Futbalisti Banskej Bystrice ťahali v lige štvorzápasovú šnúru bez prehry. Dobrú formu chceli potvrdiť aj pred domácimi fanúšikmi, kde v rámci 6. kola II. ligy zavítal Šamorín. O osude zápasu rozhodli dva pokutové kopy.

Pred zápasom boli miernym favoritom domáci hráči. Šamorín tomu podriadil aj taktiku a v prvej časti sa spoliehal na pozornú defenzívu. Dukla mala väčšie držanie lopty a hosťujúcu obranu sa snažila prelomiť dlhými loptami. Prvú veľkú šancu si vypracoval Šamorín a hneď z toho mohol byť gól. Strela brazílskeho legionára Eullera da Silvu Rodriguesa však skončila iba na žrdi. Ten istý hráč sa do sľubnej pozície dostával aj v 35. minúte, no brankár Krejčí ho fauloval a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Matheus a poslal Šamorín do vedenia. O pár sekúnd mohol byť vyrovnané. Po krížnom pase Snitku a hlavičke Staršieho sa dostal k lopte osamotený Laksik, ten však zvnútra pokutového územia mieril vedľa hosťujúcej svätyne. Ďalšiu šancu spálil Starší, ktorý prestrelil Hajdúchovú bránu. Neujali sa ani strely Jakuba Tótha a príležitosť Laksika, ktorý tesne pred odchodom do šatní tesne minul pravú spojnicu.

Do druhej časti zmenil tréner Dukly Dušan Tóth rozostavenie z 3-5-2 na 4-4-2 a dvoch hráčov, keď Jakuba Tótha a Kollátiho vystriedali Savić a Ďanovský. Zmeny priniesli ovocie. V 55. minúte sa dostal do šestnástky Matej Starší, ktorého zastavil jeden z hosťujúcich hráčov nedovolene a nasledovala penalta. Kapitán Gabriel Snitka pokutový kop premenil a stav vyrovnal na 1:1. Vzápätí mohla Dukla už vyhrávať, no hlavička Laksika skončila len tesne nad brvnom. Domáci boli pri chuti a išli si za vedúcim gólom. Po Staršieho aktivite sa do tutovky dostal Ďanovský. Ten približne z piatich metrov mal pred sebou poloodkrytú bránu, loptu však ani na dvakrát netrafil. Nemohúcnosť v koncovke Dukly podčiarkol v ďalšej veľkej príležitosti Patrik Vajda, ktorému lopta v poslednej chvíli jemne skočila a bránku hostí azda zo siedmych metrov netrafil. Brankár hostí Hajdúch mal plné ruky práce aj pri strelách striedajúceho Muchayu či Snitku, ktorý ho vyskúšal z priameho kopu. Šamorín vyčkával na svoju šancu a tú mohol zužitkovať v poslednej štvrťhodine Matheus, proti však bol Krejčí, ktorý podržal svoj tím. Domáci brankár predviedol svoje kvality aj v závere, keď musel likvidovať gólovú hlavičku Jánošíka, ktorý sa ocitol osamotený na zadnej žrdi. Banskobystrická Dukla nakoniec so Šamorínom remizovala 1:1.

II. liga – Banská Bystrica – 6. kolo

MFK Dukla Banská Bystrica vs. FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1)

Góly: 56. Snitka (11m) – 35. Matheus (11m). ŽK: Vajda (Dukla). Zápas sledovalo 912 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – V. Tóth, J. Tóth (46. Savić), Starší, Laksik, Kolláti (Ďanovský), Kupčík, Snitka, Prikryl, Vajda, Willwéber (70. Muchaya)

Zostava FC STK 1914 Šamorín: Hajdúch – Štrbák, Mezovský, Rodrigues, Matheus, Hruška, Mesquita, Fuják (85. Németh), Jánošík, Šmehyl (68. De Oliveira), Čunta

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice):Prvý polčas sme mali problém sa presadiť proti dobre organizovanej obrane súpera a šance, ktoré sme si aj napriek tomu dokázali vytvoriť, sme nepremenili. Súper z ojedinelej akcie využil naše zaváhanie a polčas sme prehrávali 0:1. Do druhého polčasu som urobil zmeny a dostali sme súpera pod tlak podarilo sa nám skórovať a vytvorili sme si veľké množstvo príležitostí. Súper hrozil brejkami čo vyplynulo z hry a v závere nás podržal brankár. Remíza je spravodlivá.