Dukla sa mohla za istých okolností dostať na čelo tabuľky, a to aj ak by zdolala Žarnovicu. Derby sa uskutočnilo na Králikoch, ktoré súperili s Tajovom.  Dôležité boli aj súboje o udržanie. Napríklad Priechod chcel prvýkrát zvíťaziť, príležitosť na to mal proti Štiavnickým Baniam. Horné Pršany to v nedeľu mali o niečo ťažšie než Priechod, keďže o cenné body chceli zabojovať s Riečkou. Prinášame vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

Ľubietová napravila posledný debakel 0:6 a proti Harmancu bodovala naplno

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 5. kolo

Podbrezová si chcela v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži udržať neporaziteľnosť. V sobotu privítala posledný tím tabuľky Senicu. Vyše 800 divákov v ZELPO Aréne sa gólu dočkalo až v druhom polčase. V 52. minúte poslal favorita do vedenia Dávid Leško, ale vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Lynel Darcy Kitambala totiž o dve minúty na to prekonal gólmana Kuciaka. Endy Opoku Bernadina ale v 73. minúte prinavrátil tesný náskok železiarom. Posledné slovo mal hráč Senice Michal Ranko v 77. minúte, ktorý dokázal skórovať, avšak nechtiac, do vlastnej brány. Tým poistil výhru Podbrezovej, ktorá urobila ďalší veľký krok smerujúci k udržaniu sa v súťaži.

II. liga – 24. kolo

Nové Mesto nad Váhom bojujúce o záchranu v súťaži bolo súperom vo forme hrajúceho Pohronia. O výsledku sa rozhodlo až v poslednej štvrťhodine. Po góle Jána Sojku bolo Pohronie blízko k výhre ale v úplnom závere sa o cenný bod pre Nové Mesto postaral Martin Jurica. Pohronie neprehralo už v siedmych zápasoch po sebe. V nedeľu čakalo na Zvolenčanov dôležité stretnutie v Trebišove. Obe mužstvá sa nachádzajú v situácii, kedy potrebujú nutne zbierať body. Zvolen navyše prehral posledné tri duely. Lokomotíva tesne po polhodine hry naklonila misky váh na svoju stranu zásluhou presného zásahu Viktora Tótha. Východniari ale vyše pol tisíca divákov na svojom štadióne potešili vyrovnaním na konečných 1:1. Deľbu bodov zariadil pred uplynutím hodiny hry kapitán domácich Jaroslav Kolbas. B-čko Podbrezovej privítalo v nedeľu lídra súťaže. Ako posledný tím ligového pelotónu chcela prekvapiť a bodovať aj v tomto stretnutí. Avšak hrdinom Serede sa stal Saša Popin, ktorý strelil jediný gól už v 19-tej minúte a železiari tak tesne podľahli zrejme najsilnejšiemu možnému súperovi.

Erik Gaško otváral skóre proti Žarnovici

Banskobystrická Dukla v nedeľu pred obedom hostila Žarnovicu. Prvého zatrepania sa siete sa dočkalo 150 divákov v Kremničke v 70-tej minúte. Erik Gaško vtedy zariadil vedenie červeno-bielych, ktoré pretavil na výhru v 86. minúte Ján Kostúrik, keď upravil na konečných 2:0. Dobrou správou pre Duklu bola aj domáca prehra Lučenca s Martinom. Sobotňajšie zakopnutie Lučenca a trojbodové ťaženie Dukly znamená, že Dukla zasadla na ligový trón s dvojbodovým náskokom, avšak Lučenec má zápas k dobru.

IV. liga JUH – 17. kolo

Vo väčšine duelov sedemnásteho kola sa zrodil výsledok ,,na nulu”. Najviac bila do očí kanonáda Šalkovej, ktorá deklasovala v domácom prostredí Veľký Krtíš. V sobotňajšom otváracom zápase 17. kola najviac úradoval Miroslav Debnár, ktorý si pripísal na svoje konto ďalšie tri góly. Rakytovce zase chceli nadviazať na domácu výhru 3:0 s Vinicou, ale v Čiernom Balogu ťahali napokon za kratší koniec. O všetkom sa rozhodlo v druhom polčase. Na jeho začiatku skórovali v rýchlom slede po sebe Horváth a Mózer. V 68. minúte dal nádej rakom Šimon Bútora, ale výsledok 2:1 sa už nemenil. Jupie v jesennom vzájomnom meraní síl dokázalo zdolať Slovenské Ďarmoty 3:1. Tím, ktorý útočí na najvyššiu priečku, to Jupie dokonale vrátil, keď tímu z nášho regiónu nedovolil ani skórovať. Ďarmoty v priebehu 19-tich minút v prvom dejstve strelili hneď tri góly a bolo po zápase. Havrila otváral skóre, Marián Berec sa presadil dvakrát. Na vrchných priečkach je to dosť prehustené, vedúci Medzibrod odohrá ťažký súboj s momentálne štvrtým Poltárom až ôsmeho mája, čo ešte môže zmeniť celkové poradie.

