Minulý týždeň rozruch v Budapešti po tom, čo Štefan Zaťko stiahol svojich hráčov počas zápasu s Honvédom Budapešť, kvôli tvrdej hre a prísnym verdiktom rozhodcu. Tento týždeň pre zmenu kontroverzné rozhodnutia domáceho postranného rozhodcu Poláčeka v domácom prípravnom zápase s maďarským Vácom. Takto veselo vyzerá zimná príprava banskobystrickej Dukly.

FK Dukla Banská Bystrica – Dunakanyar-Vác 1:0 (0:0)

Gól: 85. Hučko, ŽK: 86. Hegedus, 80 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš (60. Pindroch), Turňa (46. Brašeň), Chmelík (69. Mravec), Hlinka (46. Vajda), Savič (46. Pečovský), Pančík, Pleva, Prekop (60. Gálik), Hučko, Slančík (46. Uškovič), Seye.

Zostava Dunakanyar-Vác: Horváth (Palasthy), Hegedus, Pales (46. Tanyeros G.), Tanyeros A., Juhasz, Rusuay, Franyó (46. Arany), Albert, Rabold, Rob, Viktor.

Pokojný prvý polčas vystriedal druhý s množstvom šancí Dukly, ktorá ich dokázala premeniť dokonca trikrát. Podľa postranného rozhodcu Poláčeka a následne teda aj hlavného rozhodcu Marhefku však len raz bez ofsajdu. Niečo iné si o tom mysleli prítomní diváci, ale to už je na svedomí rozhodcov, ktorých mimochodom v prípravnom zápase zabezpečuje domáci klub. Na veľké prekvapenie prítomných sa už zástavka v 85. minúte pri góle Tomáša Hučka nezdvihla a tak Dukla porazila svojho maďarského súpera 1:0.

Prípravy Dukly bude od zajtra pokračovať v Chorvátsku. V rámci ani nie týždňového sústredenia si v lepších klimatických podmienkach Zaťkovi zverenci zmerajú sily s chorvátskymi prvoligovými mužstvami NK Hrvatski Dragovoljac a RNK Split.