Jesenná časť je už naplno rozbehnutá a počas aktuálneho víkendu nám ponúkla opäť množstvo zaujímavých súbojov. Všetky vám bližšie priblížime v nasledujúcom sumári aj s fotogalériou zo zápasov Šalková – Revúca a Valaskej so Šalkovou B.

II. liga – 6. kolo

V šiestom kole na seba narazili železiari so zvolenskou Lokomotívou. V nedeľu doobeda lepšie vstúpili do zápasu domáci, keď sa po vlastnom góle Zvolenčana Sombata ujali vedenia už v 11. minúte. Lokomotíva sa ale rýchlo otriasla a už v 25. minúte vyrovnala zásluhou Andreja Kmeťa. O tom, že prvý polčas vyhrajú hostia 1:2, rozhodol v 38. minúte Miroslav Hrebík. Dokonalý obrat ešte zveľadil až v závere zápasu Tomáš Mikinič a Zvolenčania brali všetky body. Druhé víťazstvo v sezóne si chcelo, podobne ako Zvolen, pripísať aj Pohronie. Na gól sa čakalo v Stupave vyše hodinu hry, kedy skóre otvoril hráč Interu Bratislava Armando Mance. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, keď o päť minút z penalty nezaváhal Lukáš Pelegríni. Tri body však napokon vydolovali hráči Interu. Jeho hrdinom sa stal Mário Baldovský, ktorý rozhodol duel v posledných sekundách zápasu.

III. liga SsFZ – 5. kolo

V tretej lige sa zrodilo veľa výsledkov na nulu. Najväčší debakel uštedrila vedúca Rimavská Sobota svojmu súperovi Liptovskej Štiavnici. Nasúkala jej pol tucta gólov, z toho polovicu si na svoje konto pripísal trojgólový Miladin Vujošević. V predohrávke šiesteho kola Dukla nečakane podľahla Oravskému Veselému, kde nestrelila ani gól. Pripísala si tak prvú porážku a na ligovom tróne ju nahradila spomínaná Rimavská Sobota. Na zverencov trénera Norberta Juračku v Kremničke v nedeľu doobeda čakalo papierovo slabšie Fiľakovo. Dukla sa chcela opäť naladiť na víťaznú vlnu, avšak po bezgólovom prvom polčase to nevyzeralo úplne ružovo. V úvode druhého polčasu už ale nakopol domácich úvodným zásahom Lukáš Laksik a ako keby vyvolal reťazovú reakciu. O šesť minút totiž na 2:0 zvýšil Matej Starší a to už mali Bystričania potrebný pokoj na kopačkách. To o ďalšie tri minúty potvrdil Ján Kostúrik a následne ešte pridal svoj druhý gól Laksik a Gabriel Snitka – obaja z pokutového kopu. Napokon z toho bol druhý najjednoznačnejší výsledok kola. Dukla stráca na lídra jeden bod.

Hráči Šalkovej nedali šancu Revúcej, doma ju deklasovali 5:0

Na pôdu nováčika z Čierneho Balogu cestovalo Jupie. Partizán bol v druhom kole katom Šalkovej a podobne dopadlo aj Jupie. To prehrávalo až do 69. minúty 3:0, ale prišli dva rýchle góly v priebehu siedmych minút a to od Filipa Samsona, respektíve Olivera Ďurtu a Jupie bolo späť v hre. O štyri minúty, čiže v 80. minúte ale pochoval nádeje hostí gólom na konečných 4:2 Mózer. Nedarilo sa taktiež Rakytovciam, aj keď na začiatku druhej 45-minútovky vyrovnával za raky na 1:1 Lukáš Malatinec. Futbalisti Tornale preklopili misky váh na svoju stranu zásluhou dvoch presných koncoviek ich hrdinu Gejzu Farkasa a stále sa tak predierajú súťažou bez prehry. Naopak, naplno bodovala Šalková, ktorá v domácom prostredí ani nedovolila Revúcej skórovať. Na listinu strelcov sobotňajšieho zápasu sa zapísali Vučković gólom v úvodných sekundách, do polčasovej prestávky dvakrát Matej Mesík a v druhom polčase Matej Libič a Patrik Lašút. Viac informácií zo zápasu nájdete na webe FK Šalková. V tabuľke druhá Šalková stráca na stopercentný Tisovec tri body.

