Preteky v blízkej obci, zaradené do seriálu Marathon BB Tour, prilákali aj tento rok stovky bežcov. Tých navyše aktívne podporovali nielen ich rodiny a priatelia, ale aj samotní obyvatelia Nemiec.

Obec v bezprostrednej blízkosti Banskej Bystrice hostí bežecké preteky od roku 2013. Podujatie sa koná v náročnom teréne okolo obce a hlavná trať je dlhá 9700 metrov. Pre hobby pretekárov bola ale aj tento rok pripravená tiež kratšia 3,5 kilometra dlhá trať. Deti bežali na kilometrovej trati, na ktorej si zmerali sily aj domáci v Behu Nemčanov. Celkom sa na štart jednotlivých kategórii postavilo 566 bežcov.

Na hlavnej trati ADRIM Nemčianskeho behu bol v nedeľu dopoludnia najrýchlejší Dušan Krajčovič pretekajúci za Svetielko nádeje, ktorý 9700 metrov v teréne prekonal za 35 minút a 38 sekúnd. O necelých desať minút po ňom prišla do cieľa aj prvá pretekárka – Barbora Šimonová z AK Zdravie v Pohybe Lučatín (45:17).

Na kratšej 3500 metrov dlhej trati, ktorú zdolávali najmä deti, ale aj hobby pretekári, bol najrýchlejším Zvolenčan Jakub Škurla v čase 13:44. Beh Nemčanov vyhral Samuel Ježík, keď kilometrovú trať zabehol za 3:43. Na detskej kilometrovej trati zvíťazila Linda Sýkorová z klubu RAJA v čase 4:21 a za sebou nechala aj súťažiacich chlapcov.

Kompletné výsledky pretekov sú dostupné online. Podujatie sa nieslo aj tentokrát v príjemnej atmosfére, ku ktorej prispel aj ďalší sprievodný program, ktorý organizátori v Nemciach po pretekoch pripravili.

Séria prípravných podujatí na septembrový Banskobystrický maratón bude pokračovať o necelý mesiac Lučatínskou 11-tkou.