Banská Bystrica raz do roka zmení svoju tvár. Ľudia vyrážajú do ulíc, stretávajú sa s priateľmi a v duchu dobrej zábavy, ale aj zážitkov prežívajú svoj charakteristický a v mnohom unikátny jarmok.

Radvansky jarmok Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skPredvečer oficiálneho otvorenia jarmoku už patril prvým otvoreným stánkom s dobrotami a zábavným atrakciám. Tie sa nachádzajú na Huštáku, nábreží Hrona, ale aj na parkovisku a v parku pod Pamätníkom SNP. Príjemné počasie už podvečer lákalo do centra prvých jarmočníkov. Hlavný program ale čaká na Banskobystričanov a návštevníkov mesta od piatkového dopoludnia. To sa už o 10-tej hodine zaplnia aj stánky remeselníkov a postupne začne aj sprievodný kultúrny program. Najskôr pri Barbakane a popoludní aj na Námestí SNP. O 16-tej hodine oficiálne program začne sprievodom a otvorením, po ktorom bude nasledovať ďalší program Radvanského jarmoku.

Tohtoročnému jarmoku nahráva aj počasie v Banskej Bystrici, ktoré prinesie príjemné teploty a veľa slnečných lúčov. Mierne vrásky však môže jarmok narobiť vodičom, ktorí sa budú snažiť dostať čo najbližšie do centra mesta, nakoľko jarmok sprevádzajú viaceré dopravné obmedzenia.