Volejbalistky VK Pirane Brusno pokračovali v nedeľu v ceste nadstavbovou skupinou extraligy domácim súbojom s Pezinkom. Z duelu, v ktorom Brusnianky vyhrali prvý set, no napokon deviatemu celku tabuľky podľahli, vám prinášame aj vydarenú fotogalériu.

Pirane po väčšinu prvého setu doťahovali tesný náskok hostiek. Brusnianky sa dostali do vedenia až v pravý čas – v koncovke setu. Hráčky Pezinka síce vyrovnali na 22 – 22 a krátko na to odvrátili aj prvý setbal domácich, ale druhý už Pirane po chybe súperky premenili (25 – 23).

V úvode druhej sady mali navrch Pezinčanky, avšak volejbalistky Brusna 5-bodovou šnúrou s tromi esami v rade v podaní Bianky Birčákovej otočili na 12 – 10. Hráčky Pezinka odpovedali až 9-timi bodmi v rade, čím učinili dôležitý krok za víťazstvom. Po zlomovej pasáži sa Pirane v druhom dejstve priblížili najviac na 3 body a vyrovnaniu stavu setov na 1:1 už nezabránili (18 – 25).

Brusnianky hrali spočiatku tretieho setu dobre, keď vyhrávali 6 – 2, 8 – 3 aj 10 – 6. Potom však prebrali opraty zápasu do svojich rúk hostky, ktoré 5-bodovu šnúrou otočili stav vo svoj prospech a následne si vypracovali 5-bodový náskok (13 – 18). Domáce znížili na rozdiel jediného bodu, ale záver tretej časti patril Pezinku (20 – 25).

Štvrtý set priniesol vyrovnaný priebeh, keď družstvá až do stavu 16 – 13 delili maximálne 2 body. Pirane tak živili nádej na bodový zisk, ale Pezinčanky dotiahli zápas do víťazného konca vďaka 8-bodovej sérii v závere štvrtej sady (19 – 25).

Pezinčanky zaznamenali až 14 blokov, zatiaľ čo domáce o polovicu menej. Na domácej strane bodovala najviac Michaela Jančová, ktorá získala pre Pirane 19 bodov. Až 23 bodov, s 50-percentou úspešnosťou na smeči, zaznamenala Zuzana Zámožíková, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu hráčku Pezinka. Na strane Brusna si toto ocenenie vyslúžila liberka Tamara Dlhošová. Pirane majú na 8. priečke, zaisťujúcej účasť v play-off, náskok 7 bodov práve pred Pezinkom. V nadstavbovej skupine ich čakajú ešte tri kolá.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Emočne to bol ťažký zápas, ako pre baby, tak aj pre mňa. Chceli sme vyhrať, no zvíťazili skúsenosti súpera. Dobre sme prihrávali a koniec koncov musím povedať, že vzhľadom k zdravotnej situácii v tíme som s naším výkonom spokojný. Mladšie hráčky nazbierali ďalšie cenné skúsenosti. Bojovali sme a mohli sme vidieť viacero pekných dlhých bojovných výmen.“

Róbert Anda, tréner ŠVK Pezinok pre svf.sk: „Veľmi ma teší, že naše víťazstvo videlo priamo v Brusne veľa našich fanúšikov. Patrí im za to veľká naša vďaka, ich podporu sme vnímali po celý zápas a neskutočne nám pomohla.  Išli sme do Brusna s cieľom vyhrať, a to sme splnili. Som spokojný s maximálne bojovným a kolektívnym výkonom. Určite ale treba vyzdvihnúť neskutočný výkon Zuzky Zamožíkovej v útoku a Niky Rarigovej na bloku. Dievčatá si toto víťazstvo zaslúžili a gratulujem im.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 7. kolo – nedeľa 26.02.2023, 17.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – ŠVK Pezinok 1:3 (23, -18, -20, -19)

Analýza bodov: Útoky: 41 – 46. Esá: 8 – 5. Bloky: 7 – 14. Chyby súpera: 26 – 33. Rozhodovali: Novotný a Hrčka. Diváci: 350.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Moroz 7, Rešutíková 6, Birčáková 12, Peťková 4, M. Jančová 19, Mederly 8, liberka T. Dlhošová (Šmídová 0). Tréner: L. Šmída.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Pišteková 4, Bognárová 5, Šipošová 14, Rarigová 9, Zámožíková 23, Úradníčková 3, liberka Hrešová (Krajčiová 0, Ch. Krajčírová 0, Mihaliková 7). Tréner: R. Anda.

Hráčky zápasu: Tamara Dlhošová (VK Pirane Brusno) – Zuzana Zámožíková (ŠVK Pezinok).