Pod Urpín zavítal v rámci predposledného kola základnej časti najvyššej futsalovej súťaže majstrovský Slovan. Domáca MIBA na diaľku bojovala o posledné postupové miesto do play-off s Levicami.

Už prvé minúty duelu naznačili, kto bude pánom na ihrisku. Líder súťaže Slovan už po  piatich minútach hry vyhrával 4:0. Aktívnejší a skúsenejší hostia boli pri chuti a MIBA nedokázala výraznejšie vzdorovať. Do polčasu vsietili belasí osem gólov a ich kanonáda neprestala ani po zmene strán.

Zverenci trénera Majlinga sa v druhej časti trochu osmelili, no gólmana Karpiaka, ktorý vystriedal Brndiara, prekonať nedokázali. Na druhej strane musel brankár domácich Mráz vyťahovať loptu zo svojej siete ešte päťkrát. Napriek tejto vysokej prehre si však Banskobystričania poistili poslednú postupovú miestenku do play-off. Levice svoj súboj proti Lučencu nezvládli a pred posledným kolom má MIBA nedostižný náskok šiestich bodov.

1.Slovenská liga vo futsale – 17. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica vs. ŠK Slovan Bratislava futsal 0:13 (0:8)

Góly: Rick 3, Kyjovský, Bartošek, Belaník, Kozár po 2, M. Zdráhal, Sergio Solano Luchena. ŽK: Greško (MIBA Banská Bystrica). Zápas sledovalo 350 divákov.

Zostava MIBA: Mráz – Ríša, Vajda, Samson, Čief „K“, Dobrota, Greško, Jakuba, Širka, Peniak

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Domáci zápas s úradujúcim majstrom sme začali veľmi nešťastne, keď bol už v piatej minúte stav 0:4 po využití prakticky každej príležitostí súpera na gól. Od tohto momentu počas celého zápasu mal súper navrch a náš oslabený tím mu nedokázal vzdorovať. Gólovú efektivitu hostí sme mierne pribrzdili až od 26. minúty za stavu 0:11, kedy sme sa odhodlali k hre bez brankára. Druhý zápas po sebe s ašpirantom na titul nám jasne ukázal, že s úzkym kádrom a bez pravidelného tréningu celého tímu nemôžeme pomýšľať na úspech v blížiacom sa play-off.“

Peter Brndiar (brankár ŠK Slovan Bratislava futsal): „Do Banskej Bystrice sme vycestovali s cieľom napraviť si chuť po prehratom zápase v Lučenci. Dôraz sme kládli na vyvarovanie sa ľahkovážnych chýb v defenzíve, ktorých sme sa dopustili v predchádzajúcom stretnutí. Zápas sme začali veľmi dobre, prakticky z prvých štyroch šancí sme strelili štyri rýchle góly a prevzali zápas pod kontrolu. V prvom polčase sme sa však nevyvarovali niektorým zbytočným chybám, ktoré ale super nepotrestal. Pekné akcie okorenila naša strelecká efektivita a polčasové skóre sa zavŕšilo na stave 0:8. V druhom polčase začali hrať domáci fyzicky kontaktnejší futsal s občasnou hrou bez brankára, avšak bez vážnejšieho ohrozenia našej brány. Súperova powerplay našu kombinačnú hru trocha pribrzdila, no s konečným skóre 0:13 odchádzame spokojní.“

Posledný duel základnej časti odohrá MIBA v piatok 2. marca na domácej pôde proti Leviciam. Úvodný výkop je naplánovaný na 20.00 hod.