Futbalový kolotoč sa po takmer päťmesačnej prestávke opäť roztočil naplno. II. trieda skupina B a I. liga žien odštartujú v posledný marcový týždeň, ale ostatné nižšie súťaže ponúkli pestrú paletu súbojov.

Sásovčania bojovali o prvé miesto na štadióne na Brodku s Podkonicami, na Slovenskú Ľupču čakalo derby s Priechodom. Na zachraňujúce sa B-čko Podbrezovej v III. lige čakal dôležitý zápas s Krásnom nad Kysucou, v ktorom potrebovalo bodovať. MFK Dukla si taktiež nemôže dovoliť strácať body, do cesty sa jej postavilo Komárno. Pohľad nielen na tieto súboje vám ponúkame v nasledujúcom článku aj s fotogalériou zo zápasu Malachov – Ľubietová.

II. liga – 20. kolo

Dukla v úvodnom kole jarnej časti remizovala v Žiline s tamojšou rezervou 3:3. Vo svojom druhom vystúpení po zimnej prestávke privítala na Štiavničkách piate Komárno. KFC ukázalo svoju kvalitu hneď v úvodnej minúte, keď sa po chybe v zadných radoch Dukly presadil Patrik Pinte. Dukla sa otriasla a vytvorila si viac príležitostí než hostia. Avšak keď už sa Komárno dostalo do šance, tak gól visel vo vzduchu, čo ukázal aj Nurkovič, ten ale netrafil odkrytú bránu. To potrestal v závere prvého polčasu stopér Patrik Prikryl, keď pekne zahraným priamym kopom nedal šancu gólmanovi Slávikovi. Po faule na Vaščáka v úvode druhého polčasu si loptu na biely bod postavil Snitka, ale neposlal zverencov trénera Vargu do vedenia. Snaha Dukly v nasledujúcich minútach nebola odmenená, na opačnej strane udrel nečakane v 84. minúte Bálint Kren, ktorý bol na trávniku len niekoľko desiatok sekúnd. Červeno-bieli mohli vyhrávať, namiesto toho druhýkrát v zápase prehrávali. Napriek tomu nezložili zbrane a o dve minúty po akcii Polievku dotlačil loptu do siete Ľubomír Willwéber. Skóre 2:2 už vydržalo do konca stretnutia. Bystričania sa v dohrávke predstavia už najbližší utorok opäť na domácom trávniku proti poslednej košickej Lokomotíve. Výkop je naplánovaný na 15-tu hodinu. Vedúce Pohronie viedlo v Bardejove gólom Jána Dzúrika až do 76. minúty, keď z nariadenej penalty vyrovnal Jan Staško a obral lídra o cenné dva body. Prekvapením bol úspech Trebišova v Liptovskom Mikuláši 0:2. Slavoj ako jediný zo všetkých tímov dokázal v 20. kole bodovať naplno na ihrisku súpera.

TIPOS III. liga Stred – 16. kolo

Zvolenčania cestovali v sobotu do Čadce. Trápiacich sa domácich prekonal v 36. minúte Erik Hric. Jeho zásah bol napokon rozhodujúci. O gól viac padol v Krásne nad Kysucou kde sa predstavila rezerva Podbrezovej. Sieť brány sa zatrepotala až v druhom polčase. V 55. minúte železiarov poslal do vedenia Peter Voško, keď premenil jedenástku. Rovnakým spôsobom sa presadil aj domáci celok už o deväť minút neskôr, keď z bieleho bodu mieril presne Tomáš Ševčík. Tímy bojujúce o záchranu sa tak rozišli nerozhodne.

IV. liga JUH – 14. kolo

Šalková bojujúca o najvyššiu pozíciu v úvode jarnej časti privítala Slovenské Ďarmoty. Súboj strelecky najsilnejších klubov sa paradoxne skončil bezgólovo. Kováčová mala na konte rovnako ako Šalková a Ďarmoty 36 strelených gólov a túto štatistiku si značne vylepšila, keď doma porazila predposledný Tisovec 4:2. Okrem Šalkovej naháňajú Kováčovú aj Rakytovce a Medzibrod, ktoré jej dýchajú na chrbát. Raky dokázali vyhrať v sobotu v Podbrezovej nad Čiernym Balogom gólmi Lukáša Pšidu a Pavla Telúcha. Medzibrod hral tiež vonku a to na pôde outsidera tabuľky. Tomáš Martinec na začiatku druhého polčasu prekonal brankára Novej Bane. V 77. minúte ale na konečných 1:1 vyrovnal zo štandardky Martin Lenard. TJ Sokol tak stratil cenné dva body. Tri body naopak nazbieral ŠK Badín v dueli s Pliešovcami. Po rýchlom vlastnom góle Adama Diana z druhej minúty sa podarilo Badínu otočiť nepriaznivý stav presnými strelami Henricha Kollára a Filipa Rafanidesa.

