Tento víkend patril hokejbalu. Na programe bolo 6. a 7. kolo I. a II. ligy.

I. liga – 6. kolo

IMG_5974Prvé mužstvo súťaže One Taxi si to v 6. kole rozdalo s Krupinou, ktorá svoj jediný duel v tomto ročníku zvládla pomerom 3:0. Hostia vyhrávali po dvoch tretinách 2:1, avšak Krupinčania zásluhou Stankoviča v tretej časti duel vyrovnali a poslali do samostatných nájazdov. Tam o výhre favorita rozhodol v poslednej sérii Lukáš Laubert. Ďalší duel, ktorý dospel až do samostatných nájazdov, bol Žiar vs. Modrý Kameň. Z dvoch bodov sa nakoniec tešili hráči ŠK 3M. V stretnutí Eagle vs. Cocra už od začiatku udávali tempo hosťujúci hráči. Po prvej tretine vyhrávali 5:1 a kráčali tak k ďalším trom bodom. V nasledujúcom priebehu si tento náskok udržali a nakoniec zvíťazili 7:2. Na nezastavenie bol štvorbodový Rastislav Gašpar (2+2). V tomto kole kvôli nepárnemu počtu účastníkov mali voľno hráči MiB Zvolen.

HbK Krupina – Hbk One Taxi Banská Bystrica 2:3 s.n.

HbK Žiar nad Hronom – ŠK 3M Modrý Kameň 2:3 s.n.

HbK Eagle – HbK Cocra Radvaň 2:7

HbK Deamons Hliník nad Hronom – HbK Spartans 1:5

HbK Plej Bojs Banská Bystrica – HbK Panthers sa odohrá v piatok 8. mája

MiB Zvolen – voľno

7. kolo

IMG_6221Hokejbalisti Plej Bojs si pripísali premiérovú výhru v sezóne, keď zdolali Modrý Kameň 4:3 po samostatných nájazdoch. Hráči ŠK 3M zatiaľ bodovali v každom stretnutí tohto ročníka. Taktiež prvú výhru, i keď po nájazdoch, si pripísal MiB Zvolen. V stretnutí posledných dvoch mužstiev I. ligy bol stav po dvoch tretinách 4:2 v prospech Zvolena. Poslednú časť však domáci zabrali, strelili dva góly a vybojovali si aspoň bod.  Najviac žiaril domáci kapitán Marek Matuľa, autor dvoch gólov a jednej prihrávky. Hráči Eagle nemajú za sebou úspešný víkend.  Najprv v sobotu v 6. kole vysoko podľahli Cocre. V nedeľu si chceli napraviť chuť, no v ceste im stálo One Taxi, ktoré bolo nad ich sily. HbK Eagle tak po prehre 4:8 klesli na siedmu priečku.

HbK Spartans – HbK Krupina 2:1

ŠK 3M Modrý Kameň – HbK Plej Bojs Banská Bystrica 3:4 s.n.

HbK Cocra Radvaň – HbK Žiar nad Hronom 5:2

Hbk One Taxi Banská Bystrica – HbK Eagle 8:4

MiB Zvolen – HbK Demons Hliník nad Hronom 5:4 s.n.

II. Liga – 6. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 02.05.2015 - Banska BystricaHokejbalisti Rangers sa naďalej trápia. V dueli 6. kola nestačili na Monarchs Zvolen, ktorému podľahli vysoko 1:9. Jazdci tak majú po troch odohratých dueloch na konte tretiu prehru. Rovnakú bilanciu s ešte horším skóre majú hráči Motyčiek. Tí ani v treťom stretnutí sezóny nedokázali streliť gól a s HbK Tigers ťahali za kratší koniec po výsledku 0:4. Napínavý duel sa odohral medzi tímami Foresters a Worms. Hostia síce boli strelecky aktívnejší (20:10), ale nebolo im to nič platné. Foresters vyťažili z desiatich striel až tri góly a získali dôležité tri body. Najviac žiaril domáci Melkumyan, ktorý sa podieľal na všetkých troch góloch svojho mužstva (2+1).

7. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 02.05.2015 - Banska BystricaV 7. kole II. ligy zaznamenali až traja brankári čisté konto. Zvolenskí Monarchs nedali šancu Vikingom, jasne ich prestrieľali (26:7) a získali tri body za výhru 5:0. Hráči HbK Rangers zlomili trápenie a konečne zvíťazili, keď zdolali Motyčky 5:1. Gólová prestrelka sa konala v stretnutí Wanderers Valaská – Radvaň Stars. Po normálnej hracej dobe svietil na ukazovateli nerozhodný stav 5:5. V nájazdoch boli úspešnejšie hviezdy, keď premenili obidva svoje pokusy a vďaka zisku dvoch bodov si upevnili líderskú pozíciu.

Viking Warriors – HbK Monarchs Zvolen 0:5

Autos BB – Serafins Eagles 4:5 s.n.

Wanderers Valaská – HbK Radvaň Stars 5:6 s.n.

HbK Worms – Horná Ves Sharks 3:0

HbK Tigers – HbK Foresters 0:3

HbK Rangers – ŠK Medveď Motyčky 5:1

1. HbK RADVAŇ STARS 4 3 1 0 0 28:8 +20 11
2. HbK MONARCHS ZVOLEN 4 3 0 0 1 22:4 +18 9