Koncom apríla sa skončil v poradí už piaty ročník Banskobystrickej bedmintonovej ligy.

Banskobystricka bedmintonova liga - 30.04.2016 - Banska BystricaVo finálový deň boli na programe súboje o medaile. V súboji o prvenstvo vo dvojhre sa stretli Šurka s Koleničkom. Po výsledku 3:0 na sety sa zo zisku zlatej medaily tešil Juraj Kolenička. Ten prešiel celým play off bez straty jediného setu. V súboji o bronz medzi Husákom a Polgárom sa z výhry 3:0 tešil druhý menovaný.

V rovnaký deň boli na programe aj finálové stretnutia vo štvorhre. V súboji o titul si to rozdala duo Haring-Caban s duom Lesník-Majer. Po výsledku 3:1 na sety sa zo zisku zlata teší dvojica Haring-Caban. Súboj o bronz medzi dvojicami Hrnčiar – Vraneš a Dobrota – Rickardt zvládlo lepšie po výsledku 3:1 duo Hrnčiar – Vraneš a radovalo sa tak zo zisku bronzovej medaily.

Piaty ročník Banskobystrickej bedmintonovej ligy zhodnotil organizátor Marek Hamran: „Posledné zápasy 5. ročníka sa hrali na tej najvyššej možnej úrovni, z čoho mali prítomní diváci obrovskú radosť. Ďakujem tak finálovým hráčov, ako aj všetkým ostatným, ktorí celú sezónu dokázali podávať tie najlepšie výkony. Samozrejme gratulujem víťazom, za dvojhru Jurajovi Koleničkovi, ktorému sa konkurencia v amatérskom bedmintone hľadá ťažko nielen v Banskej Bystrici, ale dovolím si povedať na celom Slovensku. A my sme radi, že ho máme práve u nás v lige. Taktiež víťazi štvorhry Rasťo Haring a Rišo Caban sú známymi víťazstvami nielen v našej lige ale na turnajoch po Slovensku a dokonca v Čechách. Verím, že kvalita amatérskeho bedmintonu, ktorú sme za tie roky do BBL pritiahli, bude pokračovať aj v nasledujúcom ročníku, ktorý by mal predbežne odštartovať v októbri 2016.“

Registrovať do novej sezóny sa môžete na webovej stránke Banskobystrickej bedmintonovej ligy.