Futbalová sezóna 2021/2022 uplynulý víkend odštartovala aj pre mužstvá z Banskej Bystrice a okolia. Slovenský pohár mal na programe predkolo, v ktorom na seba narazili aj kluby z nášho regiónu. Prinášame vám výsledkový sumár aj s fotogalériou zo stretnutia Hrochoť – Podkonice.

V akcii bola aj banskobystrická Dukla, ktorá v sobotu vstúpila do novej sezóny výsokým víťazstvom na pôde nováčika 2. ligy z Námestova.

Predkolo Slovnaft Cupu

Všetky mužstvá z banskobystrického regiónu odohrali svoje zápasy v nedeľu 25. júla od 17.00 h. V akcii bol aj Badín, ktorý pred sezónou posilnil aj bývalý útočník banskobystrickej Dukly – Lukáš Laksík. V súboji domáceho piatoligistu z Tomášoviec s účastníkom štvrtej ligy však gól za 90 minút hry nepadol a o postupujúcom tak rozhodli pokutové kopy. V nich boli úspešnejší Badínčania.

TJ Slovan Tomášovce – ŠK Badín 0:0 (0:0) – 1:3 na penalty

Selce hrajúce piatu ligu chceli doma prekvapiť súpera z vyššej súťaže. Domáci učinili prvý krok k splneniu tohto cieľa v 14. minúte, keď sa strelecky presadil Filip Koctúr. Štvrtoligista zo Šalkovej odpovedal ešte do prestávky vyrovnávajúcim gólom Jakuba Bindera. Takmer po hodine hry išli po vlastnom góle Dobríka opäť do vedenia Selce. Favorit však už o tri minúty na to vyrovnal na 2:2 gólom Juraja Chovanca. Záver zápasu zvládli lepšie hráči Šalkovej. V 76. minúte poslal po prvýkrát v zápase hostí do vedenia Tomáš Mikulec a o tri minúty neskôr spečatil stav na konečných 2:4 svojím druhým gólom v zápase Binder.

FK Selce – FK Šalková 2:4 (1:1)

Góly: 14. Koctúr, 58. Dobrík (VG) – 39. a 79. Binder, 62. Chovanec, 76. Mikulec. ŽK: 20. Mesík, 41. Ríša, 60. Ondrejka, 67. Považanec – 20. Mikulec, 22. Zimnikoval.

Podkonice, ktoré v minulej sezóne ovládli IV. ligu skupinu juh, vycestovali do Hrochoti s jasným cieľom postúpiť. Čerstvý účastník tretej ligy viedol po góloch Lihana a Seleckého už v 7. minúte 0:2. Do prestávky sa na strane hostí strelecky presadil aj Sedliak a favorit tak po prvom polčase viedol už 0:3. Ani v druhej 45-minútovke Podkonice Hrochoť nešetrili. Pri chuti bol Dávid Selecký, ktorý skóroval v druhom dejstve ešte trikrát. Do listiny strelcov sa zapísali aj Kostúr a Čilík, čo znamenalo, že Podkonice napokon uštedrili Hrochoti 8-gólový debakel.

ŠK Hrochoť – FK Podkonice 0:8 (0:3)

Góly: 5. Lihan, 7., 72., 80. a 87. Selecký, 40. Sedliak, 65. Kostúr, 81. Čilík

Slovenská Ľupča už ako piatoligista privítala Medzibrod, ktorý pôsobí v štvrtej najvyššej súťaži. Hostia sa ujali vedenia už 10. minúte gólom Dušana Matisa. Ľupčania sa ale z rýchleho gólu otriasli a v 31. minúte vyrovnali presným zásahom Samuela Ternuščáka. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas. V 70. minúte poslal Medzibrod opäť do vedenia Patrik Pafko, no Slovenská Ľupča dokázala opäť zareagovať a v 80. minúte vyrovnala na 2:2, keď sa presadil Adam Klinčík. O víťazovi rozhodli až penalty, v ktorých boli úspešnejší domáci futbalisti. Slovenská Ľupča tak proti Medzibrodu zmazala rozdiel jednej súťaže a na domácej pôde štvrtoligistu vyradila.

OFK Slovenská Ľupča – TJ Sokol Medzibrod 2:2 (1:1) – 6:5 na penalty

Góly: 31. Ternuščák, 80. Klinčík – 10. Matis, 70. Pafko.

Zvolenčania nezvládli záchranárske práce v tretej lige v závere minulej sezóny a v novom ročníku si tak chcú napraviť chuť. Ich cesta Slovnaft Cupom sa však skončila už na prvej prekážke. Zvolen síce v Hontianskych Nemciach viedol po štvrťhodine hry gólom posily z Dukly – Gabriela Snitku, no tesné vedenie neudržal. Domáci poslali zápas do penált v 81. minúte zásluhou Dolinského. V penaltovom rozstrele strelili o gól viac Hontianske Nemce, ktoré tak Zvolen vyradili zo Slovnaft Cupe už v predkole.

OTJ Hontianske Nemce – MFK Zvolen 1:1 (0:1) – 5:4 na penalty

Góly: 81. Dolinský – 15. Snitka. ŽK: 89. Stankovič – 52. Oboňa, 89. J. Tóth.

Debakel Podkoníc napodobnila Kováčová, ktorá taktiež pôsobí v tretej lige. V Ladomerskej Vieske otvorili hostia skóre stretnutia už v 5. minúte, keď sa z bieleho bodu presadil Erik Hric. Úspešný penaltový exekútor v 19. minúte skóroval opäť a zdvojnásobil vedenie Kováčovej. Dva presné zásahy si pripísal aj Adrián Šanta a piaty gól hostí stihol streliť ešte do prestávky René Duda. Medzitým sa Ladomerskej Vieske podarilo zaznamenať aspoň čestný zásah z kopačky Bahna. Kováčová v druhom polčase ešte zveľadila svoj náskok gólmi Macuľu a Kurtu. V závere zápasu spečatil stav na konečných 1:8 vlastným gólom Mokrý.

FK FILJO Ladomerská Vieska – ŠK Prameň Kováčová 1:8 (1:5)

Góly: 27. Bahno – 5. (PK) a 19. Hric, 23. a 28. Šanta, 45. Duda, 66. Macuľa, 78. Kurta, 88. Mokrý (VG). ŽK: 83. Tuček (Kováčová).

Prehľad všetkých výsledkov a pavúk Slovnaft Cupu nájdete na stránke sportnet.sme.sk.