Miroslav Belička z Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý už roky stojí po boku novozvoleného banskobystrického župana Mariana Kotlebu, v noci z piatka na sobotu, prišiel o automobil zaparkovaný pred bytovým domom v Podlaviciach.

Horiaci Hummer Miroslava Belicku, Banská Bystrica 21.12.2013Zebrovaný modro-biely Hummer označený znakmi Beličkovej realitnej spoločnosti bol často vidieť spolu s kontroverzne vnímaným novým predsedom kraja Marianom Kotlebom a samotným Miroslavom Beličkom na ich cestách po Slovensku.

Obyvatelia Podlavíc spozorovali požiar auta na Javorovej ulici v sobotu krátko po trištvrte na jednu. Stalo sa tak len hodiny po tom, čo sa Marian Kotleba ujal funkcie predsedu BBSK. Nového župana tam Belička sprevádzal a pre médiá odpovedal aj na otázky na niektoré incidenty, ktoré sa stali pred a počas rokovania zastupiteľstva.

Polícia sa predbežne domnieva, že vozidlo podpálil neznámy páchateľ úmyselne. „K požiaru vozidla došlo približne dvadsať minút po polnoci. Nezistený páchateľ neznámym spôsobom inicioval požiar pri ľavom prednom kolese, odkiaľ sa rozšíril do ďalších častí vozidla. Spoločnosti z Banskej Bystrice vznikla škoda 25-tisíc eur,“ uviedla pre portál BBonline.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová. Keďže k požiaru malo dôjsť úmyselným konaním cudzej osoby, prípad polícia ďalej prešetruje.