti však nastúpili do ďalšej časti akoby vymenení. Zlepšili sa vo všetkých ukazovateľoch a stretnutie vyrovnali na 41:41.

Priebeh nasledujúcich dvoch štvrtín pripomínal divákom déjà  vu. V poradí tretia mala podobný priebeh ako tá úvodná. Hosťujúci zverenci Františka Ronu si opäť vypracovali osembodový náskok. Na ťahu boli Banskobystričania. Tí podobne ako v druhej desaťminútovke stretnutie vyrovnali a muselo sa ísť do predĺženia.

V ňom mali od začiatku prevahu hráči ŠKP. Vypracovali si sľubný náskok, ktorý si už do konca nadstaveného času udržali. V domácom drese opäť najviac žiaril Američan Christopher Lowe, ktorý svojimi 29 bodmi vystrieľal policajtom dôležité víťazstvo. Bystričania tak pretrhli šnúru dvoch neúspechov a získali dôležité body do tabuľky.

V stredu 5. februára pocestujú banskobystrickí basketbalisti na palubovku Prievidze.