Pred posledným kolom sa bojovalo o miestenky do play off. Ktoré tímy nakoniec postúpili a ktoré zostala pred bránami vyraďovacej fázy? Všetko podstatné nájdete v sumári záverečného 15. kola aj s fotogalériou.

Bystrický pohár – 15. kolo

Hokejbal - Bystricky pohar - 31.07.2016 - Banska Bystrica

Záverečné kolo základnej časti Bystrického pohára odštartovalo súbojom Vikingov s radvanskou Cocrou. Zápas začal svižne, keď už z prvej strely na Lacka padol gól a to z hokejky Gašpara ml.. Ten mal svoj deň a celkovo sa presadil až deväťkrát, čím obrovskou mierou prispel k výhre svojho tímu a zároveň tak prekročil 100-bodovú hranicu v kanadskom bodovaní. Vikingovia boli niekoľkokrát v protiútoku 3 na 1, ale nedokázali skórovať ani raz. V druhom stretnutí dňa si prvé víťazstvo pripísali Motyčky. Medvede viedli cely zápas, a aj keď ich súper bol strelecky aktívnejší, podržal ich skvelými zákrokmi Holbus. Za Dredy sa dokázal presadiť len Hronec. Nasledujúci duel mal byť ťahákom kola, avšak Spartans  sa nedostavili v dostatočnom počte a nemohli tak proti One Taxi nastúpiť. Tento veľký favorit tak končí základnú časť bez prehry. Tím Eagle Sásová trápi maródka a dovolenková sezóna. Orly tak neboli schopní po tretíkrát nastúpiť a sú vylúčený  z pohára. Tigers plní odhodlania narazili v súboji šeliem na Panthers. Panterom po dlhšom čase nastúpil v zostave Petro a hneď poslal za Farbiakov chrbát osem projektilov. Panthers tak vyškolili mladíkov v efektivite a zaručili si tým účasť v play off. Demons, ktorí nevedeli o vyradení Eaglov z pohára, potrebovali vyhrať nad tretím tímom tabuľky Žiarom, ak chceli pomýšľať na postup. Úvod im nevyšiel  a po prvej tretine prehrávali 3:0, do boja zavelil v druhej tretine kapitán Ivanec dvomi gólmi a v tretej nahral na vyrovnávajúci gól. Ich šance na víťazstvo zmaril Miškovský tri minúty pred koncom, no nakoniec táto prehra neznamenala pre Demons neúčasť vo vyraďovacej fáze. Žiar tak obsadil druhé miesto za One Taxi. V poslednom zápase Liptáci narazili na bystrických Worms. Prvá tretina bola strelecky vyrovnaná, v nasledujúcich dvoch tretinách prebrali opraty zápasu do svojich rúk Worms. Výraznou mierou k ich výhre prispel piatimi gólmi Erik Chudý.

HbK FORESTERS – Hbk RANGERS 5:0 kontumačne
Hbk Dredy – Hbk Medveď Motyčky 1:3
HbK SPARTANS – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 0:5 kontumačne
Hbk Victors Podbrezová – HbK EAGLE Sásová 5:0 kontumačne
HbK TIGERS – HbK PANTHERS 1:12
HbK DEMONS Hliník nad Hronom – Hbk PALUBA Žiar nad Hronom 3:4
HbK COCRA RADVAŇ – Hbk VIKING WARRIORS 13:0
Hbk SERAFINS EAGLES – HbK WORMS 4:7