Podbrezovej toto kolo ušli všetky tri body a Pohronie odchádza z Košíc iba s bodom. Zvolen sa prehupol na piatu priečku, Šalková o prvé miesto prišla. Rakytovce zaváhali druhý zápas v rade a Medzibrod naopak v posledných dvoch ťažkých zápasoch zvíťazil. Sásová postúpila na druhú priečku a rozdielom triedy poslal Priechod domov hráčov Hronca. Prinášame kompletný sumár aj s fotogalériou zo zápasu Pliešovce – Rakytovce.

Fortuna liga – 11. kolo

Železiari si v minulom kole napravili chuť proti Trenčínu, ktorý zdolali jasne 2:0. V tomto kole ale čakal na Podbrezovú zápas v Žiline. Šošoni v posledných troch zápasoch vždy jasne dominovali a v sobotňajšom zápase im podľahla aj Podbrezová výsledkom 2:0. Prvý gól padol už v 13. minúte po Mihalíkovom premenenom pokutovom kope. Druhý presný zápas pridal v 65. minúte Kaša a do konca zápasu sa skóre už nezmenilo. Podbrezová tak na body musí počkať do ďalšieho kola v ktorom znova pocestuje na ihrisko súpera. V sobotu 20. októbra o 17.00 hod sa predstavia železiari v Dunajskej Strede.

II. liga – 12. kolo

V druhej lige sa nepodarilo zvíťaziť ani jednému zástupcovi nášho kraja. Pohronie si v Košiciach vybojovalo len bod. O remíze 1:1 rozhodol až druhý polčas. V 69. minúte Pavúk otvoril skóre v prospech Pohronia, ale v 82. minúte zariadil delenie bodov Človečko. Pohronie tak stále vyčkáva na tretej priečke v tabuľke, kde na vedúcu Skalicu stráca dva body. Horšie sa darilo Dukle, ktorá doma odohrala zápas proti Petržalke. V prvej polovici stretnutia mala Dukla problémy s prihrávkami, v ktorých ale dobre zohratý súper dominoval. Prvý gól ale padol zo štandardnej situácie keď loptu presne usmernil Prekop. V druhej polovici nastúpila Dukla na trávnik v inej nálade. Domáci cítili príležitosť zvrátiť nepriaznivý stav ale Petržalčania dokázali hru kontrolovať. Zápas ešte skorigovali hostia na 2:0 po góle Viciana. V ďalšom kole čaká na našich zástupcov Žilina B, ktorá pocestuje do Pohronia a Dukla zase poputuje na západ Slovenska do Dubnice nad Váhom.

FC LOKOMOTÍVA KOŠICE vs. FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1
FK Poprad vs. SLAVOJ Trebišov 5:0
ŠK Odeva Lipany vs. FK Dubnica nad Váhom 2:5
MFK Dukla Banská Bystrica vs. FC Petržalka 0:2 (Fotoreportáž na BBonline.sk)

TIPOS III. liga Stred – 10. kolo

V tomto kole azda najviac radosti prežíval Zvolen, ktorý doma zvíťazil 2:1 proti Liptovskej Štiavnici. Víťazstvo domácich sa zrodilo v prvom polčase po góloch Hrica a Psárskeho. O jediný gól hostí sa postaral Omasta v 70. minúte. Zvolen si víťazstvom veľmi pomohol, pretože sa zo siedmej priečky prehupol až na piatu. O vyššiu priečku nezabojoval Lučenec, ktorý z Čadce odchádzal s naprádzno. Rimavská Sobota si zatiaľ stále vyhrieva druhú priečku a čaká na menšie zaváhanie rezervy Ružomberka. Zo súboja dvoch B-čok vyšiel lepšie Ružomberok, ktorý uštedril Podbrezovej uterák v podobe výsledku 6:0. Tabuľkový súboj Fiľakova, Ružomberka B a Rimavskej Soboty tak stále pokračuje a slovo v ňom neplánuje stratiť ani Liptovský Hrádok.

IV. liga JUH – 10. kolo

Kraľovanie Šalkovej v úlohe lídra netrvalo dlho, pretože v tomto kole prehrala po prestrelke 2:3 v Medzibrode. Domáci Sokol začal strieľať ostrými už od úvodu, keď sa v rozmedzí piatich minút dostal do dvojgólového vedenia. V 9. minúte otváral skóre Haviar, ktorý bol pri chuti aj o päť minút neskôr. Do hry dostal Šalkovú Vučković. Po zmene strán sa hostia dotiahli po góle Zimnikovala. O výhru v prospech domácich sa postaral v samotnom závere Matis. Medzibrod sa víťazstvom vrátil do možnosti potencionálneho lídra tabuľky. Zaváhanie Šalkovej využila aj Kováčová. Tá si s Príbelcami schuti zastrieľala po výsledku 5:2. O výhre rozhodlo prakticky prvých štyridsaťpäť minút, kde si domáci nastrieľali trojgólový náskok. Zápas ale na oboch stranách končili oba celky s desiatimi hráčmi, keď sa Hriň a Shushpanov predčasne pobrali do šatne. Badín cestoval do Tisovca, kde s posledným predstaviteľom tabuľky len remizoval 2:2. Pre Tisovec tak zazvonil prvý bud v tabuľke. Toto kolo nevyšlo ani Rakytovciam, ktoré zaváhali v Pliešovciach.