V. liga skupina C – 14. kolo

V sobotu bolo na programe derby o prvé miesto medzi Podkonicami a Sásovou. Tá sa mohla v prípade výhry bodovo dotiahnuť na svojho súpera. Avšak nestalo sa tak. Tri stovky divákov potešil v prvej 45-minútovke dvomi gólmi Ján Kostúrik. Na konečných 3:0 uzavrel v závere Dávid Selecký a len demonštroval kvalitu lídra súťaže. Jakub zužitkoval výhodu domáceho prostredia a nedal šancu Lovči. O pol tucta gólov v sieti brankára Kučeru sa postarali Cimerman, Kútik, Knižka a najmä trojgólový kapitán Michal Čief. Ten to všetko stihol v rozmedzí 17-tich minút.

I. Trieda – 14. kolo

Favoritom I. triedy je najmä Brezno, ale zuby si brúsi na postup aj Priechod. Futbalisti vedúceho Brezna si poradili so súperom z ľahšieho súdka hladko 3:0, obranu Nemeckej prekonali až v druhom polčase Pribula, Ondík a Trajteľ. Priechod mal ťažšieho súpera a navyše hral na jeho pôde. Derby v Slovenskej Ľupči otvoril už vo štvrtej minúte domáci Miroslav Bartoš. Psychickú vzpruhu dal Priechodu na začiatku druhého dejstva gólom na 1:1 Matúš Vajda a o chvíľu neskôr vylúčenie domáceho Vaňa. Okrem vylúčenia bola k videniu aj penalta, ktorú za oslabenú Ľupču využil Róbert Hermánek. Bojovní domáci hráči si napokon nedokázali postrážiť tri body a vrátiť Priechodu minulú prehru 0:5. O tom rozhodol v 72. minúte Martin Štulajter upravujúc na konečných 2:2. Valaská v priamom súboji o ,,bronzovú” pozíciu zdolala doma Osrblie 3:0 zásahmi Stasíka, Medveďa a Piliara. Prekvapením bolo, že Jasenie uchmatlo bod zo súboja s Brusnom. Až v 71. minúte sa domáci favorit ujal vedenia vďaka Kostrecovi, ale posledné slovo mal v 86. minúte hosťujúci Lukáš Motyčka.

II. trieda skupina A – 14. kolo

V prvom jarnom kole nedokázal ani jeden z favorizovaných tímov bodovať naplno. Jarnú púť pomerne úspešne odštartoval Hiadeľ, ktorý je na chvoste tabuľky. Mičinej dokázal streliť štyri góly a uchmatnúť si cenný bod. Kapitán Družstevníku Zdenko Binder sa mohol aj roztrhať a jeho hetrik nestačil na plný bodový zisk. Predposledné Horné Pršany tiež dokázali zabodovať a to proti silnému Harmancu. Ako sa hovorí, v hodine dvanástej na 3:3 za Pršany vyrovnával Branislav Krajčír. Správnou nohou vkročila do druhej polovice sezóny Ľubietová. Tá vrátila Malachovu jesennú prehru 1:3 a teraz naopak ona ovládla ihrisko súpera pomerom 3:5. Bohatú nádielku priniesol prvý polčas, až osem gólov. Asi málokto by povedal, že v druhej polovici zápasu gól nepadne, no tak sa stalo. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. B-čko Šalkovej ako lídra súťaže v súboji s Tajovom musel zachrániť v 80. minúte Juraj Chovanec, aby favorit získal aspoň bod.

FK Šalková B vs. TJ Slovan Tajov 1:1
TJ Slovan Malachov vs. FK – Baník Ľubietová 3:5
TJ Družstevník Mičiná vs. TJ Partizán Hiadeľ 4:4
TJ Iskra Horné Pršany vs. TJ Tatran Harmanec 3:3