V. liga skupina C – 5. kolo

Druhá Sásová hostila v derby piateho kola šiesty Jakub. Tu bolo rozhodnuté už v prvom polčase, keď sa presadil Ondrej Dobrota, Martin Kapusta a dvakrát Peter Stacho a bolo to 4:0. Čestný gól hostí zaznamenal v 65. minúte Matej Pánik, ale následne ešte prišli dva údery Sásovej a to z kopačiek Chomu a Schmidtmayera. Tabuľke kraľuje Lovča, tá nedala šancu Priechodu. Na jeho pôde sa dvakrát presadil za Lovču Peter Goral a otvárací gól dával Robert Neuschl. Už tento gól stačil na trojbodové ťaženie Lovče, keďže Priechod strelecky mlčal. Lovča teda zatiaľ nič iné ako výhru nepozná. Sásová zaváhala len v úvodnom kole pri bezgólovej remíze s Bacúchom, a preto stráca na lídra dva body. Selce sa mohli ešte viac priblížiť popredným tímom, ale ani góly Filipa Koctúra a Serhiya Kurtu im nestačili na body a Lieskovec zaznamenal prvú výhru.

I. Trieda – 5. kolo

Fotogalériu zo zápasu Valaskej so Šalkovou B nájdete pod príspevkom.

V prvej triede na seba narazili Slovenská Ľupča a Podkonice. Oba tímy boli doteraz stopercentné, čo sa v nedeľu poobede muselo zmeniť. Vyzeralo to tak, že Podkonice si pripíšu prvú prehru, keď po polčase prehrávali zásahmi Michala Lakomčíka a Petra Luptáka 2:0. V úvodnej minúte druhého polčasu dal však nádej hosťom Tomáš Klinec znižujúc na 2:1. Hostia mali dokonca krátko po sebe následne príležitosť dvoch pokutových kopov, ktoré však nepremenili Klinec ani Rusnák. Veľká snaha Podkoníc priniesla svoje ovocie v 79. minúte, kedy z tretej nariadenej 11-ky vyrovnal Matej Kubát. Všetko zaklincoval a dokonalý obrat učinil v 90-tej minúte svojim druhým gólom Klinec, ktorý sa tak postaral zároveň aj o prvú stratu bodov pre Slovenskú Ľupču. Bodovo prázdne Poniky hostili nováčika súťaže Strelníky. Za Poniky hviezdil Ján Kubašiak, ktorý hetrikom vybojoval tesné víťazstvo 3:2 a prvé body pre svoje mužstvo. Rezerva Šalkovej si nevylepšila svoje štatistiky, aj keď vo Valaskej vyhrávala až do 71. minúty gólom Jána Šimčíka. Vtedy vyrovnal Peter Šipoš a veľké nešťastie postihlo Jozefa Mesíka, ktorý už o šesť minút neskôr vlastencom rozhodol o tesnej prehre Šalkovej.

II. trieda skupina A – 5. kolo

Tajov nečakane vybuchol v Dúbravici. Jeho jediný gól strelil Tomáš Bauer. Dúbravica sa presadila dovedna sedemkrát, z toho štyrikrát Rastislav Torňoš. Podobným výsledkom sa skončil aj súboj Lučatínu so Starými Horami, kde si schuti zastrieľal najmä domáci Dávid Selecký, ktorý zaznamenal hetrik. Králiky hostili Ľubietovú, ktorú mimoriadne rýchlo poslal do vedenia v štvrtej minúte Frederik Sauka. Králiky dostal späť do zápasu na začiatku druhého polčasu gólom na 1:1 Milan Plavec, ale viac sa už neudialo.

II. trieda skupina B – 3. kolo

Tabuľke najnižšej futbalovej súťaže na Horehroní kraľuje po troch kolách Jasenie, ktoré zvíťazilo aj v Polomke. Tam to ale hráči z Jasenia jednoduché nemali, museli sa doťahovať, no nedovolené zákroky domácej obrany zapríčinili dve nariadené penalty, ktoré rozhodli o ďalšom vývoji zápasu a napokon tesnom výsledku 3:4. Nezaváhala ani rezerva Tatrana Čierny Balog či Heľpa, ktoré sú zatiaľ rovnako bez prehry.

FK Sokol Braväcovo B vs. TJ Slovan Beňuš 6:2
ŠK Heľpa vs. TJ Slovan Michalová 6:1
TJ Tatran Polomka vs. FK 1928 Jasenie 3:4
TJ Slovan Pohronská Polhora vs. TJ Tatran Čierny Balog B 1:8