Banskobystrická Dukla po víťazstve v Dunajskej Strede nastúpila na domácej pôde proti tabuľkovému susedovi z Košíc.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 0:0

ŽK: 23. Gyömbér, 34. Laksík, 73. Rejdovian – 63. Sekulič, 81. Tofiloski, 89. Kavka, ČK: 1. Dokovič (Košice) za kopnutie súpera. Rozhodovali: Šuniar – Mókoš, Borsányi pred 1480 divákmi.

Zostavy:
Banská Bystrica: Belic – Turňa (33. Rejdovian), Gyömbér, Poljovka, Hučko – Marek Hlinka – M. Pančík, Považanec (46. Slančík), Brašeň – Laksík, M. Matúš (72. M. Kuzma).
Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Kavka, Dokovič, Sekulič – Šinglár – Pačinda (90.+ Bukata), Diaby (75. Karaš), K. Kuzma, Viazanko – Škutka (27. Ostojič).

Úvod zápasu pripravil kuriózny moment, kedy po tvrdom zákroku na Matúša dostal Košičan Dokovič už v 1. minúte zápasu červenú kartu. Prvou vážnejšou šancou bolo v 9. minúte ohrozenie vlastnej brány v podaní Turňu, ktorého nevydarený odkop iba tesne minul bránu. Následne v 12. minúte pohrozil Viazanka, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Dukly Borošom, ale neuspel. Dukla si následne vytvorila jalový tlak, ale nakopávané centre neslávili úspech. Ani na jednej strane sa už do konca polčasu neobjavil náznak šance, ktorá by mohla zaváňať gólom.

Na úvod polčasu skúšal šťastie spoza šestnástky domáci Hlinka, no neúspešne. Územná prevaha Dukly nad oslabenými Košicami sa nepretavila do gólovej koncovky. Najbližšie ku gólu mal v 61. minúte Laksík, ktorý z ideálnej pozície na hranice päťky iba slabo zakončil a hosťujúci brankár nemal problém jeho pokus kryť. Ďalšia obrovská šanca prišla v 80. minúte, kedy zahrával priamy kop Hučko, jeho strelu gólman Košíc iba boxoval k Hlinkovi a ten následne minul bránu. Dukla tlačila ale gól neprišiel, naopak vyvrcholením totálneho zúfalstva bola 89. minúta, kedy po faule na Brašeňa zahrával kapitán Poljovka pokutový kop. Jeho strela však skončila na žrdi a tak sa Košičania tešili z cenného bodu.