V rámci nedeľňajšej časti medzinárodných plaveckých pretekov padli dvakrát A-limity, ktoré zaručujú účasť na budúcoročných olympijských hrách v Londýne.

Podarilo sa to holandským plavkyniam v krauliarskom šprinte na 50 metrov. Marleen Veldhuis a Ranomi Kromowidjoj s časmi 24,18 resp. 25,17 sa tak kvalifikovali na letné olympijské hry, ktoré budú v roku 2012 v Londýne.

V nedeľnej časti Banskobystrického pohára plávali muži a ženy dovedna v 11 kategóriách. Tešiť nás môže najmä víťazstvo domáceho pretekára Romana Kučíka z Dukly Banská Bystrica v pretekoch na 50 metrov voľným spôsobom. Spokojní môžu byť aj pretekári KTV UMB Banská Bystrica, ktorí v 19 prípadoch zlepšili svoje osobné maximá.

Banskobystrický pohár aj tento rok organizoval Plavecký oddiel KTV UMB, ktorému finančne vypomohlo Mesto Banská Bystrica a Banskobystrický samosprávny kraj. Podujatie pod záštitou primátora Petra Gogolu bolo zaradené aj do oficiálneho kalendára Európskej plaveckej federácie. Sumár a fotky zo sobotňajšej časti si môžete pozrieť tu.