Šnúra troch zápasov v priebehu štyroch dní sa pre Banskobystričanov skončila v nedeľu, stretnutím na domácom ľade proti Martinu. Aj tentokrát sa nám, rovnako ako vo štvrtok proti dvadsiatke, resp. v piatok proti Zvolenu, podarilo zvíťaziť. Hostí z Turca sme porazili po nájazdoch.

HC ’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 4:3 (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 19. Kolba (Rumpel, Paľov), 33. Hvila (Tománek, Biro), 37. Tománek (Šechný, Hudec), rozhodujúci sam. nájazd: Šechný – 21. Thémar (Hriňa, Markovič), 36. Thémar (Važan, Markovič), 39. Markovič (Macejka, Važan)

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Kubka, Bambúch, Vizváry – Tománek, M. Hudec, Sýkora – Lažo, Šechný, Weissmann – Rumpel, Češík, Kútny – A. Bezák, Paľov, Hvila

MHC Mountfield: Dzubina – A. Novotný, Hriňa, Velebný, P. Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Drgoň – Themár, Markovič, Važan – Macejka, Galamboš, Appel – Uram, M. Beran, Jabrocký – Sobota, Zeliska, Šišovský

Úvod zápasu 49. kola Slovnaft extraligy sa pod Urpínom niesol  v pokojnom tempe. Barani nevyužili presilovku počas vylúčenia Velebného zo štvrtej minúty, aj keď blízko ku gólu mal Tománek. Rovnaký hráč sa následne mohol presadiť aj vo vlastnom oslabení pri Češíkovom treste, rovnako však proti Dzubinovi neuspel. Martin v prvom dejstve nebol nebezpečným celkom. Zatlačiť sa nám ho podarilo aj v presilovke číslo dva. Biro, Tománek a ani Lažo však nepochodili. Vsietiť gól sa nám podarilo až v plnom počte minútu pred prvou sirénou, kedy Kolba presne mierenou strelou otvoril skóre zápasu.

Z druhého dejstva neprešla ani minúta a bolo vyrovnané. 21 sekúnd po úvodnom buly sa presadil Thémar. Následne sme opäť zatlačili my, a to Sýkorom, Bambúchom a hlavne aktívnym Tománkom, ktorý bol v tomto zápase mimoriadne pri chuti. Dzubina však najlepšieho strelca extraligy zneškodnil v každej možnej hernej situácii a držal svojich nad vodou. Tí sa však nechávali zbytočne vylučovať, z čoho pramenil druhý gól do ich siete. V presilovke sa oň postaral Hvila. Následne si v početnej výhode zahrali aj hostia z Martina a rovnako pridali druhý gól. Šimonovičom vyrazený puk dorazil a druhý gól v zápase zapísal Thémar. Barani však opäť zatlačili – tentokrát v presilovke o dvoch hráčov. Za Dzubinu prešiel nakoniec až puk z hokejky Tománeka. Do sirény sa však predsa len vyrovnalo. Necelé dve minúty pred koncom uzavrel druhú tretinu na 3:3 Markovič.

Záverečná časť hry priniesla rýchly a útočný hokej. 2 019 divákov na banskobystrickom štadióne už takmer dvíhalo ruky pri šanci Sýkoru, stav sa však nezmenil a všetko ostalo otvorené. Rovnako tomu bolo aj po strelách Urama a Appela, ktoré Šimonovič za svoj chrbát nepustil. Víťazný gól visel vo vzduchu. Nedal ho však ani zblízka Hvila, a na druhej strane ani z brejku Markovič. Možnosť posledného úderu sme mali päť minút pred koncom v podobe presilovky, tú sme však vôbec nezvládli a zápas sa tak schyľoval k predĺženiu. Hostí zachránil výborný Dzubina, ktorý v úplnom závere zneškodnil tutovku Hvilu.

V predĺžení sme mali po pol minúte hry možnosť už deviatej presilovky. Hudec a Tománek si však opäť vylámali zuby na skvelom brankárovi súpera a zúfalstvo pri využívaní vyložených šancí pokračovalo. Zápas sa tak prehupol až do nájazdov, v ktorých o víťazstve Banskobystričanov rozhodol Šechný.