Nedeľa 26. septembra patrila okrem iného opäť aj nadšencom behu. Tentokrát ich čakalo podujatie s názvom „O Permoníkov KYLOF“, ktoré sa uskutočnilo v Ľubietovej, neďaleko Banskej Bystrice. Príjemné počasie prilákalo maximálny možný počet účastníkov, súťažilo sa vo všetkých vekových kategóriách. Prinášame vám prehľad najlepšie umiestnených a taktiež aj bohatú fotogalériu.

Tretieho ročníka zážitkového podujatia sa vzhľadom na epidemiologickú situáciu mohlo zúčastniť maximálne 500 bežcov, podujatie podľa platných nariadení prebehlo v režime OTP. To, že v Banskej Bystrici a jej okolí je o bežecké podujatia záujem, sa verejnosť mohla presvedčiť počas leta hneď niekoľkokrát.

Trasy, ktoré viedli grúňmi ľubietovského chotára, s peknými výhľadmi na obec a dokonca aj na Banskú Bystricu prilákali účastníkov všetkých vekových kategórií a súťažilo sa aj o body do poradia v Marathon BB MiniTour aj Marathon BB Tour.

Ako prvé vybehli na 850 metrov dlhý okruh priamo v obci Ľubietová deti vo veku 11 až 12 rokov. Medzi chlapcami triumfoval Filip Zlevský, ktorý však prišiel do cieľa takmer súbežne s druhým Jánom Kováčom. Tretí skončil Štefan Bician. Medzi dievčatami rovnakej vekovej kategórie zvíťazila Nella Štulajterová, ktorá mala v cieli takmer päťsekundový náskok na Annu Zemiarovú, tretia dobehla Lujza Čemanová. Výsledky zvyšných kategórií detských pretekov nájdete na tomto odkaze.

Pre deti od 13 rokov a pre hobby bežcov bola pripravená trať s dĺžkou 4,3 kilometra. Štart tejto kategórie bol naplánovaný na 10:40 h, o body do Marathon BB Tour sa nebojovalo. Zaskvelo sa najmä bratské duo Belicajovcov, ktorí obsadili prvú a tretiu priečku, ako druhý dobehol do cieľa Matúš Sloboda. Medzi ženami triumfovala Lucia Kršňáková, ktorá mala v cieli takmer minútový náskok pred Emíliou Véghovou, tretie miesto obsadila Viktória Urgelová.

Výkonnostní bežci a zdatnejší hobby bežci mali pripravenú trať s dĺžkou 10 kilometrov. Veľkú pozornosť pútali obe kategórie, teda ženská aj mužská. Prvenstvo medzi ženami si vybojovala Iveta Furáková, ktorá nedala súperkám žiadnu šancu a druhá v poradí Kristína Resslová dobehla do cieľa so stratou takmer troch minút. Bronz si vybojovala Barbora Šimonová. Víťazka Iveta Furáková navyše prekonala svoj vlastný rekord, vďaka čomu si vyslúžila aj finančnú odmenu vo výške 50 Eur.

Medzi mužmi triumfoval Ján Vetrák, ktorý mal desať sekúnd náskok pred druhým Martinom Vanečkom, ako tretí sa zjavil v cieli Marián Melicherčík. Víťazi si odniesli z podujatia ručne vyrobený pohár, prvé tri miesta získali diplom a vecné ceny od partnerov podujatia. Pre všetkých účastníkov boli pripravené pamätné medaile, spolu s občerstvením a cieľovým servisom. Kompletné výsledky sú k dispozícií na stránke sportsofttiming.sk.