Futbalisti banskobystrickej Dukly nevyhrali ani šiesty ligový zápas v novej sezóne. Hráčom v červeno-bielom nebolo možné uprieť snahu, no na ich kopačkách chýba skúsenosť i strelecká presnosť.

FK Dukla Banská Bystrica vs. AFC Nové Mesto nad Váhom 1:2 (1:1)

Dukla_NoveMesto-14Góly: 31. Cvik – 43. Rapavý, 77. Živčic. ŽK: 69. Memić – 9. Lopušan, 53. Jastráb. Zápas na Štiavničkách sledovalo 278 divákov.

Zostava FK Dukla: Maťašovský – Snitka, Chupáč, Memič, Savič, Daniel, Bagi (79. Valent), Cvik, Čtvrtníček, Fuják (87. Hamzagič), Džoni.

Zostava AFC: Belic – Lopušan, Vlado, Živčic, Múdry, Jurica, Šupka, Šebek (69. Cisár), Jastráb (61. Mikuš), Rapavý (87. Kubrický), Václav.

Zverenci trénera Faktora vstúpili do zápasu aktívne, no do vyložených príležitostí sa dostávali len zriedka. Bývalého gólmana Dukly, dnes v službách Nového Mesta, Tomáša Belica prvýkrát výraznejšie natiahol Gabriel Snitka svojím centrom z väčšej vzdialenosti, no podobné pokusy mali aj hostia. Perspektívne sa ukazujúci Chorvát Džoni však v 32. minúte presne nastrelil loptu do šestnásky na Cvika a domáci sa radovali z otvorenia skóre. Pred koncom polčasu bolo pred Belicom opäť horúco, no Dukla z tlaku nevyťažila a v následnom protiútoku si Rapavý vychutnal Maťašovského a vyrovnal na 1:1.

Dukla_NoveMesto-22Ofenzívna snaha domáceho celku pokračovala aj v druhom dejstve, no podobne ako v predošlých zápasoch sa s ubúdajúcimi silami začali prejavovať chýbajúce skúsenosti. V hre Dukly sa znovu začali množiť chyby, tvoriace sa príležitosti stroskotali na nepresnostiach. Keď sa v 77. minúte hráčom AFC naskytol ďalší sľubný brejk, neváhali a ukázali svoje kvality. Strelec vyrovnávajúceho gólu Rapavý našiel v šestnástke pred Maťašovským Živčica a ten sa nemýlil a výsledok stretnutia naklonil v prospech hostí. Najväčšia príležitosť na zmenu stavu sa paradoxne naskytla až v úplnom závere, ale domáci ňou napokon len korunovali svoju nemohúcnosť. Po priamej akcii sa zoči-voči Belicovi ocitol český legionár Čtvrtníček, no svoju príležitosť nedokázal zúžitkovať a Dukla si tak pripísala ďalšiu prehru.

Ľubomír Faktor (tréner B. Bystrice): „V prvom polčase sme to mali celkom dobre rozohraté. Súpera sme držali ďaleko od bránky a mali sme šance. Bohužiaľ sme ich nepremieňali. Upozorňoval som hráčov pred druhým polčasom, že Nové Mesto hrá na rýchle brejky a to sa potvrdilo. Hostia nám dali z rýchlych kontier dva góly, prvý do šatne a druhý bol napokon rozhodujúci. Bohužiaľ, zlyhali sme opäť v koncovke. To nás stálo znovu body. Opakuje sa to už viac zápasov, že príležitosti na gól si vytvoríme, ale nejako nám to tam nepadá.“

Daniel Cvik (hráč B. Bystrice, autor  gólu): „V prvom polčase sme súpera v podstate do ničoho nepustili. Vytvorili sme si šance my, ale opäť sme ich nevyužili. Povedali sme si cez prestávku, že ich musíme využívať a hrať pozorne pritom v obrane, no po našej chybe sme inkasovali nielen ešte ten prvý gól do šatne v prvom polčase, ale potom aj druhý v druhom. Súper nás potrestal za naše chyby v obrane a keďže sme šance nevyužili, nemohli sme pomýšľať na body.“

Napriek tesnému postupu už do tretieho kola Slovnaft Cupu sa Dukle, podobne ako pred rokom, v lige nedarí. Zvrátiť sa to červeno-bieli pokúsia v nedeľu štvrtého septembra na pôde súpera, ktorým bude v siedmom kole druhej ligy – západ rezerva trnavského Spartaka.