Zlepšujúca sa Banská Bystrica vchádzala do zápasu 37. kola hokejovej Tipsport extraligy s jasným cieľom. Trenčín však tabuľkovo slabšiemu súperovi nič nedaroval a s výnimkou niekoľkých momentov ho k ničomu nepustil.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly:- 9. Pardavý (A. Šťastný, Fabuš), 27. A. Šťastný (Pardavý, Štindl), Gašparovič (Bednár)    zápas sledovalo: 1 702

Úvodné zostavy:

HC ’05 Bansá Bystrica: Chorošun – Cuník, Cebák, Huba, Grman, Bambúch, Kubka, Beňa, Brňák – Hvila, Jokila, Hričina, Kokavec, Heizer, Kristoffersson, Kútny, Češík, Marcinek, Lunter, Petro, Nemček

HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Hlubuček, Bednár, Habšuda, Gabriš, Vizváry, Štindl, Radulay, Nechala – Fabuš, A. Šťastný, Pardavý, Mikula, Sojčík, Lelkeš, Tybor, Gašparovič, Tvrdoň, Filo, Daňo, Kopecký

Stretnutie začalo tečom Kokavca a strelou Marcineka spomedzi kruhov, no rýchly gól, ako tomu bolo v zápase so Skalicou, sme nevideli. Dobrá možnosť prišla aj počas krátkej presilovej hre, no Jokila puk popod rameno Hiadlovského nedostal. Rovnako nepochodil ani Kútny. Domáci Trenčín nepúšťali takmer k ničomu. Ako blesk z jasného neba prišla akcia Šťastného, ktorý posunul krížne pred bránkovisko Pardavému a bolo 1:0. Následne mohol strieľať Tvrdoň, v tom mu zabránil výborným obranným zákrokom Bambúch. Gólom posilnený Trenčínu výrazne ožil a hra sa vyrovnala. Keď však Češík, Kokavec ani Cebák svoje šance nevyužili, tretina sa uzavrela 0:1.

Druhé dejstvo bolo v znamení šancí Duklistov. V závare pred Chorošunom najskôr zakončoval Sojčík, bol z toho však len ďalší zákrok domáceho brankára. Rovnako nepochodili vo veľkej príležitosti Tybor s Tvrdoňom, keď druhý menovaný nezakončil do poloodkrytej brány. Hra následne upadla. Prebrala ju až 27. minúta a zaváhanie obrany, ktoré využil nádhernou sťahovačkou pred obranou Šťastný a parádne zakončil. Zvýšiť mohol tiež Fabuš, no to by musel namieriť lepšie. V brejku sa následne po chybe Hvilu ocitol Mikula, spoluhráčovu česť zachránil Chorošun. Bystrica v tejto tretine takmer nevystrelili. Jednou z mála lastovičiek bola strela Brňáka, vychladnutý Hiadlovský si však pripísal úspešný zákrok. „Barani“ ku koncu druhej dvadsaťminútovky ožili a mali skutočne blízko ku gólu, ten však nedali ani v presilovke a tak na ich konte svietila aj po druhej tretine nula.

Prvé minúty tretieho dejstva sa Bystričania bránili 19-sekundovému oslabeniu, prežili ju však bez ujmy. Následne aj zatlačili, Brňák mieril len vedľa a Marcinek v šanci zaváhal. Ďalšie minúty by sme hľadali vzrušenie len márne. Hralo sa prevažne v strednom pásme a väčšina lepších šancí skončila nepresnou strelou. V 53. minúte prišiel jeden z mála zaujímavých momentov. Bambúch v brejkovej príležitosti Šťastného zatiahol záchrannú brzdu a faulovaný hráč v trestnom strieľaní mieril tesne nad. Obraz hry sa napriek tomu výrazne nezmenil. Nepomohli ani presilové hry, ktoré boli z pohľadu domácich tragické. 108 sekúnd pred koncom prišla logická hra bez brankára. Tá sa však nevyplatila. Gašparovič po asistencií čiarového rozhodcu Výletu uzatvoril na 3:0.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh (asistent trénera HC ’05 Banská Bystrica): ,,Dnes môžeme byť spokojní len s prvými 10 minútami. Po inkasovanom góle sme „odišli“. Druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá, Trenčín nás jednoznačne prehral. Málo sme korčuľovali, prehrávali sme osobné súboje. V tretej tretine sme sa pokúšali o zvrat, no bol to veľký kŕč. Myslím si, že Trenčín dnes jednoznačne zaslúžene vyhral.“

Juraj Jakubik (asistent trénera HK Dukla Trenčín): ,,V dnešnom zápase sa nám stretlo všetko to, čo sme potrebovali pre víťazstvo. Hrali sme dôrazne, v obrane dobre. Podarilo sa nám streliť góly a mali sme aj trochu šťastia. Kolektívny výkon nám dnes zabezpečil víťazstvo.“