Vyše 150 cyklistov sa počas stredy 1. septembra zišlo v areáli futbalového štadiónu v Selciach, aby si zmerali sily na pretekoch s názvom Merida Zelená Stopa 2021. Organizátori pripravili pre účastníkov dve trate, pre najmenších bol k dispozícii štvorkilometrový okruh.

Už od skorých ranných hodín sa schádzali nadšenci cyklistiky, aby boli oboznámení s kategóriami, podľa ktorých boli rozdelení. Prezentované boli trate s dĺžkou 33 kilometrov a prevýšením 920 metrov, druhá, polmaratónová trať merala 50 kilometrov a jej prevýšenie bolo rovných 1200 metrov. Počasie účastníkom prialo viac ako vlani, čo dávalo dobrý predpoklad na pokojný priebeh a kvalitné športové výkony.

Polmaratónci vyštartovali už o pol jedenástej a spomedzi zúčastnených cyklistiek si trúfla na 50 km dlhú trať iba Martina Černayová, ktorá dorazila do cieľa po takmer štyroch hodinách. Medzi mužmi dominoval Andrej Kubiš, ktorý zvládol náročnú trať za niečo vyše dve hodiny. V cieli mal komfortný, vyše dvojminútový náskok pred druhým Dominikom Dupejom. Ten zvádzal dramatický boj o druhú priečku s Martinom Belkom, ktorý napokon dorazil do cieľa ako tretí.

Zhruba pätnásť minút po štarte polmaratónu sa na trati objavili účastníci minimaratónu, na ktorý sa odhodlalo niekoľko cyklistiek. Medzi nimi sa v najlepšom svetle ukázala Erika Glajzová, ktorá dokázala zvíťaziť pred druhou Marcelou Medveďovou, tretia sa v cieli objavila Barbora Kortišová. V mužskej kategórii dominoval Peter Šoltés, dve minúty po ňom prišiel do cieľa Andrej Kupčok, bronz si vyjazdil Maroš Mihalíček.

Žiacke kategórie do 12 rokov ovládli Jakub Hnojčík a Natália Gero, v kategórii do 14 rokov triumfoval Filip Uhrín. Celkové výsledky nájdete na tomto odkaze. Bohatú fotogalériu z podujatia si môžete vychutnáť pod článkom.