Nižšie futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu 8. kolom. Darilo sa treťoligistom z okolia Banskej Bystrice, vyhral aj Badín, Jakub či Sásová. V I. triede sa podarilo po prvýkrát v sezóne zvíťaziť Nemeckej, z ktorej zápasu proti Lučatínu vám prinášame aj fotogalériu. V článku nájdete kompletný sumár nižších súťaží.

Dukla využila zaváhanie Podbrezovej

Podbrezová, ktorá pred 9. kolom viedla tabuľku II. ligy, privítala už v piatok mužstvo Komárna. Hostia železiarov zaskočili, keď po góloch Tótha, Ganbolda a Abraháma viedli v 73. minúte už 0:3. Podbrezová v závere ešte zápas zdramatizovala, keď po góloch Daniela Pavúka zo 78. a 82. minúty znížila na konečných 2:3.

Zaváhanie Podbrezovej využila banskobystrická Dukla, ktorá v sobotu vo Zvolene porazila rozdielom triedy Trebišov. Viac o tomto stretnutí sa dozviete v našej fotoreportáži.

Podkonice porazili lídra, víťazne aj Rakytovce a Kováčová

Podkonice, Kováčová aj Rakytovce v stredu prehrali svoje zápasy vonku, a tak si chceli v nedeľu na domácich trávnikoch napraviť chuť. Podkonice hostili lídra tabuľky z Kalinova, proti ktorému chceli prerušiť trojzápasovú sériu bez výhry. Hostia sa ujali vedenia v 32. minúte gólom Kulicha, ktorý zakončoval pred bránou po prihrávke z pravej strany. Domáci odpovedali gólom do šatne, o ktorý sa postaral presnou krížnou strelou Adam Kostúr. Po vyše hodine hry poslal Kostúr Podkonice do vedenia, keď sa presadil na dvakrát po prihrávke z ľavej strany. V 84. minúte ešte poistil výhru nováčika po samostatnom úniku Dávid Selecký.

Kováčová musela v druhom polčase otáčať výsledok proti Bánovej, ktorá viedla po 45 minútach najtesnejším rozdielom, keď sa presadil Hrošovský. V 53. minúte vyrovnával na 1:1 Vladislav Slovák. Vyrovnaný stav platil až do 90. minúty, kedy rozhodol o výhre Kováčovej vlastným gólom hráč Bánovej Lazar. Rakytovce boli doma jasným favoritom proti Žarnovici a túto rolu potvrdili. Na úvodný gól Jaroslava Vaváka ešte odpovedal Vasylynets, no po presných zásahoch Mateja Staršieho a Weishenga Jianga z druhej polovice zápasu Rakytovce zvíťazili 3:1.

Badín uspel v súboji tabuľkových susedov

Program 8. kola štvrtej ligy priniesol súboj štvrtého Málinca s tretím Badínom. Hostia otvorili skóre v 22. minúte po krásnej strele spoza šestnástky v podaní Filipa Rafanidesa. Už o štyri minúty na to zvýšil na 0:2 hlavičkou po rohu Martin Giertl. Krátko po prestávke pridal svoj druhý gól Rafanides a po presnej koncovke Lukáša Laksíka zo 70. minúty bolo prakticky rozhodnuté. Mužstvo Málinca ešte v závere zápasu skorigovalo dvomi gólmi stav stretnutia na konečných 2:4.

Šalková prehrala v Tornali 2:1, hoci od 5. minúty vyhrávala po zásahu Mateja Pánika. Medzibrod si pripísal druhú výhru v sezóne, keď po góloch Juraja Samuelčíka a Tomáša Trégera v rozmedzí siedmich minút druhého polčasu otočil zápas proti Pliešovciam. Duel MFK Zvolen – ŠK Partizán Čierny Balog sa neodohral kvôli chrípke v mužstve Zvolena.

Slovenská Ľupča neprehrala ani v Brezne, Sásová rozdrvila Dudince

Líder tabuľky V. ligy skupiny C zo Slovenskej Ľupče vycestoval v nedeľu v rámci 8. kola na pôdu tretieho Brezna. Domáci vyhrávali po góle Trajteľa a premenenej penalte Baníka v 28. minúte 2:0 a rysovala sa tak prvá prehra nováčika. Slovenská Ľupča ale stihla streliť kontaktný gól ešte do prestávky, keď sa v 40. minúte presadil Tomáš Klinec. O tom, že líder ostal aj po 8. kole neporazený, rozhodol v 82. minúte Radoslav Dula.

Sásová už v sobotu rozdrvila Dudince. Na výhre 7:0 na hetrikom podieľal Mário Marković, ďalšie góly pridali Andrej Dubovický, Saša Savić, Oliver Ďurta a Juraj Veselovský. Jakub dal zabudnúť na zlý úvod sezóny, keď z posledných štyroch zápasov vyhral tri a raz remizoval. V nedeľu sa Jakubu podarilo ukoristiť tri body na pôde poslednej Dobrej Nivy po výsledku 2:4, pričom o dva góly hostí sa postaral Peter Vajda.

Hronec uštedril kanára Ľubietovej, prvá výhra Nemeckej

Jediným bodovo stopercentným mužstvom v nižších súťažiach, ktoré v rámci našich sumárov pokrývame, je aj naďalej Osrblie. To tentokrát zvládlo ťažký zápas na ihrisku Tatrana Čierny Balog, aj keď dvakrát prehrávalo. Nemecká sa odpichla z predposlednej priečky po tom, čo po prvýkrát v aktuálnej sezóne vyhrala. O výhru 2:0 proti Lučatínu sa postarali Peter Pikula a Martin Púpala. Zo zápasu Nemecká – Lučatín vám prinášame aj fotogalériu.

Hronec si udržal druhú pozíciu v tabuľke po tom, čo doma jednoznačne prevýšil nováčika z Ľubietovej. Darilo sa aj Priechodu, ktorý doma potvrdil rolu favorita proti poslednej Valaskej. Poniky vyhrali aj vďaka hetriku Jána Styka na ihrisku Brusna presvedčivo 2:5.

Tajov prevýšil Baláže, Malachov bodoval naplno proti Starým Horám

Mužstvá II. triedy majú za sebou anglický týždeň, keď v stredu predohrávali 15. kolo. V nedeľu hrala doma Riečka, ktorej sa v tejto sezóne darí, no prekvapivo podľahla Mičinej. Tajov si po dvoch gólovo zhodných polčasoch poradil s Balážmi. Doma vyhral aj Malachov a Harmanec.