Zlá forma banskobystrickej Dukly vyvrcholila prehrou 0:7 v Žiline a následnou zmenou hlavného trénera. Ľubomíra Faktora vystriedal jeho asistent Dušan Tóth. Ten si odbil premiéru z pozície hlavného kormidelníka v domácom zápase s treťou Sereďou,

FK Dukla Banská Bystrica vs. ŠKF Sereď 0:1 (0:0)

Gól: 90+2 Cherednychenko. ŽK: D. Daniel, Ungar, Jarabica, Vitek, Fuják – Senecký, Mikinič, Djiby Ba. ČK: 70. D. Daniel (po druhej ŽK). Zápas sledovalo 183 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Daniel, Jarabica, Chupáč, Ungar – Snitka – Urgela (85. Barišič),Vitek, Savič, Fuják (78. Džoni) – Vila (74. Valent)

Zostava ŠKF Sereď: Senecký – Mečiar, Laura (81. Petreje), A. Kováč (57. Mikinič), Cherednychenko, Loduha, A. Kmeť, Morong, Jackuliak (59. Medgyes), Djiby Ba, Ventúra

dukla_sered-16
Ján Ďurčo podal vynikajúci výkon okorenený chytenou penaltou, ale prehre nakoniec nedokázal zabrániť

So štyrmi zmenami v zostave oproti predchádzajúcej prehre v Žiline nastúpila do tohto duelu Dukla. Hosťujúci favorit už od úvodu začal udávať tempo zápasu. V 5. minúte mohol skóre otvoriť  Kováč, jeho hlavička skončila tesne nad brvnom. Domáci sa zamerali na pozornú defenzívu a rýchle protiútoky. V 14. minúte práve z brejku pohrozil domáci Vila, no jeho strela bránu netrafila. O pár minút už mal Vila na kopačke úvodný gól. Brankára Seneckého už prekonal, ale loptu na bránkovej čiary pred dobiehajúcim Urgelom vykopol v hodine dvanástej Mečiar. Dukla následne ožila a bola to ona, ktorá začala byť nebezpečnejšia. Zaujali najmä šance mladého Viteka a Vilu, tie však zostali nevyužité. Na druhej strane mal jedinú vážnejšiu šancu Laura, ktorý tiesnený Savičom v dobrej pozícii priestor Ďurčovej svätyne netrafil.

dukla_sered-23
Smola Banskobystričanov prenasleduje aj naďalej

Druhú štyridsaťpäťminútovku odštartovala strela hosťujúceho Cherednychenka, ktorý len tesne minul banskobystrickú bránu. Ten istý hráč mal veľkú šancu v 69. minúte. V šestnástke ho našiel presným centrom Laura, no Cherednychenko z prvej bránu prestrelil. Bol to ale agilný Cherednychenko, ktorý si v 70. minúte v pokutovom území vypýtal faul domáceho Daniela. Ten videl druhú žltú kartu a musel predčasne putovať pod sprchy. Loptu si na biely bod postavil kapitán Mečiar, ale Ján Ďurčo vynikajúcim zákrokom jeho pokus zlikvidoval a udržal bezgólové skóre. Sereď v početnej prevahe chcela duel doviesť do víťazného konca. Najprv sa zastreľoval Medgyes a následne aj Morong, ktorý opečiatkoval iba hornú žŕdku. Už sa zdalo, že body sa budú deliť, keď v poslednej minúte nadstaveného času dokázal Cherednychenko s veľkým šťastím prekonať Ďurča a vybojoval pre hostí všetky body. Banskobystričanom tak tesne unikol aspoň zisk cenného bodu.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „To, na čo sme sa celý týždeň pripravovali a čo sme si aj hovorili, sme splnili. Veľká škoda, že v prvom polčase sme z troch šancí nedali gól. Prehrali sme nezaslúžene. Aj v oslabení o jedného hráča sme dokázali súperovi vzdorovať. Dúfam, že ak budeme pokračovať v takýchto výkonoch, tak to prinesie v ďalších zápasoch body.“

Ján Ďurčo (brankár B. Bystrice): „Zápas prebiehal na ťažkom teréne. Oba tímy však mali rovnaké podmienky. Žiaľ, pre nás to skončilo dosť nešťastne. Nemyslím si, že by sa súper dnes nedal zdolať. Práve naopak. V prvom polčase sme mali šance, ktoré mohli skončiť gólom. Ak však nepremeníme šance a súper áno, tak body zbierať nedokážeme. Penaltu som vystihol so šťastím a čo sa týka gólu, lopta sa odrazila najprv od mňa, potom od neho a napokon sa pomaličky dopravila za čiaru, smola.“

O ďalšie body zabojujú zverenci trénera Tótha v nedeľu 30. októbra na ihrisku Slovana Bratislava B. Úvodný výkop je naplánovaný na 10.30 hod.