Mikuláš pomaly končí svoju cestu po Banskej Bystrici, keď nezabudol na deti v takmer žiadnej časti mesta. V nedeľu popoludní prišiel aj na sídlisko Rudlová-Sásová. Jeho návštevu na ihriskách na Rudohorskej ulici sprevádzali aj vianočné trhy.

Vianočné trhy s vianočnou kapustnicou, lokšami, medovníkmi, punčom, ale aj s charitatívnym poslaním, lákali v nedeľu do centra sásovského sídliska. Mikulášske podujatie totiž organizátori z tamojších organizácií opäť spojili aj s pomocou tým, ktorí to potrebujú. Výťažok z trhov totiž poputuje deťom, ktoré by inak nemali možnosť zúčastniť sa v lete detského tábora. V minulom roku napríklad rodinám, ktoré to potrebovali, putovalo 355 eur.

A sásovské vianočné trhy prilákali množstvo ľudí aj tento rok a nenechal si ich ujsť ani Mikuláš. Ten už v piatok prišiel aj na Námestie SNP. Ani v Sásovej nezabudol potešiť prítomné deti a aj v tejto časti mesta rozsvietil vianočný stromček.

Po mikulášskych podujatiach v jednotlivých častiach mesta sa teraz predvianočné podujatia sústredia v centre mesta, keď budú spríjemňovať vianočné trhy na Námestí SNP.