V. liga skupina C – 17. kolo

Priechod čakal na úvodné víťazstvo až do 17. kola. V nedeľu dokázal zdolať Štiavnické Bane. Prvý rýchly krok k tomu spravil už v piatej minúte Peter Penov skórujúci už v piatej minúte. Do polčasovej prestávky síce vyrovnal Michalek, ale tri body pre posledný tím súťaže zariadil na začiatku druhého polčasu po ďalšej chybe hosťujúcej obrany Matej Kubát. Prvý jarný domáci zápas odohrala Kováčová, ktorá v nedeľu privítala Selce. A bola v ňom úspešná pomerom 4:1. Po dva góly zaznamenali Kalutskyi a Duda, za Selce sa presadil len Peter Ondrejka. Kováčová inkasovala v 15-tich kolách len osem gólov, druhú najlepšiu obranu má druhá Hrochoť, ale tá dostala dvakrát toľko gólov. Futbalisti Kováčovej sú za Hrochoťou tretí, ale majú voči nej zápas k dobru a voči vedúcej Lovči majú dokonca odohrané o dva zápasy menej, čiže sú na tom najlepšie, čo sa týka postavenia v tabuľke. Práve líder z Lovče zaváhal v bezgólovom boji s Ladomerskou Vieskou, čo ešte viac zamiešalo karty v boji o postup. Sásovú čakala povinná jazda proti Sási. A zvládla ju. Základy úspechu postavili v prvom polčase strelci Peter Stacho a Maroš Choma. Následne znížil na 2:1 Soboňa, ale posledné slovo mal na konci Daniel Schmidtmayer, ktorý poistil tri body. Jakub taktiež číha na prvé miesto, v Krupine ale stratil cenné dva body, keď len remizoval 2:2. Miloš Mišány bol mužom zápasu, keď strelil dva góly a ten zo 69. minúty znamenal zisk bodu pre Jakubčanov. Hrochoť sa po tesnej výhre na Bacúchu bodovo dotiahla na kraľujúcu Lovču a druhá je len vinou hrošieho skóre. Oproti Lovči má ale zápas k dobru.

I. Trieda – 17. kolo

Slovenská Ľupča si odniesla bod z Hronca za remízu 1:1. Rovnakým pomerom sa skončilo meranie síl medzi Brusnom a Šalkovou B. Počas jesene Šalková zdolala Brusno 6:1, ale tentokrát to nebolo vôbec jednoznačné. Hostia sa ujali vedenia v sedemnástej minúte zásluhou Jána Šimčíka, Tomáš Šagát rozhodol o nerozhodnom výsledku gólom z 54. minúty. Brezno chcelo prekvapiť neohrozeného lídra Podkonice, ale to sa mu nepodarilo. V nedeľu si brankár Gašperan udržal čistý štít a jeho spoluhráči Libič a Dubovický zariadili triumf 0:2.

Harmanec doma proti Ľubietovej nestrelil ani gól

Pozornosť diváka sa sústredila najmä na derby Králiky – Tajov. V ňom padlo päť gólov. V prvom polčase dal o sebe vedieť poriadne Marek Holmík. Najprv otvoril skóre v dvanástej minúte a po vyrovnaní kapitána Tajova Rubinta sám dal na 2:1. Až v 80-tej minúte sa menilo skóre a to na 3:1 po presnej strele Čičmanca. Michal Kucka o osem minút korigoval na 3:2, ale na viac sa už Tajov nezmohol. Derby teda ovládli Králiky. Harmanec privítal v Uľanke, kde hráva svoje domáce zápasy, druhú Ľubietovú. Tá vstúpila do jarnej časti výbuchom 0:6 v Malachove. Svoju povesť si ale napravila, keď zásahmi Garaja a Lakomčíka si poradila s Harmancom 0:2. Na prvý Lučatín stráca Ľubietová až trinásť bodov. Horné Pršany chceli prekvapiť v nedeľu na obed Riečku. Do stretnutia vstúpili tou správnou kopačkou a po štvrťhodine hry už vyhrávali vďaka Miroslavovi Triznovi. V druhom polčase ale Riečku naštartoval vlastný gól Drahoňa v 70-tej minúte na 1:1. Potom už Spišiak a Karlík strhli tri body na stranu favorita.

II. trieda skupina B – 11. kolo

B-čko Čierneho Balogu zaznamenalo ešte len tretiu porážku a to na ihrisku Dolnej Lehoty. Hlavnou postavou tohto duelu bol dvojgólový strelec Peter Šuhajda. Ten v druhom polčase otočil z 0:1 na 2:1. Heľpa s Beňušom mali na konte rovnako po 15 bodov a príznačne dopadol ich zápas – nerozhodne. Heľpa od 15-tej minúty trefou Bošeľu vyhrávala až do 74. minúty, kedy bod pre Beňuš zachránil Pôbiš. Polomka sa radovala z tretej výhry v aktuálnej sezóne. Výhru nad Michalovou 1:0 zariadil už v 11-tej minúte Filip Kramla. Michalová pricestovala z desiatimi hráčmi, čo treba podotknúť.

Banskobystrické futbalistky si z Michaloviec odvážajú bezgólovú remízu

Bystrické futbalistky mali možnosť naplno zabodovať a pripísať si druhú výhru, keď im žreb 13. kola prisúdil posledný tím Michalovce. Gólu sme sa v nedeľu nedočkali. Pre Bystričanky to bola tretia remíza v rade. Spolu s Ružomberčankami sú tak Sport Ladies remízovými kráľovnami. Vedúce Bardejovčanky aj druhé Slovanistky si pripísali jednoznačné víťazstvá a naďalej medzi sebou bojujú o prvenstvo. Prekvapenie sa zrodilo v Bratislave, kde Nitra vyhrala najtesnejším možným rozdielom. Pokorenie NMŠK zariadila futbalistka Nitry Karina Pelikánová v 75. minúte.

MFK Zemplín Michalovce vs. Sport Ladies Club Banská Bystrica 0:0
Prešov vs. Slovan BA 0:5
NMŠK 1922 BA vs. Nitra 0:1
Ružomberok vs. ŠKF VIX Žilina 2:2
Myjava vs. Partizán Bardejov 0:4

1. Partizán Bardejov 13 13 0 0 55:8 39
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 13 12 0 1 50:6 36
3. Spartak Myjava 13 9 0 4 41:20 27