ŠK Prameň Kováčová vs. TJD Príbelce 5:2
MFK Spartak Hriňová vs. MFK Nová Baňa 1:0
MŠK Tisovec vs. ŠK Badín 2:2
FK Tornaľa vs. ŠK Partizán Čierny Balog 0:0
MFK Detva vs. FK Slovenské Ďarmoty 1:1
TJ Sokol Medzibrod vs. FK Šalková 3:2
TJ Tatran VLM Pliešovce vs. FK Rakytovce 1:1 (Fotogalériu nájdete na konci článku)

V. liga skupina C – 10. kolo

Ďalšie zaváhanie lídra sa udialo aj v tejto lige. Podkonice v Lovči podľahli tesne 1:2. Víťazstvo domácich zabezpečil prvý polčas, keď gólom Neuschla a Rapčana išla Lovča do dvojgólového vedenia. Žiak mohol v 62. minúte navýšiť na 3:0, ale pokutový kop nepremenil. Lihan o štyri minúty pokutový kop premenil, ale v prospech Podkoníc. Hostia ale zápas už nezvrátili a odchádzajú tak bez bodu. Sásová toto kolo cestovala do Bzovíka, kde si schuti zastrieľala. Domáci dokázali držať krok len do 65. minúty, kedy Stacho zvyšoval na 3:1. Po tomto góle už domáci neznížili, a po presnom zásahu si pridal znova Stacho a Dobrota. Jakub doma čakal na Selce, ktoré vyprevadil výsledkom 3:1. Banská Štiavnica v tomto kole remizovala a na lídrov stráca už tri body.

I. Trieda – 10. kolo

V Priechode sa v tomto kole roztrhlo vrece s gólmi. O jedenásťgólovú prestrelku, s lepším koncom pre domácich, sa postaral Hronec. Ten si domov odniesol viac než poltucet gólov. Polčas skončil v pomere 4:1 pre domácich. Na začiatku druhého polčasu Adamovič znížil na 4:2, ale v 55. minúte zvýšil znova Štulajter. V 68. minúte Štulajter zavŕšil hetrik, a jeho gólová nálada chytila aj jeho spoluhráčov. Ku slovu sa dostal ale v samotnom závere znova Adamovič, ktorý upravil výsledok na 8:3. Druhý poltucet gólov nastrielalo Osrblie v zápase Brusnu – Ondrej. Dominancia domácich započala už v 15. minúte gólom Bardejovského. Do polčasu sa znova presne trafil Bardejovský a pridal sa aj Berky. Víťazstvo 6:0 zavŕšil gólom Bartoš. Brezno odchádzalo z Valaskej s tromi bodmi po jasnom víťazstve 4:1. Nemeckej ušiel jeden bod po tesnej prehre 1:2 s Braväcovom. V tabuľke naďalej kraľuje Brezno, bod stráca Osrblie a Priechod ďalšie tri body.

II. trieda skupina A – 10. kolo

Aj keď sa A tímu Šalkovej v tomto kole nedarilo, jej rezerva si poradila doma s Hornými Pršanmi 2:1. Skóre otvoril v 7. minúte Šimčík ale hosťom sa podarilo v 45. minúte vyrovnať z kopačky Riečana. Vydolované tri body zariadil v 86. minúte Mrváň a Šalková B tak naďalej vedie tabuľku. Riečka v tomto kole cestovala do Ľubietovej, odkiaľ si nesie tri body v podobe výhry 4:2. Tajov si v tomto kole nezahral, pretože zápas sa uskutoční až 30. októbra. Harmanec si na body musí počkať ďalšie kolo, pretože v tomto nemal súpera v dôsledku nepárneho počtu účastníkov v tabuľke. O najväčšiu prestrelku sa postrali Selce B a Malachov. Tenisovým výsledkom 7:5 mal šťastnejší konec pre Selce B. Góly padali na striedačku. Prvýkrát sa podarilo domácim odskočiť do dvojgólového vedenia v 58. minúte z kopačky Bartolovica. O štvorgólový uragán sa postarali háči zo Seliec, keď v rozmedzi trinástich minút zvrátili stav zápasu. V stretnutí sa ešte presadili oba celky po jednom góle a s dobrou náladou odchádzali Selce ako víťaz stretnutia. Šalková v tabuľke vedie, za ňou stráca tri body Riečka. Z hry von nie sú ani Staré Hory, ktoré môžu stále prekvapiť.

FK Šalková B vs. TJ Iskra Horné Pršany 2:1
TJ Slovan Malachov vs. ŠK Selce B 5:7
FK – Baník Ľubietová vs. ŠK Zornička Riečka 2:4 (Fotoreportáž nájdete na BBonline.sk)

II. trieda skupina B – 10. kolo

Tatran Čierny Balog B nezastavila v tomto kole ani Polomka, ktorá odišla domov s poriadnym nákupom. Prvý polčas priniesol celkovo päť gólov a to na strane hostí len jeden. V 60. minúte hostia dokonca znížili na 4:3, ale vtedy domáci hráči povedali dosť. O päť minúte neskôr už bolo 5:3 a v 84. minúte zakončil Sitarčík na konečné 9:3.  Heľpa v tomto kole zaváhala po prehre 3:2 s Beňušom. O prvenstvo ju pripravil tak B-čko Čierneho Baloga. V 10. kole sa ukázala aj Pohronská Polhora, ktorá vyprevádzala Dolnú Lehotu výsledkom 5:0. O víťazstve rozhodol hlavne druhý polčas, v ktorom domáci nastrieľali štyri góly.

TJ Tatran Čierny Balog B vs. TJ Tatran Polomka 9:3
TJ Slovan Beňuš vs. ŠK Heľpa 3:2
TJ Mladosť Pohorelá vs. TJ Slovan Michalová 1:1
TJ Slovan Pohronská Polhora vs. TJ Partizán Dolná Lehota 5:0

1. TJ Tatran Čierny Balog B 10 7 1 2 38:17 22
2. ŠK Heľpa 10 7 1 2 31:12 22
3. TJ Slovan Beňuš 10 7 1 2 29:16 22
4. TJ Slovan Michalová 10 3 3 4 17:23 12