Banskobystrické Štiavničky hostia počas víkendu unikátne športové podujatie, ktoré v rámci moderného slovenského hokeja nemá obdoby. V sobotu sa v zápase hviezd v rámci Kaufland Winter Classic Games 2019 predstavili na Štadióne SNP žijúce legendy slovenského hokeja.

Kvôli otepleniu a daždivému počasiu to dopoludnia vyzeralo s ľadom na Štiavničkách zle, keď museli byť zrušené tréningy banskobystrických i zvolenských hokejistov. Organizátorom sa ale na popoludňajší program podarilo všetko pripraviť tak, aby hviezdam nič nebránilo preukázať svoje umenie v praxi.

Za prínos Slovenskému hokeju aj za potlesku divákov šéf Tipsport ligy Richard Lintner odovzdal na úvod špeciálne ocenenie a zároveň verejné poďakovanie trénerovi Jánovi Filcovi. Potom oba hviezdne tímy postupne začali spoznávať netradičné podmienky a po necelých dvoch minútach hry už legenda popradského hokeja – Arne Kroták poslal puk za chrbát Jána Laššáka. Spustil tak obojstrannú kanonádu, ktorá prichádzala po efektných zrýchleniach veľkých hráčskych mien z inak pohodovej hry.

Celkový výsledok zápasu však neovplyvňovala len hra a góly v rámci troch desaťminútových tretín. Súťaže zručností tiež nepatrili medzi tie najznámejšie. Nájazdy sa realizovali v trojici útočiacich hráčov, na bránu sa strieľalo ponad tri zaparkované autá na ľadovej ploche. Peter Podhradský sa pri rýchlosti vyslania puku 142 kilometrov za hodinu tešil z najtvrdšej strely v tejto súťaži. Strieľalo sa aj na presnosť umiestnenia striel do brány či v jednotlivých samostatných nájazdoch. V poslednej prestávke prišla na rad aj očakávaná streľba na bránku zo sto metrov vzdialenej strechy priľahlej budovy. Na ostro, na rozdiel od novinárskej prezentácie, a tiež ponad divákov, sa však žiadnemu zo zúčastnených hráčov nepodarilo trafiť bránku. Najbližšie bol Peter Bondra, po ktorého strele zacengala bočná žrď. Bondru napokon vyhlásili za najužitočnejšieho hráča zápasu, najviac gólov v hre – štyri, strelil Miroslav Šatan.

Po súčte gólov v hre a tiež súťažiach zručnosti sa napokon z víťazstva na Štiavničkách radoval Tipsport tím a v jeho drese aj tréner HKM Zvolen Andrej Podkonický. Hokejista Tomáš Surový a asistent trénera HC ’05 Banská Bystrica Michal Hudec, ktorí boli v Kaufland tíme, tak už zajtra popoludní dostanú šancu Podkonickému prehru oplatiť v súťažnom zápase.

Kaufland tím – Tipsport tím 21:23

Zostava Kaufland tímu: Šimonovič – Droppa, Majeský, Čierny – Handzuš, Zedník, Surový, Bondra, Bicek, Cibák, Kroták, Vaic, Hudec. Tréneri tímu: Ján Filc, Ľubomír Pokovič.

Zostava Tipsport tímu: Lašák, Staňa – Višňovský, Sekeráš, Milo, Podhradský – Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Šatan, Stümpel, Pardavý, Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický. Tréneri: František Hossa, Marián Hossa, Ernest Bokroš.

V nedeľu o 14-tej hodine premiérové slovenské Winter Classic vyvrcholí ligovým duelom priebežne prvých dvoch tímov súťaže. Pred vypredaným vyčleneným hľadiskom na Štadióne SNP na Štiavničkách sa uskutoční regionálne derby medzi HC ’05 Banská Bystrica a HKM Zvolen.

FOTO+VIDEO: Premiérové Winter Classic derby bolo “na vode”, vypredané hľadisko videlo päťgólovú drámu