Jedinečná a neopakovateľná udalosť. Akcia, ktorú len tak nezažijete. Stíhačka MiG-29 dnes absolvovala historickú jazdu. Prvýkrát neletela, ale išla po vozovke.

Vodiči dnes museli byť obzvlášť trpezliví. Prednosť malo totiž nezvyčajné "vozidlo" (foto: E. Genserek)

Po cestách Banskej Bystrice sa preháňalo vozidlo Mig-29. Skutočne nejde o omyl, ale o transport stíhačky z letiska Sliač až pred obchodné centrum. Nezvyčajné divadlo sledovali nielen leteckí nadšenci s fotoaparátmi, ale aj okoloidúci ľudia. Nedokázali uveriť, že stíhačka, ktorú vidia len vo vzduchu je zrazu na ceste. To však bola jediná možnosť ako ju dostať pred Europu SC. Práve tu bude v nedeľu 31. júla 2011 o 15.00 h predstavená a následne mesiac vystavená.

Poďakovanie za úspešný prevoz patrí technickej letke Zmiešaného krídla Sliač, Polícii SR, Vojenskej polícii a dobrovoľníkom. Slovenská letecká agentúra a Europa SC pripravili tento program ako pozvánku na Medzinárodné letecké dni SIAF 2011 a na Mesiac letectva, ktorý sa v Europa SC počnúc vystavením Mig-29 začína. Nadzvuková stíhačka bude pred banskobystrickým obchodným centrom do konca augusta.

Ďalšie zaujímavé aktuálne informácie o Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2011, ktoré sa uskutoční 27. – 28. augusta 2011, nájdete tiež na oficiálnej stránke podujatia. V predaji sú už aj vstupenky na najväčšie letecké podujatie roka prostredníctvom siete ticketportal…

[youtube oQK5zG15dvo 560 340]
video: Marián Bárdi / SIAF 2011 (youtube.com)