Počas uplynulej soboty sa v Žiline konal medzinárodný karate turnaj Grand Prix Žilina 2018 za účasti karatistov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Ukrajiny, ktorý slúžil zároveň ako otvorené majstrovstvá SsZK detí a žiakov a 3. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2018.

O cenné kovy išlo zabojovať aj 38 karatistov zo ŠK CMK Banská Bystrica a darilo sa im veľmi dobre. V konkurencii 49 klubov vybojovali osem zlatých, šesť strieborných a deväť bronzových kovov. V celkovom medailovom hodnotení obsadili krásne 2. miesto zo všetkých zúčastnených klubov.

Na 6 tatami v hale Športového gymnázia Žilina v doobedňajších hodinách prebiehali súboje v súbornom cvičení kata, v ktorom si najcennejšiu zlatú medailu vybojoval Lukáš Rumanovský.

Po slávnostnom nástupe prišli na rad súboje kumite, kde si postupne naši ‚kumiťáci‘ z Banskej Bystrice vybojovali osem zlatých medailí. Postarali sa o to Linda Klimentová, Liliana Malá, Mercedes Nehilová, Bianka Polónyová, Simona Šnírerová, Oliver Žabka, Šimon Gazdík a Samuel Tapajčík.

Strieborné zápisy pridali Lea Ozsvaldová, Nikola Kabáčová, Miroslav Gašpar, Ján Chrenko, Jakub Maňko a Matej Venger. Bronzové medaily domov priniesli Zoja Boboková, Lucia Dvorská, Ema Klimentová, Nela Ladiková, Laura Majdiaková, Martin Čiaky, MartinGašpar, Jakub Poliak a Jakub Sitár.

Členovia športového klubu karate – CMK Banská Bystrica tak opäť výborne reprezentovali mesto a ukázali, že patria medzi slovenskú elitu.